Je kan het beste 's morgens voeren, dan hebben ze de hele dag om te eten. 's Avonds voeren heeft volgens mij weinig zin, omdat ze dan op de stok gaan en toch niet eten. Denk ook eens aan een voersilo, dat geeft ze de kans om te eten wat ze willen en als hun dat uitkomt.
Inderdaad, wij hebben standaard een voersilo gevuld met vollegkorrel in het hok staan. Iets verhoogd omdat de dames anders hun behoefte in het voer doen Voor water hebben we hetzelfde systeem. Ze kunnen dus de hele dag door nemen wat ze willen. Daarnaast lopen ze los in de tuin, dus ze scharrelen eigenlijk zelf hun voer bij elkaar. In periodes dat ze niet los lopen gaat het voer er dus ook in no-time doorheen.
Bij mij krijgen mij kippen ook onbeperkt eten door middel van zo'n silo. Voor water en voer hebben ze er enkele staan. Maar aangezien ze ook los lopen zie ik ze ook vaak scharrelen.
Wij hebben in het begin de kippen 2 keer per dag gevoerd, op dat voeren vielen ze aan, en aten het achter elkaar op. *wel de aangegeven hoeveelheid*. Ook hebben we het in voersilos geprobeerd, de kippen maakten daar alleen een zooitje van. Na een half jaartje ofzo zijn we overgestapt op onbeperkt voeren, en wel in een emmertje *denk aan het strandemmertje van vroeger*. Daar onbeperkt legkorrel in, en voor af en toe wat gemengd graan. Ze bleken toen minder te eten dan de aanbevolen hoeveelheid, omdat ze het continu tot hun beschikking hadden. Als ze maar op 2 tijden krijgen vallen ze erop aan omdat ze dan verder niks meer te doen hebben. Dus een strandemmertje en dan van die plantenhangers eraan, werkt ideaal! Niet zo duidelijk, maar zoiets: http://img.photobucket.com/albums/v342/ ... 0_0134.jpg
Wij hebben zo'n trogje staan met onbeperkt legkorrel. Verder zou ik rustig aan doen met gemengd graan. Daar worden ze dik van en dan laten ze de legkorrel liggen en dat kan weer de eierproductie beinvloeden. Als ik een fijn en goedkoop kippen naslagwerk mag aanraden voor de liefhebbers: kippenencyclopedie van Esther Verhoef en Aad Rijs. Kost nog geen 10 euro en staat echt alles in. Veel plezier met je kipjes!