wendyashley schreef:Ik heb zelf 5 jaar een rottweiler gehad, helaas heb ik haar afgelopen dinsdag in moeten laten slapen.
Het wkas een schat van een beest en heeft nog nooit een vlieg kwaad gedaan, ik kon haar met alles 100% vertrouwen zoals:
Met kleine kinderen( ook mijn eigen dochter) op haar zitten, aan haar hangen,spelen.
Met katten
Met andere honden
Alleen thuis
Met vreemde mensen
Autorijden
Ze liep altijd los en luisterde super naar mijn commando's
Mijn vriend heeft al 9 jaar een engelse stafford en ook hij is voor 100% te vertrouwen met al het boven staande.
Ik ben er van overtuigd dat het gedrag niks met het ras te maken heeft, je kan een hond maken zoals jij wil.
Veel mensen denken over stafford en rottweiler etc... dat het agressieve honden zijn, ik ben er van overtuigd dat als jij je hond goed opvoed en consequent te werk gaat het super honden zijn.
Het gedrag van een hond heeft niet echt iets met het ras te maken, in elk ras komen honden voor die moeilijker in de omgang zijn, het is te vergelijken met mensen de een leert beter dan de ander.
Dan heb jij het gewoon goed gedaan! Maar veel mensen maken sneller fouten met de opvoeding, die maken hem meer tot een 'familie lid'. En daar gaan ze vaak de fout in. Maar over het álgemeen zijn ze wat gevoeliger voor een 'foute' opvoeding en dan worden ze agressief.