Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
Pam schreef:Ehm... En je wist wel dat castratie niet de oplossing is voor gedragsproblemen?
Waarschijnlijk is het gewoon een 'machtsverschil', jullie zijn niet de baas over jullie hond, dit zijn zgn dominantieverschijnselen
Pam schreef:elzepelze, jij hebt t over een pup. De hond van de ts is anderhalf en als ik t begrijp goed zindelijk *loopt de hele dag buiten oftewel in ieder geval geen reden om binnen te plassen*
Hoe oud is jouw pup?
Mijn hondje heeft nl. tot 8 maanden nog gehad dat als ze even niet lekker in haar velletje zat (beetje ziekjes) toch nog wat liet lopen.
pubelia schreef:Pam schreef:Ehm... En je wist wel dat castratie niet de oplossing is voor gedragsproblemen?
Waarschijnlijk is het gewoon een 'machtsverschil', jullie zijn niet de baas over jullie hond, dit zijn zgn dominantieverschijnselen
Amen, hier ben ik het dus heel erg mee eens.
Veel mensen denken ow die hond doet dit en dat laat hem castreren/ stereliseren, en het probleem is over. Helaas werkt dat in de praktijk niet zo.
Tegen weglopen is maar 1 remiedie laat die hond luisteren, luistert die niet dan niet los laten...
Dus oefenen oefenen oefenen, ga des noods naar een hondenschool.
Het is huisplassen kan goed een demoeds plasje zijn...

Dit lijkt mij een dominantieprobleem tussen de honden en dat merk ik ook aan de jongste en de oudste. De jongste geeft steeds signalen van dominatie aan de oudste hond ( bijv zodra Gina( = oudste) eraan komt grommend van de bank springen en haar blokkeren). Hij bereikt er wel iets mee omdat ik aan Gina merk dat ze meer toelaat. Volgens mij vind ze het ook wel ok dat ze haar status niet meer zo hoog hoeft te houden. Maar goed wat nu te doen tegen het plassen? Ze plassen gewoon tegen elkaar op zogezegd. Sam2 schreef:Verder wil ik nog even kwijt dat de laatste zin niet echt vriendelijk overkomt, Ik ben absoluut geen type dat alles toelaat van de honden. Ik wil dat ze weten ( en dat weten ze ook) wie de baas is in huis. Nu komt het op mij over dat je me bestempelt als een van de mensen welke de hond laten bepalen waar ze heengaan, hoe lang, en hoelaat zijn eten willen enz. Dit is bij mij dus absoluut niet het geval.
Toeties schreef:Sam2 schreef:Verder wil ik nog even kwijt dat de laatste zin niet echt vriendelijk overkomt, Ik ben absoluut geen type dat alles toelaat van de honden. Ik wil dat ze weten ( en dat weten ze ook) wie de baas is in huis. Nu komt het op mij over dat je me bestempelt als een van de mensen welke de hond laten bepalen waar ze heengaan, hoe lang, en hoelaat zijn eten willen enz. Dit is bij mij dus absoluut niet het geval.
Dat was niet de bedoeling, sorry, maar het zijn wel veel mensen die soortgelijke problemen hebben en die de honden op de bank laten liggen...
Gelukkig is dit bij jou niet het geval! Veel succes met het oplossen van je probleem.
Ziet er een beetje vreemd uit maar ze vind het gelukkig niet vervelend, huppelt nog net zoals anders rond. Ik hoop alleen niet dat zoiets gaat broeien dus wel even in de gaten houden. Nu maar afwachten of mijn huis plasvrij blijft.