Joey, kater (gecastreerd), 12 jaar. Altijd al een slanke kat geweest, nooit de echte grote rode kater zegmaar. Altijd ook al een beetje een geval apart (niet meer gaande in het hoofd dan liftmuziek, 2 hersencellen die voor de derde plaats racen, zo'n geval


Hij werd toch ineens best mager de afgelopen tijd en had moeite met voer binnen houden. Dat had ie wel vaker, maar niks geks. Eerste gedachte was allergie, haarballen...die kant uit zegmaar. Dus voer gewisseld en dan ging het weer een tijdje goed.
Maar toch, ineens begon hij snel af te vallen tot echt mager aan toe. Twee weken terug op de schaal gezet, oliebol...2,5 kilo. Ook een slecht gebit (veel tandsteen) gezien, dus we dachten we voeren bij met extra natvoer zodat hij wat meer reserves heeft, en dan maar een gebitsreiniging doen.
Afgelopen weekend de conclusie getrokken dat we naar de DA moesten, hij leek ondanks onze inspanningen toch weer dunner, en we zagen gedragsverandering (ineens ontlasten in huis). Wel goede eetlust, en vandaag viel het pas op dat hij in korte tijd 4x is gaan drinken.
DA heeft gevoeld en gekeken. Geen afwijkingen te voelen in de buik, wel mager, vochttekort, hartslag van 200 in rust. En we hadden vandaag ineens nog maar een kater van 2.3 kilo op de schaal staan

Er was een vermoeden, dus bloed afgenomen en getest. En inderdaad...het vermoeden klopte. De nieren zien er niet goed uit.
Voor de geïnteresseerden, dit was de uitslag van de bloedtest:

We gaan nu een week lang zelf vocht toedienen (gelukkig zelf ervaring en een hele relaxte kat, dus i.c.m. de feestdagen werd ons dit toevertrouwd

Voor nu duimen draaien voor ons kereltje en hopen dat we nog wat langer tijd met hem hebben. Van wat ik heb gelezen erover qua stadia zitten we niet echt in een leuk stadium en is er al schade opgelopen
