bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
_mbvd_

Berichten: 984
Geregistreerd: 26-04-07
Woonplaats: ZH

bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-08-07 15:25

ik fok in raskonijnen (zie profiel) maar omdat het ras konijnen zijn er ik er mee naar een tentoonstelling wil. moeten ze getatoeeerd worden. dan houd in dat ze een nummer in hun oren krijgen (in allebei de oren). dit word gedaan met een tang met pinnetjes dit word dwars door een oor geknepen en daarna word er inkt opgedaan en dan groeit het weer dicht met inkt erin dus blijft er een nummer over.

je snapt uit dit verhaal wel dat het erg pijnlijk is voor het beestje. ikzelf als dierenvriend vind het dan ook vreselijk dat er geen andere oplossing is.

daarom wil ik graag weten of er konijnen oren verdovingsmiddel bestaat en eventueel waar je het kan krijgen. in een vorm van een zalfje of zoiets.
ik hoop dat iemand mij kan helpen!!

assie

Berichten: 9723
Geregistreerd: 31-07-01
Woonplaats: Grun

Re: bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-08-07 15:28

Je hebt wel van die verdovende spray (even bij de dierenarts vragen, die weet de naam vast wel) waardoor ze minder voelen, deze wordt ook gebruikt bij het castreren van biggen, maar het blijft een gevoelige bezigheid.

Iets anders weet ik zo gauw ook niet.
Sterkte voor je konijnen iig.

_mbvd_

Berichten: 984
Geregistreerd: 26-04-07
Woonplaats: ZH

Re: bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-08-07 16:05

dankje voor je reactie ik ga zo snel mogenlijk informeren bij de DA. want mn konijnen worden begin volgende week al getatoeeerd.

meer reacties zijn van harte welkom!

xdenisex

Berichten: 3235
Geregistreerd: 28-01-02
Woonplaats: zoetermeer

Re: bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-08-07 16:09

Ik weet niet of je het voor konijnen kan gebruiken maar er bestaat voor kinderen ' emla creme'. Dat smeer je op je huid en dan is de huid tijdelijk verdoofd...
Dit kan je gewoon bij de apotheek halen...

_mbvd_

Berichten: 984
Geregistreerd: 26-04-07
Woonplaats: ZH

Re: bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-08-07 16:12

okej dat kan ik ook is navragen bedankt voor je reactie! Haha!

Nathachou

Berichten: 1268
Geregistreerd: 13-11-05

Re: bestaat er een verdovingsmiddel voor konijnenoren?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-08-07 16:30

Nooit zomaar iets smeren, want voro hetzelfde geld reageerd een konijn er heel anders op. Je kan niet zomaar huismiddeltjes op konijnen uitproberen, eerst altijd iemand vragen die er goed verstand van heeft, bijvoorbeeld een konijnkundige dierenarts.