Sinds enkele maanden heb ik een groepje kwartels (zelf uitgebroed met de broedmachine). Het is een clubje van 2 hanen en 5 hennen. Ze doen het heel goed samen en ik ben dol op ze. Maar een van de twee hanen roept heel veel. De hanen zijn qua rang redelijk gelijk aan elkaar en vechten niet, en zoals ik het kan zien is er geen duidelijke verdeling van de hennen. Kan het zijn dat ik te weinig hennen heb, dat hij daarom roept of is dit gewoon de aard van het beestje?
Die roepen gewoon ik had 1 haan op 4 hebben en die riep ook. Ook midden in de nacht. Gelukkig kon het hier geen kwaad. Hij is helaas verongelukt, vond het wel altijd een leuk geluid.
Ik kan het me niet voorstellen.. die van mij zaten in een stuk van 10m2 met zijn 5en. Grasjes, zand, stenen, schuilhoek, eten en water kan me niet voorstellen wat hij nog meer had willen hebben!
Hier dezelfde ervaring. Kwartelhanen roepen gewoon. En ja, ook midden in de nacht. Vonden onze buren niet zo leuk. Om deze reden dus geen kwartels meer bij ons, hoewel ik het ontzettend leuke vogels vond.