Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Chocopasta

Berichten: 16603
Geregistreerd: 18-01-03

Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-04-07 21:10

Hallo!

We willen graag twee kleine, langharige konijnen in de tuin hebben.
Ze krijgen een binnenhok van 2 bij 1 met een 'uitloop' (buitenhok) van 2 bij 3.5.

We hebben vaker konijnen gehad dus met verzorging en dergelijke zit het wel goed.
Maar ik vraag me af welke rassen er zijn die aan de kleine kant zijn en het liefst ook langharig?
Misschien mensen die een nestje hebben?

_Tarzan

Berichten: 11898
Geregistreerd: 08-07-04
Woonplaats: Limburg

Re: Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-07 21:13

Het vos konijn is vrij klein met langere haren,
leuke dieren Haha!

lonkie

Berichten: 199
Geregistreerd: 16-08-06
Woonplaats: Nieuwe Tonge

Re: Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-07 21:17

Ik heb een leeuwenkopje. Ze hebben wat lange haren in de nek en zijn niet zo heel erg groot! Ik weet dat er in Oude Tonge wel eens nestjes zijn, maar ik weet niet of dat voor jullie in de buurt is, anders moet je maar even een pb sturen dan geef ik je het adres.

Groetjes Lonkie

Faniek

Berichten: 16245
Geregistreerd: 21-07-02
Woonplaats: De Blesse

Re: Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-07 21:35

Je hebt de angora's, langharige dwergen en langharige hangoren.
Dit zijn echt langharige dieren. De langharige dwergen noemen ze ook wel teddy dwergen en de langharige hangoren ook wel teddy widders. Wat bedie dan weer gewoon langharige dwergen/hangoren betekend, maar mensen moeten er altijd een modenaampje aangeven om het beter te verkopen. Zo is het momenteel een onzijwe hype en marktplaats staat vol met broodfokkers hiervan. Wil je wel een goeie fokker van deze dieren die serieus bezig is dan kan ik je eventueel helpen.
Persoonlijk heb ik erg veel medelijden met de langharige konijnen op het hele lichaam. Ze hebben erg veel onderhoud en dat terwijl een konijn geen oppakdier is... Zo heb ik al van diverse mensen gehoord waarbij hun konijntje hun rug gebroken hebben terwijl ze de buik aan het fatsoeneren waren.

Daarom fok ik de leeuwenkop hangoortjes. Deze hebben alleen lang haar om het kopje en zijn makkelijk te onderhouden. Dit zijn hangoortjes tussen de 1300 gram en 2 kilo. Ook bij dit soort zijn er veel broodfokkers.

Al deze rassen zijn geen erkende rassen op de angora na. En er worden fantasieprijzen gevraagt voor een langharige hangoor vanaf 40 euro die ook nog vaak erfelijke gebreken hebben. Dus let erg goed op.

Mischa

Berichten: 3534
Geregistreerd: 15-03-05
Woonplaats: Ergens in het mooie Reestdal

Re: Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-07 18:47

Voor buiten te houden zou ik teddy widders of angora's enzv. wel afraden, denk dat het erg moeilijk is deze konijnen fatsoenlijk te onderhouden als ze altijd buiten zitten.
Zelf heb ik Lionheadjes (leeuwenkopjes-baardkonijntjes-voskonijntjes), die hebben alleen rond de kop lange haren en sommige soorten hebben nog zo'n 'rokje' op hun kont, dus gewoon bijhouden met een borsteltje, en als je het eens een dagje vergeet heb je niet meteen een konijn dat vol met klitten zit.
Veel succes met het zoeken ernaar Lachen

Cryssie
Berichten: 2642
Geregistreerd: 10-09-02

Re: Konijntjes ---> info -ras e.d.-

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-04-07 21:59

In mijn profiel zie je 2 konijnen. Echt 2 schatjes. Die heb ik uit Schiedam gehaald. Kijk is op deze site http://bijzonderkonijn.dierenmarkt.info/
Dit is een fokker met echt hele lieve en aanhankelijke konijnen in verschillende rassen. Al deze konijnen zijn en blijven klein.
Misschien is dit wat?