weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
kamaron
Berichten: 2573
Geregistreerd: 04-07-04
Woonplaats: omg eindhoven

weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-06-07 08:12

Ocharme
onze hond, een teckeltje van 4 jaar, had zondag opeens zijn oogje dicht alsof ie er een tak in had gekregen.
's Maandags traant het oog een beetje en hij is achteraf gezien ontzettend chagrijng door de pijn tegen onze andere hond. (ochamre voelde me zo schuldig achteraf)
Dinsdagmorgen sta ik op kijk hem aan en zie dat zijn hele oogje dicht zit en een beetje pust.
Ik direct dierenarts opgebeld, en ik kon langs komen.
Er heen....in 1e instantie kon ze niks vinden, het oog was wel beetje rood, maar niks abnormaals....nu kijkt ze met lampje in zijn oog....pupil niet te vinden, nog es kijken en jawel heeeeeeeeeeeeeel piepklein pupilletje, echt een potloodpuntje dat was t enige wat je zag.
Schrikken ons dood.
Zij wist niet wat het kon zijn en zei ik ga rondbellen naar collegas, vind hem nog te jong om zijn oogje te kunnen verliezen.
Rondgebeld en rondgebeld....nergens geen oogspecialist aanwezig...uiteindelijk na eenuur rondbellen, vragen en in de wacht gezet te worden, eindelijk een specialist wel aanwezig, even later komt hij aan de lijn.
Het verlossende woord....door een enorme harde knal is zijn pupil zo verkrampt (pupil is een spier) en daardoor dus zo klein.
Moesten met druppels zijn pupil laten ontspannen, kreeg nog een zalfje mee, en hij kreeg nog een injectie met pijnstiller en anti-biotica.
Nu moet ik donderdag terug komen op controle...ben eigenlijk beetje bang dat er iets ergs aan de hand is...oog is helemaal wittig van binnen nu, zijn pupil als ware.
Gisteren avond scheen het licht in zijn ogen, normaal zie je dan ooit zon soort lichtje, dit was alleen te zien in zijn gezonde oog, het andere was vreemd doffig....
Hoop nu maar op goed bericht morgen ...

loez

Berichten: 11091
Geregistreerd: 19-07-03
Woonplaats: Broekhuizen (lb)

Re: weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-06-07 08:26

Oei dat is idd minder. Misschien kans op blindheid oid? Heb hier verder geen verstand van. ik zeg maar wat Knipoog Succes ermee

Sizzy

Berichten: 27232
Geregistreerd: 11-09-01
Woonplaats: Den Haag

Re: weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-06-07 08:47

-> BB

Gwen

Berichten: 15915
Geregistreerd: 20-11-01
Woonplaats: Nabij Eindhoven

Re: weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-06-07 08:48

Ai, dat klinkt helemaal niet lekker. Helaas kan ik je geen tips geven, maar ik hoop dat het beter wordt. Een (huis)hond kan zich wel prima aanpassen als hij nog maar één oogje heeft. Nu zal hij er waarschijnlijk ook niet veel of niks meer mee zien en als hij er erg veel last van heeft is verwijdering misschien toch een goede optie. Dat wordt afwachten dus Ach gut .

Ik tem meteen even, dit topic hoort op Beestenboel Lachen .

hedjuhhh

Berichten: 394
Geregistreerd: 21-03-04

Re: weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-06-07 09:50

oh jakkes nou sterkte
hopen dat het meevalt

shemar
Berichten: 1428
Geregistreerd: 09-04-03
Woonplaats: Purmerend

Re: weet iemand misschien....pupil van teckel was nog maar mm gr

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-06-07 18:19

He.. arm hondje.. hopen dat het toch weer goed gaat komen.