Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja
suffie schreef:Ja, hoor dat kan prima. Onze 3 geiten lopen al ruim 20 jaar samen met de eenden en kippen in een grote uitloop. Daar staat inmiddels geen gras meer. De geiten krijgen dagelijks hooi uit een ruif (voerton met gaten aan de zijkant, zodat het niet nat regent) en knabbelen overdag met de kippen mee van het voer, maar omdat ik dit strooi valt het mee wat de geiten opeten. 's Avonds krijgen de geiten hun eigen voer, wanneer de kippen op stok zitten.
suffie schreef:De Achterhoek waar wij al 3 zomers een heel warm, maar vooral droog klimaat hebben![]()
Gras genoeg, alleen is dit een mooi stukje voor het kleine vee. Mooie schuur eraan vast voor 's nachts. De weilanden zijn voor de koeien en paarden.
Castellon schreef:Ik woon in Spanje in de op een na bergachtigste provincie van het land op een kleine eigen berg. En gras groeit hier echt totaal niet.
Toen we ons huis kochten hebben we hier een paddock paradise gebouwd, maar met alleen zand.
De kosten voor ruwvoer zijn hier niet perse goedkoop, ik denk zelfs hoger dan in NL, en als je er helemaal van afhankelijk bent (zoals ik) is dat soms wel even tricky/kost uitzoekwerk. Maar als het lekker loopt dan loopt het lekker.
Mijn Spaanse paarden zijn zo stabiel op de rotsen en steile paadjes, zo anders dan Nederlandse paarden!
Geiten doen het hier trouwens helemaal goed. Lokaal zijn hier diverse geitenhoeders die met kuddes rondstruinen. De beesten eten alles. Er groeien hier veel kruiden op de berg die ze graag eten.
Ik ken ook veel mensen met kippen, maar zelf hebben we naast de paarden alleen een hond (en heel veel wilde dieren op ons land)
In mijn onderschrift staat mijn link naar insta, als je het leuk vindt om meer te zien/lezen.
Mizora schreef:Hoge temperaturen en goede wol gaan niet samen. Zelfs hier liggen de schapen 's zomers al te hijgen in het gras als ze niet net geschoren zijn (dus in maart geschoren of nog moeten), vreten ze slechter en geven ze minder melk.
moonsparkle schreef:Wat een prachtige foto's! Ziet er geweldig uit. Hoe ben je daar terecht gekomen? Geiten lijken me dan weer ideaal voor melk en om daar vervolgens ijs van te kunnen makenwil een beetje meer zelfvoorzienend worden.