Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Oprtalj schreef:Dus als een kat wat ouder wordt dan moet hij ineens betere en gezondere eiwitten krijgen? En de eiwitten in de normale brokjes zijn dus eigenlijk van een minder goede kwaliteit? Zou je, om problemen op oudere leeftijd te voorkomen dan niet beter van jongs af aan kwalitatief goede eiwitten kunnen voeren?
Vind dit gewoon geen logisch verhaal. Een kat zou imo zijn hele leven lang optimaal gevoed moeten worden met voeding waarvan de bouwstoffen van een goede kwaliteit zijn.
Mist schreef:Ik sluit me helemaal aan bij Cissy ! het heeft zeker nut. De meeste katten overlijden (uiteindelijk) aan hun nieren- dus die moet je in goede conditie proberen te houden.
Verder, Hills !! al mijn katten krijgen dat (ook degene die ik van het asiel opvang) en je ziet binnen een week of 2 het verschil al, het is duur voer, maar wel supervoer !
precies! alleen jonge katten hebben weer andere eiwitten nodig dan oudere katten... voor de groei bijvoorbeeld, daarom zijn er dus ook zoveel verschillende soorten premiumvoeders.Citaat:Zou je, om problemen op oudere leeftijd te voorkomen dan niet beter van jongs af aan kwalitatief goede eiwitten kunnen voeren?
sheela schreef:Onze poes heeft ook nierproblemen, alleen wij merken er niets van (poes ook niet). Bij de Da zijn ze er erachter gekomen door een bloedonderzoek te doen, toen ze onder narcose moest voor een gebitsreiniging. Volgens de DA moest poes direct op dieet. Volgens mij valt het wel mee. Juist bij beginnende nierproblemen zie je er niets van. Pas als de nieren echt minder werken ga je het merken. Poes heeft ook een tijdlang haar dieetbrokjes slecht gegeten. Toen ze weer haar Hills senior kreeg werd ze weer levendig en vrolijk. Nu kijk ik het gewooon een tijdje aan. Momenteel heeft ze weer dieetbrokjes, maar zodra ik merk dat ze slecht gaat eten, haal ik weer Hills.
cissy schreef:precies! alleen jonge katten hebben weer andere eiwitten nodig dan oudere katten... voor de groei bijvoorbeeld, daarom zijn er dus ook zoveel verschillende soorten premiumvoeders.
Citaat:De meeste mensen 'hebben' een kat en voeren het de goedkoopste brokken en maken zich verder niet zo druk om of het voor de kat ook goed voer is. Heel veel voeders zijn veel te zout en dus slecht voor de nieren!
De 'echte liefhebbers' kopen dus wel de duurdere brokken, maar dan nog heb je geen garantie dat de kat later geen nierproblemen krijgt.