Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-08-07 22:38

Ik loop al een hele tijd rond met deze gedachte. Het lijkt mij een hele ervaring om naast wat ik nu gewoon standaard in mijn leven doe, naar het buitenland te gaan en te helpen bij een dierenopvang waar het slecht mee gesteld is.

Deze zomer moest ik 5 weken stagelopen en ik heb lang nagedacht over wat ik wilde, maar ben uiteindelijk gewoon bij het dierenasiel uitgekomen waar ik al stage liep, en deze zomer gewerkt heb.
Hartstikke leuk!

Maar het blijft knagen dat ik eigenlijk méér wil doen. In Nederland zijn de meeste dingen goed geregeld, qua opvang voor dieren. In het buitenland niet. Juist dáárom lijkt het mij geweldig om, samen met andere mensen die dezelfde passie hebben en net zo'n groot hart voor dieren, voor een bepaalde periode (denk aan twee week bijvoorbeeld? misschien langer?), zoiets te gaan doen.

Ik weet alleen niet zo goed wat de mogelijkheden zijn, en waar ik moet beginnen. Ik ga vanaf morgen uitgebreid rondvragen bij iedereen die mij ook maar een beetje zou kunnen helpen.
Misschien zijn er organisaties voor zulke dingen?

Misschien hebben jullie suggesties, tips, of zeggen jullie dat jullie ook geinteresseerd zouden zijn in zoiets.

Barst maar los. Lachen

celticpony

Berichten: 1771
Geregistreerd: 06-07-06

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-08-07 22:43

op aruba...ook leuk als vakantieland....heb je een asiel, waar echt veel ellende langskomt. Je weet soms echt niet wat je ziet Huilen
Naast alle ellende leer je er ook vast veel, omdat asiel naast dierenartsenpraktijk ligt waar je ook veel mee te maken hebt. Daarnaast veel lieve mensen,goede tijdelijke stagelogeerfaciliteiten en je kunt gewoon de nederlandse taal spreken Haha! .

pb maar als je interesse hebt! Heb er zelf twee jaar gewoond en een tijdje gewerkt.

LiNdA1986
Berichten: 12826
Geregistreerd: 27-07-06
Woonplaats: Zwijndrecht

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-07 12:29

Hmm volg dit even. Zit hier ook al een tijdje over na te denken.
Lijkt me super om wat voor de dieren te doen!

assie

Berichten: 9723
Geregistreerd: 31-07-01
Woonplaats: Grun

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-07 14:49

Ik weet van een asiel in Spanje waar ze om vrijwilligers staan te springen, maar daar moet je volgens mij wel weer kennis van de Spaanse taal hebben.
http://www.dierenhulpcadiz.nl/
Deze stichting gaat er ieder jaar heen, misschien kun je hen eens mailen.

Anoniem

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-07 16:18

Nou ik ben niet echt van plan om spaans te gaan leren eigenlijk. Clown

Engels zal weinig problemen geven, maar spaans.. Knipoog

Tatiane

Berichten: 3485
Geregistreerd: 17-04-06
Woonplaats: Leopoldsburg

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-07 23:26

http://www.ligon.chorzow.pl/tara/index.php?id=1

In Polen, maar hun Engels gaat daar ook wel nog redelijk vlot hoor Knipoog. Ook daar staan ze te springen om vrijwilligers, omdat ze het anders gewoon niet gedaan krijgen.

Tara is een organisatie die paarden opvangt die mishandeld of verwaarloost zijn geweest, paarden die oud en versleten zijn en anders een ticketje richting Italië (slacht)gekregen zouden hebben, paarden die gans hun leven als laboratoriumproefbeest gedient hebben en daar nog een beetje van hun leven mogen genieten,.. Ook andere dieren worden er opgevangen en verzorgt als ze het nodig hebben. Zo hebben ze ondertussen al een tiental honden, een twintigtal katten, drie koeien, een varken, een klein everzwijntje dat zijn moeder is kwijtgeraakt en ook een klein hertje dat het zonder moeder moest doen en daar met de papfles is grootgebracht. Ik denk dat ze nu ongeveer een honderdtal paarden hebben, waarschijnlijk iets meer.
Ik heb er zelf ook een maand [***] gedaan, en heb der echt een prachtige tijd gehad. 't zijn supermensen.

Op de poolse site staan trouwens alle recente 'nieuws'foto's, engelse site is enkel wat algemene informatie, duitse site is beter bijgewerkt maar toch ook nog achter op de poolse.

Voorbeeldje van het soort paarden dat er toekomt, en blijft tot het einde van hun dagen:
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/now/slides/pict00A.JPG
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/now/sl ... trunku.JPG
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/d_k/rodos.jpg
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/bartek/bartek_3.jpg

Anoniem

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-07 08:24

Dat lijkt me echt super Tantjeuh, ik ga het eens uitgebreid bekijken als ik vanmiddag weer thuis ben!! Lachen

Anoniem

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-07 17:05

Ik word niet echt veel wijs uit de site. Haha! Haha!

Maar ik ga je in ieder geval nog even pb'en want al had ik eigenlijk iets met honden of katten in gedachten, dit lijkt mij ook helemala te gek!!

Tellie

Berichten: 16944
Geregistreerd: 07-11-04

Re: Iets doen voor dieren in het buitenland, ipv vakantie

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-07 17:32