Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
assie schreef:Zorg dan ook dat het van onder uit niet kan doortochten. Vaak zijn de bodems van konijnen/caviahokken niet veel soeps, zeker als ze al langer in gebruik zijn en goed doorweekt met pies en poep.
O en... trek svp geen vergelijking van konijnen met cavia's. Ze komen uit totaal verschillende gebieden (Europa vs Zuid Amerika), hebben een hele andere levensstijl en ook een ander uiterlijk (wollige pootjes vs blote pootjes om maar wat te noemen).
Om dat laatste moet je bij een cavia ook geen stro in het hok mikken. Dat snijdt in hun voetjes. Het is dus niet zo verstandig om het hok tot de nok toe vol te stoppen met isolerend stro (wat goed werkt als isolatiemateriaal, dat wel ja), het is gewoon niet prettig voor het caafje. Beter is om als bodembedekking beukensnippers, vlas, no smell, corbo oid te gebruiken. Maar dan heb je weer geen isolerende werking. Daarom: ik zou mijn cavia's naar binnen halen in de winter. Je kunt ze gewoon niet warm genoeg houden.
Dat geldt overigens ook voor konijnen bij strenge vorst. Een hok vol met stro isoleert gewoon niet genoeg. Ja, konijnen in het wild zitten ook buiten, ver onder de grond. En grond isoleert zó goed, dat kun je met stro nooit bereiken. Met strenge langdurige vorst overlijden er dus ook veel konijnen.
Naar binnenhalen dus, die konijnen als de temperatuur onder de -5 komt.
Maar sorry, ik ga offtopic.
fleurkelover schreef:al mijn cavia's zitten buiten in een ren met een huisje!
die beestjes zijn veel gelukkiger buiten dan binnen in zo'n klein kottje!
de mijne kunnen gras eten en ze krijgen nog korrels EN wortels etc......
brendalover schreef:zolang het niet tocht en ze goed droog en warm kunnen zitten kunje ze gerust nog een tijdje buiten laten zitten, als het echt begint te vriezen zou ik ze naar binnen halen. dit doe ik ook altijd..