Huisdier verzekering

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 
Nyaleti

Berichten: 7709
Geregistreerd: 05-04-10

Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 11-07-24 18:02

Ik zit wat rond te neuzen voor een verzekering voor mijn 2 HTK katten.
Beide zijn 1 jaar en nog helemaal gezond, er wordt dus niks uitgesloten.

Welke verzekering hebben jullie en waarom heb je voor die gekozen?

Wat ik tot nu toe gezien heb, vergoed maar tot €100/150 aan consulten.. 1 spoedconsult is rustig al over de €150..

Ik wil vooral gedekt zijn voor spoedgevallen en aanvullend onderzoek. Medicatie maakt me wat minder uit.

Tandheelkunde valt vaak apart. Is het slim om dat er nu meteen bij te doen of kan dat ook over een paar jaar pas? Een kater mag later sowieso voor z'n gebit :=


lor1_1984

Berichten: 12775
Geregistreerd: 03-12-03
Woonplaats: Almelo

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 18:37

Hou je er rekening mee dat het gebit uitgesloten kan worden als nu al bekend is dat er later aan gesleuteld moet worden?

Ik heb overigens geen verzekering voor mijn huisdieren.
Toen ik mijn eerste kat kreeg in 2010 was de premie €50,- per maand en alleen de consulten en ik geloof vaccinaties werden vergoedt, maar de kat moest verplicht gechipt om verzekerd te kunnen worden.
Dat kwam dus neer op €600,- per jaar aan premie betalen voor nog niet eens de helft aan consultkosten en entingen. :wow:
Ze was 17 jaar en ik heb toen die €50,- maandelijks op een spaarrekening gestort voor de dierenartskosten.

Inmiddels heb ik 2 honden en geen katten meer maar ik stort maandelijks €150,- op de dieren rekening voor dierenarts, trimsalon en voerbestellingen.
Geen heel groot potje maar ik kan een noodconsult plus een deel vd behandeling gelijk betalen en de rest evt op afbetaling aflossen.
Daarnaast kan ik nog (een deel van) mijn vrij te besteden budget en mijn persoonlijke spaarrekening (bij elkaar een paar honderd/maand) bijleggen bij het betalen/aflossen vd dierenartsrekening als dat nodig is.

Maar verzekering of niet, bepaalde behandelingen laat ik al niet doen.
Chemotherapie bijvoorbeeld of langslepende kwesties met lage slagingskans ofzo.
Mijn Shih Tzu heeft een verrotte rug, als die een gecompliceerde pootbreuk oploopt heb ik 3 keuzes: orthopedische operatie, amputatie of euthanasie.
Orthopedische operatie zou weleens flink boven budget kunnen uitkomen, dus dan blijft amputatie over en dat trekken zijn rug en zijn andere poten niet op de langere termijn.
Gezien zijn verdere gezondheid wordt de keuze dan wsl euthanasie.
Nu hoop ik dat zoiets niet voorvalt en hij comfortabel oud mag worden maar met hem zou ik veel minder ver gaan qua behandeling dan met mijn andere hond puur omdat zij kerngezond is.

6+3=9, but so does 5+4.
The way you do things isn't always the only way to do them.
Respect other people's way of thinking.

love_mandy

Berichten: 3223
Geregistreerd: 01-03-15
Woonplaats: Noord Holland

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 18:58

Wij hebben onze hond verzekerd via OHRA.
Hebben het plus pakket wat inhoud 150 euro consult kosten en tot 4.000 euro verzekerd.
Volgens mij is het consult kosten bedrag bij de meeste verzekering wel zoiets?

Wij hebben toen voor OHRA gekozen omdat ze snel uitbetalen, goede en nette voorwaarden hebben en een aantal mensen kende die hier verzekerd zijn en tevreden zijn.
Zelf de verzekering ook al een keer moeten gebruiken wegens vergiftiging, dezelfde dag de rekening ingediend, deze was binnen 3 uur goedgekeurd en 2 dagen later had ik het geld al terug.

Als je tanden erbij wilt doen zou ik dat meteen doen, OHRA heeft bijvoorbeeld een wachttijd van 30 dagen en wat lor zegt klopt ook. Als je al weet dat daar iets ‘mis’ mee is, word dat uitgesloten.

Bookish Goods voor booksleeves, boekenleggers en meer!

Sнє ηєνєя Ɩσσкєɗ ηιcє. Sнє Ɩσσкєɗ Ɩιкє αят, αηɗ αят ωαѕη'т ѕυρρσѕєɗ тσ Ɩσσк ηιcє: ιт ωαѕ ѕυρρσѕєɗ тσ мαкє уσυ fєєƖ ѕσмєтιηg

Nyaleti

Berichten: 7709
Geregistreerd: 05-04-10

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 11-07-24 19:02

Ja de overweging wel of niet verzekeren is ieder voor zich natuurlijk.
Maar zou het in dit topic graag willen houden op de opties kwa verzekering :)

Nu zijn ze nog jong en gezond en heb je een basisverzekering vanaf €13 per maand / €160 per jaar. Dat heb je er al snel uit.
Ga ik wachten tot er wel iets is, dan wordt de premie hoger of al iets uitgesloten.

Tanden zijn nu nog helemaal goed hoor. Maar je ziet wel dat dit er een is die een gebitsreiniging nodig gaat hebben in de toekomst (als in, over een jaar of 3). Staat ook niks van in het dossier.

Maureen95

Berichten: 16422
Geregistreerd: 26-10-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 19:24

love_mandy schreef:
Wij hebben onze hond verzekerd via OHRA.
Hebben het plus pakket wat inhoud 150 euro consult kosten en tot 4.000 euro verzekerd.
Volgens mij is het consult kosten bedrag bij de meeste verzekering wel zoiets?

Wij hebben toen voor OHRA gekozen omdat ze snel uitbetalen, goede en nette voorwaarden hebben en een aantal mensen kende die hier verzekerd zijn en tevreden zijn.
Zelf de verzekering ook al een keer moeten gebruiken wegens vergiftiging, dezelfde dag de rekening ingediend, deze was binnen 3 uur goedgekeurd en 2 dagen later had ik het geld al terug.

Als je tanden erbij wilt doen zou ik dat meteen doen, OHRA heeft bijvoorbeeld een wachttijd van 30 dagen en wat lor zegt klopt ook. Als je al weet dat daar iets ‘mis’ mee is, word dat uitgesloten.

Ik zit met mijn 2 katten ook bij OHRA met hetzelfde verzekeringspakket. Mijn ene kat is erg ziek geweest. Ik heb rond de €3000 kosten gehad en € 2200 is uitgekeerd. Heel erg blij met de goede service. Er wordt inderdaad mega snel uitbetaald en ze zijn goed bereikbaar.

Tancreda4

Berichten: 25495
Geregistreerd: 12-01-03
Woonplaats: ZuidHolland

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 20:16

Ik zit met mijn kat ook bij OHRA. Plus pakket volgens mij, en ik heb module tanden en inenten er ook bij genomen. De keuze om te verzekeren was omdat mijn andere kat veel kosten had en het eigenlijk niet de bedoeling was dat er een 2e bij kwam. Voor geval dat dus de niet geplande numero 2 verzekerd. Achteraf maar goed ook, want ook dit blijkt een kneus te zijn *zucht*. Consult idd tot 150 euro maar dat is beter iets dan niets, er wordt 80% vergoed en nu ook een eigenrisico per jaar. Super makkelijk declareren, super snel reactie en volgende dag t geld al op je rekening. Ben echt super tevreden.

En ja, je hebt soms wel dingen die uitgesloten worden. Onthoud dat gebitbehandelingen al snel 100en euro's zijn. En geloof dat er maar 250 per jaar wordt vergoed met het pakket dat ik heb. Maar alsnog echt beter iets dan niets. Ben er heel blij mee.

Dingen die bekend zijn worden idd uitgesloten. En je hebt ook een zogeheten wacht maand. Alles wat in die eerste maand gebeurd kan ook uitgesloten worden.
Laatst bijgewerkt door Tancreda4 op 11-07-24 20:22, in het totaal 1 keer bewerkt

marleen_88

Berichten: 15333
Geregistreerd: 21-05-04
Woonplaats: Regio Haarlem

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 20:19

Ik heb er bewust niet voor gekozen. Als ik het eerder had geweten, dat Nova problemen zou krijgen. Had ik het wel gedaan en was ik vast minder kwijt bij de tandspecialist. Uiteraard wel met kleine lettertjes lezen.

Doe wel en zie niet om

Emmaa2

Berichten: 322
Geregistreerd: 16-06-24
Woonplaats: Haarlem

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 20:39

Een van mijn katten zit bij Figo, de andere bij Petsecur. Ik krijg 90 procent van alle behandelingen, consulten en medicaties vergoed, zonder eigen risico. Bij de ene is zijn gebit uitgesloten omdat hij daar eerder gedonder mee heeft gehad, bij de ander heb ik dat er wel bij gepakt. Preventie is ook meeverzekerd, dus vaccinatie en hun jaarlijkse check.

Wel of niet verzekeren is een persoonlijke keuze. Ik heb heel veel kopzorgen overgehouden aan een flinke rekening en sindsdien neem ik het zekere voor het onzekere. Mijn ene kat zit bij Figo omdat die ook senioren accepteren. De ander zit bij petsecur omdat die er iets goedkoper uit kwam. Wellicht zet ik haar later ook over naar Figo, want mijn dierenarts werkt met hen samen waardoor ik niet altijd voor hoef te schieten.

Dat is overigens wel belangrijk om rekening mee te houden. Je dient in principe gewoon een factuur in en je dierenarts bepaalt of je het zelf voor moet schieten of niet. Sommigen vinden het prima als je betaalt zodra de uitkering er is, anderen willen echt direct het geld. Dat ligt ook aan het bedrag, maar hou er dus rekening mee dat je alsnog niet onder het voorschieten uit komt.

Tooske

Berichten: 6581
Geregistreerd: 26-07-03
Woonplaats: Almkerk

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 21:32

Hier al jaren met de katten en honden bij Ohra heel tevreden!

CupCakes_

Berichten: 3699
Geregistreerd: 20-12-08
Woonplaats: Ouddorp

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-24 22:42

Ik had mijn hond bij OHRA verzekerd en ben daar super tevreden over. Wij hadden de top dekking (tot 6000 euro) en aanvullend.

En daar was ik enorm blij mee. Ondanks dat maar 80% vergoed wordt, heb ik hem wel volledig door de malle molen kunnen halen en niet op de kosten hoeven te letten. Als ik hem niet verzekerd had, dan was het waarschijnlijk veel eerder klaar geweest voor ons beide. OHRA heeft tussentijds wel contact gezocht over wat er aan de hand was en of ik niet de facturen op wilde sparen, want anders snapten ze er niets meer van. :+

Daarnaast als je de laatste factuur van inslapen indient, dan zeggen zij de verzekering voor je op en krijg je netjes een condoleance mailtje van ze.

Jip, mijn Australian Shepherd vriendje. 03-07-2024 Until we meet again Y;(

Miepmiept
Berichten: 2149
Geregistreerd: 20-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-24 14:15

Ik heb net een herplaats hondje verzekerd bij Univé, nog een vrij nieuwe verzekeraar voor dieren.

Tot 5000 voor ziekte en 5000 voor ongevallen, 80%. Verder nog geen ervaring hoe snel ze terugbetalen, maar ik vond hem wel vrij compleet in combi met prijsgunstig.

Keell94

Berichten: 4195
Geregistreerd: 02-11-13
Woonplaats: Uitgeest

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-24 14:58

Ik heb Sky verzekerd bij Petplan (onze vorige hond dat daar ook bij)

Je kan zelf je eigen risico aangeven en er staat heel duidelijk in de voorwaarden wat wel en niet vergoed wordt. Heupen en ellebogen zitten er bij Petplan dus wel in wat bij de meeste niet zo is en omdat Berner Senners bekend staan om HD en ED wilde we dat er wel in hebben.

Ze keren ook snel uit, simpel je nota indienen via internet en binnen paar dagen staat het op je rekening, erg tevreden mee.

Ook inslapen wordt vergoed (crematie niet dat moet je bijverzekeren) helaas onze vorige hond moeten laten inslapen en zij zetten dan automatisch de verzekering voor je stop als je die laatste nota indient en krijgt netjes een mailtje van ze.

PW Photographs
Voor meer informatie, zie mijn website - http://www.pwphotographs.nl

ivy_power89

Berichten: 6350
Geregistreerd: 16-09-06
Woonplaats: almere

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-24 15:37

Ik heb mijn honden verzekerd gehad bij ohra en zeer tevreden geweest.
Later heb ik de verzekeringen gestopt op een leeftijd dat ik geen grote meer laat doen (ik ben gewoon realistisch)

Je moet idd de kleine lettertjes doorleze . Maar ze zijn nooit moeilijk geweest met uitkeren. En zeker bij de oudste teckel heb ik de verzekering er wel 2x uit gehad...

Alejandro Z1+9 Dressuur L+10 mennen / Odin finalist Friesian Talent cup 2021 L1+8 mennen B+21 / Dressuur Jurylid t/m M2

http://Www.beestachtiggoed.nl http://www.dutchbling.nl frontriemen en halsbanden!

dalena

Berichten: 3372
Geregistreerd: 28-09-12
Woonplaats: Limburg

Re: Huisdier verzekering

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-24 15:57

Ik lees even mee voor mijn jongste kat.
De oudste heeft FIP gehad dus zal geen verzekering kunnen krijgen

"We're all stories in the end. Just make it a good one"
[BB-HK] [VOLG] Onze eerste kitten


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Antgillya, Audesta, ComscoreBot, GumGum Verity, KikiCelinevs, Laurahh, Natasja22, SentiBot, xSannee en 50 bezoekers