Hond van Vriendin Broodmager

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Pilgrim

Berichten: 856
Geregistreerd: 14-07-06

Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-01-07 10:33

Namens een vriendinnetje van mij schakel ik hulp in. Haar 1 jaar
oude boxer reu is broodmager en je ziet al zijn ribben en graat.
Hij is bij de dierenarts geweest, die zegt dat hij voldoende te
eten krijgt en gezond is, maar door het vele spelen enz. ook weer
verbrandt. Hij krijgt meerdere keren per dag voer, van goede kwaliteit.
Als de hond méér te eten krijgt, laat hij staan, hij heeft dus géén
honger. Wat kan mijn vriendin haar hond geven door zijn voer
(waardoor de hoeveelheid voer niet minder/meer wordt)? Ze heeft
al geprobeerd om naast het standaard voedsel etensresten te
geven, dit was volgens de dierenarts een goede zet vanwege de
vitaminen, maar in groente en gekookte aardappels zit natuurlijk
niets wat dik maakt. Ook pasta koken en toevoegen aan het voer
is al geprobeerd. Iemand tips? De hond moet zo'n vier tot vijf kilo
aan gaan komen.

Pilgrim

Berichten: 856
Geregistreerd: 14-07-06

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-01-07 10:40

Een vriend van mij heeft het over een klont roomboter door het voer... Lijkt mij niet echt gezond? Ook olie is al geprobeerd!

Lynn_Nikita

Berichten: 26259
Geregistreerd: 29-03-06
Woonplaats: Limburg

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 10:42

kan die dierenarts geen andere brokken voorschrijven, van duurder merk waar meer voedingsstoffen inzitten? anders wat jus overheen, is ook wat vetter.

Pilgrim

Berichten: 856
Geregistreerd: 14-07-06

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-01-07 10:44

Nee, "hij heeft goed voer" zei onze dierenarts. Beetje jus is misschien wel een goede tip, maakt het ook weer extra lekker.

kekaro
Berichten: 8306
Geregistreerd: 15-07-03
Woonplaats: Purmerend

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 10:45

zijn er geen wormen in het spel ?

van dat verse vlees bij de dierenwinkel zet dan meestal wel wat aan en je kan ook speciaal vet krijgen bij de dierenwinkel!

zou ik dat eens proberen.

Pilgrim

Berichten: 856
Geregistreerd: 14-07-06

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-01-07 10:49

Nee, hond is regelmatig ontwormd en zoals ik zei door de dierenarts bekeken en gezond verklaard. Vet is misschien wel wat, waar is dat van gemaakt? Ik heb bij de slager wel eens 'rundvet' zien staan. Heel vies, maar als dat helpt?

Pilgrim

Berichten: 856
Geregistreerd: 14-07-06

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-01-07 11:04

Voor de rest niemand?

Blue9

Berichten: 3644
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Wijk

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:06

Toch nog eens naar de arts gaan! Of geef gewoon allemaal snoepjes en wordt enzo, lijkt ongezond, maar leert hem wwel om weer van eten te genieten!

CM_

Berichten: 26904
Geregistreerd: 19-04-03
Woonplaats: Stal Niveau Herpen !!

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:06

heeft de dierenarts ook bloed afgenomen?
zonder bloedtest kan een dierenarts zo'n hond niet gezond verklaren, bloedworm kan ook nog, en de normale wormspuiten en pillen werken niet tegen bloedwormen.

kohtje

Berichten: 8104
Geregistreerd: 26-10-05

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:09

Wat voer je ?

floorsil

Berichten: 2682
Geregistreerd: 22-10-04

Re: Hond van Vriendin Boordmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:11

onze hond at ook atijd heel slecht wij hebben hem ook vaak eten met brinta of alleen brinta extra gegeven en nu krijgt hij altijd rodi dat is een stuk vlees achtig spul wat we door zijn voer heen doen (kan je gewoon in de diepvries in de suppermarkt kopen dat wordt ook wel door DA aanbevolen). en zorg ook dat er altijd brokken staan. succes er mee.

mirre
Berichten: 1001
Geregistreerd: 30-09-02

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:25

Ik zou een second opinion doen en eens naar een andere dierenarts gaan om te vragen wat hij er van vind

ibouma

Berichten: 619
Geregistreerd: 13-10-06
Woonplaats: drenthe

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:33

het eten wat de hond krijgt mag wel goed voer zijn maar als ie het niet lekker vindt dan eet ie het niet. krijgt ie alleen droogvoer? pens vinden ze heel lekker en dat zet ook nog goed aan. ''levend' voedsel zoals pens zorgt ervoor dat de goede bacterien in de darmen hun werk gaan doen en de voedingstoffen optimaal worden opgenomen door de hond.
ze kan ook boullion trekken van mergpijpje en rood rundvlees. en dat er overheen doen.
pas op met etensresten en jus. tenminste als je zout kookt. teveel zout is erg slecht.
succes!

ellepel

Berichten: 48657
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:34

als je de hond nou es puppybrok geeft?
en blikvoer erbij? worden ze vaak toch iets dikker van
puppybrok bevat net extra,en als die hond dat ze verbrand dan lijkt me t toch een goed idee

Anoniem

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:41

Schapenvet kun je gewoon bij de dierenwinkel halen. Neem wel de vloeibare, de blokjes worden niet goed opgenomen. Overgens moet je maar een heel klein beetje geven, echt dik zal hij er dus niet van worden.

Snoepjes lijkt me geen goed idee, word hij alleen maar happerig van. Puppybrok of jonge hondenbrok bevat veel stoffen om te groeien, is misschien een heel goed idee,zeker in combinatie met blikvoer of rodi. Rodi heb je in verschillende vormen, (pens ect) Ligt gewoon in de supermarkt in de diepvries.

Lusitano

Berichten: 2906
Geregistreerd: 13-09-02
Woonplaats: Wormerveer

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:45

Ik heb een boxerkruizing die dus ook zo mager blijft...ook door hyperenthousiast spelen en rennen.
Ik heb schapenvet geprobeerd maar dat helpt meer voor de vacht dan wat anders, en de bijwerkingen zijn niet heel fijn... (flatula extremo!)

Wat ik met mijn meisje doe is rijst door het voer (makkelijk verteerbaar, het punt is namenlijk dat het vaak alweer door dat lijfje is voor ze er genoeg uit hebben kunnen halen) en vers voer zoals inderdaad Rodi hamburgers. Daar eten ze wel van!
Wat ook helpt is ze maar 1x per dag flink uit hun plaat laten gaan en verder aan de riem houden. Niet zo heel leuk maar misschien ook beter voor de gewrichten van het hondje.

Paardenmeis1

Berichten: 10659
Geregistreerd: 15-11-04

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:46

Sperziebonen of makreel Lachen

Toedeledoki
Berichten: 435
Geregistreerd: 24-09-03
Woonplaats: spierdijk

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:48

Wat voor een merk voer krijgt de hond dan?De dierenarts zegt al snel dat het goed is.Je hebt van de betere merken ook speciaal voer voor honden met dit probleem.Vraag er naar bij een goede gespecialiseerde dierenspeciaalzaak.Schapenvet is inderdaad ook goed.Etensresten juist bar slecht, daar wordt de hond alleen maar magerder van, gezien hij door zijn darmstelsel er geen voeding uit kan halen, maar wel een volle maag krijgt.Een hond die veel verbrandt heeft zeer licht verteerbaar voedsel nodig met een hoog vleesgehalte van zeer goede kwaliteit.Dus geen brokken waarvan het hoogste bestanddeel bestaat uit granen en plantaardige bijproducten zoals de meeste bekende en populaire brokken.

Anoniem

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:49

Sperziebonen vult alleen maar, krijgen ze bij ons om te voorkomen dat ze overal aan gaan eten. Worden ze nou niet bepaald dik van.

Lustanio, schapenvet voor honden heeft inderdaad een beetje het zelfde idee als lijnzaad voor paarden. Het is vooral op de markt gebracht voor de vacht.

Toverbal

Berichten: 1955
Geregistreerd: 18-07-03

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:51

Brinta is wel een dik maker dus dat kan je wel proberen.

Puppyvoer zal ik niet doen, omdat je toch met een hoeveelheid vitamienen en mineralen zit die een jonge hond veel makkelijker verwerkt dan een wat oudere hond.

ellepel

Berichten: 48657
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:52

maar deze hond is nog maar een jaar oud he en door zijn drukte zal hij de extra vitamines juist wel kunnen gebruiken denk ik

Toedeledoki
Berichten: 435
Geregistreerd: 24-09-03
Woonplaats: spierdijk

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:54

Vuile pens is ook super.Even je neus dicht, maar alle honden vinden het heerlijk en het zet enorm aan, gezien het heel licht verteerbaar is.
Ook brinta is uit den boze.Het zet aan voor mensen, maar niet voor honden!!Wij hebben een veel langer darmstelsel en kunnen daar voldoende voeding uit halen, maar een hond niet.
Sperciebonen wordt juist gebruikt om af te vallen, wel maagvulling, geen voeding.Makreel zet op zich wel aan, maar wordt een dure hobby.

Ginootje

Berichten: 2751
Geregistreerd: 10-07-06
Woonplaats: Rhoon

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:57

Misschien moet je Rodihamburgers of Schapenvet proberen..?

superwoman

Berichten: 18768
Geregistreerd: 04-11-04
Woonplaats: zuidholland

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 11:58

Bij een andere dierenarts langs gaan. Het is ook maar een mens en misschien ziet hij iets over het hoofd of kan het iets zijn waar hij geen ervaring mee heeft.

kimmie261

Berichten: 19528
Geregistreerd: 30-03-04
Woonplaats: duitsland

Re: Hond van Vriendin Broodmager

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-01-07 12:04

boxers staan er wel een beetje om bekend,maar ik ken iemand die bij een wat magere argentijnse dog,pasta met kaas en ham voerde.
werd de hond wel lekker vol van..

verder zou ik de hond brokken geven voor energie rijke honden,je hebt van dat speciale husky voer,dat is heel vet,omdat die honden in de sport ook heel veel verbranden.

en hem evt vers compleet vlees geven,en dan maar wat meer.

1 argentijn bij mij wilde ook nooit dik worden,die gaf ik 1,5 kilo vleescompleetmix per dag,en onbeperkt brokken,nu hij wat ouder wordt komt hij pas wat aan...