[quote="crossmonster"]deze discussie is al vaker gevoerd op bokt.
ik fok met noorse boskatten, no way dat ze buitenkomen, wel in een ren ,die aan het huis vast zit dan.
mijn redenen :
- buiten kans op vergiftiging oid door kattenhaters (jawel hier in heesch is dat zeer actueel,vorig jaar nog in het nieuws geweest,bah rotlui!!)
- buiten is veel verkeer, kijk maar eens hoeveel katten er langs de weg liggen
- diefstal, raskatten worden nog al eens gejat
- ziektes , veel zwerfkatten hebben aids ,leukemie ,nies of kattenziekte.
- parasieten
- goed bedoelde mensen die de katten voeren , ze krijgen hier een uitgebalanceerde voeding.
ik ben het ermee eens dat katten die buiten komen, erg gelukkig kunnen zijn(al is het vaak van korte duur)
Dat hoeft niet hoor, mijn katten komen al 11 en de andere 9 jaar buiten. Ze vangen heerlijk muizen, kikkers (wel onwormen dus de kat). Ze vinden het heerlijk in bomen te klimmen en te jagen in de weilanden.
We hebben hier ook veel wilde katten, maar die komen veelal op de boerderijen en niet zo zeer in het dorp. Bijna iedereen heeft hier een kat, dus het bijvoeren van andermans katten gebeurt hiet ook niet, zeker omdat men hier wel weet welke kat van wie is. Onze buren hebben een Noorse boskat, Joris, loopt ook gewoon buiten, ziet onze tuin als zijn tuin, haha.
Het ligt er ook maar aan waar je woont, ik woon in een dorp e het ligt temidden van weilanden. We hebben hier een 100km weg, maar die is te ver weg voor de dorpskatten. Er is veel te veel vermaak dichterbij huis.
Ik ben blij hoor dat mijn katten buiten zijn, ze vinden het leuk daar. Ze kunnen trouwens naar binnen wanneer ze willen.