Quote van pm van de TS
(Sorry als het niet mocht
)
delerium schreef:In hoeverre zijn dan nu ook de pedipalpen van de mannetjes en de vrouwtjes verschillend? Het zijn toch de geslachtsorganen... En hebben echt alle spinnen ze? Bij de *standaard huis- tuin- keuekenspin* zie ik ze nooit, maar misschien omdat ze dan gewoon te klein zijn om goed te zien?
Bij mannetjes zijn het geslachtsorganen, bij de vrouwtjes niet.

Zo ongeveer (verschilt nog weer per soort) ziet het uiteinde eruit bij een mannetje. Bij een vrouwtje is dat gewoon net als een pootje, niks bijzonders
Alle spinnen hebben deze gekke extra "pootjes", en ze zijn eigenlijk best goed te zien. Misschien heb je er gewoon niet zo op gelet 

Dit is een paring van 2 vogelspinnen. In het rondje zie je de bulbus aan het uiteinde van de pedipalp, bij het pijltje gaat hij het vrouwtje binnen (onderaan het lichaam dus).