Wie heeft er nog meer een papegaai/kaketoe? En wat doen jullie allemaal met hem? Welke speeltjes overleven het bij jou wel? Ik word op het moment een beetje gestoord van die van mij, hij schreeuwt alleen maar!!!! Pff
nou mijn vriendinnetje haar oppas heeft een hele mooie papegaai... grijs met rood.. hij zegt soms : lekkerre koffie, wat doen we er bij? een lekkerre koeKKKK heel lach wekkend
Onze buren hebben een papegaai toen mij moeder daar binnen kwam begon hij behoorlijk te vloekenn. Ook als er reigers bij hun bij de vijfer staan gaat hij er heel hard tegen roepen dat ze weg moeten gaan. Heb hem zelf nog n ooit gezien maar toen me moder he vertelde vond ik het wel erg lachwekkend.
wij hebben: 2 grijze roodstaarten 2 rosé kaketoe 1 agapornis roseicolli (dwergpapegaai) en regelmatig komen er nog kleintjes over de vloer die wij grootbrengen. De tweede kaketoe is ook nog maar een baby. Verder zijn wij thuis aan het nadenken of we nog een koppel blauwgele ara's gaan kopen. We willen ook nog een andere agapornis omdat Mini paargedrag vertoond. Hij/zij wil ons namelijk versieren (overgeven voor mensen, in kasten en holletjes kruipen, nestje bouwen in zijn kooi, ...)
De volwassen papegaaien bijten alles kapot, maar dan ook echt ALLES. Verder zitten die ook elke avond los in huis, we vinden het zielig als ze heel de tijd opgesloten zitten. We moeten ze dan ook heel de tijd in het oog houden. Ze hebben al portefeuilles en gsm vernield dus...
De grijze roodstaarten zijn getraind om buiten rond te vliegen en de kaketoe zijn we nu aan het trainen. Als er ara's kmen, worden die ook getraind, en we zijn juist begonnen met de agapornis te trainen. Ze zijn dus ook allemaal handtam.
De papegaaien zeggen echt vanalles. Alleen de agapornis kan niet spreken, maar wel mooi fluiten. Grijze roodstaarten staan er ook om bekend om goede sprekers te zijn.
Heb jij (of iemand anders) verder nog vragen over papegaaien, ik antwoord graag op pbs!
@ laure: gaaf dat je een rosé kaketoe hebt! Ik ben helemaal verliefd op rosé's! Helaas hebben wij dr geen meer op stage.. Wel div. andere kaketoes Waaronder nu twee jonge goffini's (week oud)
ik heb een tijdje een agapornis (dwergpapegaaitje) op mijn kamer gehad, hij praatte niet, maar was wel supertam.. Hij vloog de hele dag los door mijn kamer, en als ik kwam ging hij op me hoofd zitten ..Als ik drinken bij had ging hij erin zwemmen (ben toen maar water gaan drinken, zwemt beter voor hem dan cola) en 'snachts sliep hij in een basebalcap die aan een spijker aan de muur hing...Hij knaagde aan alles wat van papier was, ik had wilgentakken voor hem staan maar mijn schoolboeken waren lekkerder, ook behang en een kast Toen kreeg hij een vriendinnetje bij op mijn kamer en werd hij naar mij wat afstandelijker, en uiteindelijk zijn ze naar de pasgebouwde voliere in de tuin gegaan, waar hij 2weken later ziek werd, en we hem in hebben laten slapen...
Plopje was een gele (lutino??)zijn vriendinnetje Cleo een groene (rosei colli) Cleo kreeg een vriendje bij, chubby ook rosei. Maar cleo is op 1,5 jarige leeftijd doodgegaan, toen kwam toetje erbij Toet en Chub brengen nu de dag door in hun nest bij de 6 eieren...Ook heb ik er nu een koppeltje lutino's bij zitten met waarschijnlijk ook eitjes
Heel verhaal, maar het zijn ook zulke fantastische beestjes
T NOP? Daar heb ik een jaar stagegelopen. T zijn leuke beesten, als ze tam zijn. Anders zijn t monsters! Ik heb daar een half jaar stage gelopen bij de dierenarts cq papegaaien psycholoog! Zij weet echt álles van papegaaien gedragen, en zo zie je hoeveel mensen "fout" doen. Schreeuwen, bijten, enz. Allemaal problemen die met juiste maatregelen heel makkelijk op te lossen zijn.
Die van mij zegt, Pipi (zijn naam) Pipi papegaaaaaaai Miauwwww Grrrrrrrrrrr waf waf waf
EN als 's avonds de deken erover gaat: Lekker slapen slapen slapen slapen papegaai lekker slapen
Verder heeft heb ik hem gekocht toen ik nog bij mijn ouders woonde, die hadden 5 katten waarvan 1, Happy altijd op Pipi's kooi kwam liggen met 1 pootje hangend tussen de tralies door en dan zat Pip zachtjes aan haar voetje te kriebelen. Sindsdien heten alle poesjes Happy.
Dus als ik nu in Maastricht met Pip buiten loopt en hij ziet een poesje is het meteen: Happyyyyyyyyyy
Hij zingt trouwens ook, als hij mee gaat naar stal bijvoorbeeld en hij zit bij me in de auto. Als er een liedje op komt die hij leuk vind dan begint hij ontzettend te swingen en zingt keihard LALALAAAAAAAAAAAA LALALA LALAAAAAAAAAAAAA LALALA Je moet die mensen vanuit de andere auto's eens zien kijken! Ze horen iemand zingen, maar ik ben het niet en verder zien ze niemand Hmmm??
Hij molesteerd trouwens ook alles, heb een houdini kooi voor hem moeten kopen want hij krijgt álles open! Kwam een keer s avonds laat na koopavond thuis, loop de woonkamer in, van alles gemolesteerd op de grond, autosleutel gedemonteerd, alarmkastje, splitter van de adsl en alle kabels doorgebeten.... Dus ik loop de hoek om, roept ie doodleuk vanaf de bovenkant van zn kooi: HOOOI
Oh ja, hij had laatst een nieuwe, ik had net zn handjes gewassen (pootjes) Kijkt hij me aan, zegt hij ineens KUKELEKUUUUUUUUUUUUU, waar hij dat nou weer vandaan heeft?! Er is hier geen haan in de buurt!! Ik zet wel de tv voor hem aan als we weg zijn, misschien heeft hij daar een haan gezien, en heeft hij toen gedacht, oh, dát moet ik dus zeggen!
Ja Pip is ook een echte knuffelaar! Ik kan hem nu alleen niet genoeg aandacht geven en daarom schreeuwt hij nogal. Maar straks komt hij in de zaak te staan en dan heeft hij de hele dag mijn aandacht