Mijn konijn heeft een lekker grote kooi (1,50 x 0,90 m), en als ik thuis ben loopt hij altijd los.
Hij is zindelijk geworden nadat ik de eerste tijd meteen zijn plasjes opgeruimd heb en telkens elke keutel die ik vond terug gooide in zijn kooi. Ik wil hem wel in de gaten kunnen houden, want hij kruipt overal onder en tussen en op, en hij houdt ook van nieuwe dingen proeven (lees: banken, kasten, etc)
Hij weet dat hij mag eten in zijn kooi, en het hooi etc blijft daar dan ook netjes in liggen. Alleen als hij in de hoek graaft, wil hij het zaagsel nog wel eens rondstrooien.
Daarnaast is het handig heel consequent te zijn en zijn eten in zijn kooi te geven. Dan kan je hem daar altijd in krijgen als het nodig is. (Die van mij laat zich lastig vangen, kruipt onder de bank, onder de kast etc).
Zorg dat je geen was, schoenen of kledingstukken op de grond laat slingeren, daar is geheid de eerste tijd een hapje uit. Verder natuurlijk snoeren wegwerken, afstandbediening in de gaten houden (erg lekker, die rubberen knopjes), en in de gaten houden of je konijn niet slim genoeg is om via stoelen oid op de tafel te springen.
Oja, ook al loopt hij de hele dag rond, zorg dat hij een "eigen" plekje heeft waar hij zich terug kan trekken en niet gestoord wordt.