Net contact gehad met de vogelopvang, en een duivenhouder.
Het probleem met tortels is dat ze vrij zelfstandig zijn, postduiven komen altijd terug naar huis en met tortels moet je het maar afwachten. De vogelopvang zei dat we hem maar naar haar moesten brengen zodat ie buiten in de voillere kon met andere vogels om daar de gevaren te leren.
De duivenhouder zei dat hij nu nog warmte nodig heeft totdat zijn buik, en onder zijn vleugels bedekt is met veren, dus dat we nog even moeten doorgaan met warmtelamp en 's nachts een kruik. Hij vertelde ons ook, omdat hij nog echt relatief jong is, dat zodra zijn buik en oksels bedekt zijn met veren wij hem buiten in de tuin in zijn til kunnen zetten zodat hij even een paar dagen kan wennen aan alle geluiden en dingen om zich heen. Dan voorzichtig de deur te openen en in het begin blijft ie in de buurt, in zijn oude vertrouwde omgeving. Dan, als ie wat meer vertrouwen krijgt is het afwachten, blijft ie.. of vliegt ie weg en is de kans dat ie terugkomt klein. Volgens de meneer van de duiven is er een reeele kans dat ie blijft, omdat ie vanaf zo klein nu bij ons is en niet beter weet. Daarintegen staat wel dat ie ook de gevaren niet kent.
Ik breng hem nu iig nog niet naar de vogelopvang, ik wil hem niet buiten in een voillere hebben want hij heeft nog warmte nodig. Het liefst hou ik hem hier, en neem ik de gok dat ie ook hier in de buurt blijft als ie straks de vrijheid wel in kan.
Lastig... ben toch wel al een beetje boel gehecht aan Kip