Ik heb nu HET ras gevonden!!
Een cairn terrier!
Zulke leuke beestjes,welliswaar geen kortharig ras wat ik eigenlijk zocht

maar wel een super stoere!
Wie heeft er ook zo'n hondje??
En wie kan me tips geven?!
Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
pluklief schreef:ik zou iemand met ervaring mee nemen wij hebben namelijk ontzettende pecht gehad mazzel onz cairn heeft staar en is ook nog eens ontzettend eigenweis.
ze moeten over het algemeen wel goed opgevoed worden en dus op training anders is er geen land mee e bezeilen ik geef morgen wel meer info maar moet nou douchen
kijk in mijn profiel voor foto's
Saskia9 schreef:tegen die tijd ga ik zeker goed informeren bij een erkende fokker!
Loolapelooza schreef:Ik heb een Cairn, mijn tip is om heel selectief te zijn als je een pup uitkiest. Cairns zijn ontzettende keikoppen die alles beter denken te weten en heel vaak zo ineens oost-indisch doof wordenEchte koppigaards zijn het
Vergen een hele strenge opvoeding als ze nog jong zijn (en ja ik weet dat dat voor alle honden geld maar bij een Cairn leg ik er de nadruk op) Ze hebben nood aan discipline en regeltjes anders dan is er geen land mee te bezeilen...
Als je dat allemaal voor elkaar hebt dan hou je er een geweldige hond aan over, echt waar, maar het blijft wel het type hond dat soms ineens een dikke vinger naar je kan opsteken en tóch doet waar die zin in heeftAls je er genoeg mee bezig bent kan je er perfect een hond van maken die naast je blijft lopen als je in de drukte van de stad gaat wandelen zonder dat je hem aan de riem hebt maar dat vergt veel oefening. Om het duidelijk uit te leggen, het is geen Border Collie die bedelt om bevelen en werk.
Ze zijn veel zelfstandiger en denken het veelal beter te weten.
Ohja, ik heb ook de indruk dat het absoluut geen schoothond is daar houden ze gewoon niet van.
Verder zijn ze gefokt om ratten en anders ongedierte te vangen dus ze zijn helemaal knetter op zand, graven, modder, putten en kuilen en water.
Die van ons zit altijd de ratten- of konijnenholen uit te graven in het bos, ze maakt soms ontzettend grote putten op die manier waar ze met 5 andere cairns in past.
Gelukkig ploegt ze niet onze hele tuin om op eigen initiatief.
Ze wil ook altijd het laatste woord hebben, al is het maar een hele stille grol, zíj heeft het laatste woord.(ik ga wel eens de wedstrijd aan je wil niet weten hoe lang dat kan duren)
Hondje met humor en karakter, vééél karakter.
gabyfedde schreef:Saskia9 schreef:tegen die tijd ga ik zeker goed informeren bij een erkende fokker!
Erkende fokkers bestaan niet. Als iemand adverteert als zijnde erkende fokker moet je er juist weg blijven. Want er bestaat geen erkenning.
Rhiannon schreef:
het kan zijn dat de cairn die ik ken een uitzondering op de regel is, maar die vind het op schoot heerlijk! Hij springt zelfs bij vreemden op schoot als hij merkt dat ze naar hem kijken.
Ik vind het een leuk beest, maar wel een beetje "saai".