Extreme stijfheid jonge hond

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
KellyR

Berichten: 1662
Geregistreerd: 23-02-15

Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-01-17 15:12

Hoi allemaal,

Ik open dit topic om wat gedachtes met jullie te wisselen. Afspraak voor foto's bij de dierenarts staat al.

Mijn vriend heeft een stafford van 3 jaar. Vroeger nooit heel veel mee gelopen, maar ik loop veel met mijn honden dus hij wordt "gedwongen" om ook meer met zijn hond te lopen.

Echter is de hond extreem stijf na een wandeling. En het maakt niet zoveel uit of dit een half uur of 2 uur duurde.

Bij het opstaan uit de mand gebruikt ze haar achter poten helemaal niet. Ze loopt dan op 2 poten. Eenmaal uit de mand belast ze de achterpoten voorzichtig. En na een paar minuten loopt ze weer gewoon. Echter gaat zitten dan nog steeds wel moeizaam. Veel moeizamer dan zou moeten.

Ik heb haar altijd al stijf gevonden , de afgelopen 2 jaar(hij vind zelf van niet). Sinds dat hij op zich zelf is wordt ze ook naar de dagopvang gebracht, hier kunnen ze dan buiten de hele dag ravotten. Eerst dachten we gewoon aan spierpijn omdat ze het helemaal niet gewend is om zoveel te doen. Maar de gewenningstijd lijkt me nu wel over en ik denk echt dat er iets anders aan de hand is.

Zelf denk ik dat er een slechte spierontwikkeling is geweest en dat er daardoor een HD achtig iets heeft kunnen ontstaan.

Heeft iemand van jullie er ervaring mee? Ik zou graag wat kunnen sparren bij de dierenarts over mogelijkheden wat het zou kunnen zijn en behandel opties.

Palmera

Berichten: 9726
Geregistreerd: 25-09-08
Woonplaats: La Palma

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 15:26

Mijn ervaring met HD is dat de stijfheid juist afneemt na/bij beweging. Jij zegt dat het dier na een wandeling zeer stijf is. Ik denk persoonlijk niet aan HD in dit geval.

loez

Berichten: 11091
Geregistreerd: 19-07-03
Woonplaats: Broekhuizen (lb)

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 15:37

Misschien een vorm van artrose vorming? Stafford van mijn trainster heeft dit ook. En bijna dezelfde klachten.

Onze boerboel heeft artrose in zijn voorbenen, heeel licht en hij krijgt er glucosamine voor. Hij loopt alleen wat lastig/stijf als hij te veel bewogen heeft.

TeSzZz
Berichten: 1776
Geregistreerd: 17-02-05
Woonplaats: Leeuwarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 15:40

Ik lees het juist dat het mis gaat bij rust na de beweging, als ze dus gewandeld heeft, daarna in de mand rust en daarna weer op probeert te staan. Als ze dan weer ff rondloopt gaat t weer beter. Dan zou ik dus weer wel richting HD of iig artrose ergens denken. Of heeft ze ook echt tijdens de wandeling last TS?
HD onstaat voor zover ik weet niet puur door slechte spierontwikkeling, maar goede spierontwikkeling zorgt er vaak wel voor dat een hond minder last heeft omdat de spieren dan een deel van de belasting opvangt.

Ik weet niet wanneer jullie naar de da kunnen, maar ik zou iig tot die tijd de hond niet te wild laten doen/spelen en vooral rechtlijnige bewegingen laten maken. Scherpe draaien of snel stoppen kan erg pijnlijk zijn als er wel wat zit, maar staffords zijn vaak erg hard voor zichzelf dus dat houdt haar vast niet tegen.

Laat je ook foto's van de rug maken? Als er niks in de heupen zit, kunnen rugproblemen ook erg vervelende klachten geven, waaronder stijfheid.
Laatst bijgewerkt door TeSzZz op 11-01-17 15:42, in het totaal 1 keer bewerkt

Rindin

Berichten: 4301
Geregistreerd: 06-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 15:42

Palmera schreef:
Mijn ervaring met HD is dat de stijfheid juist afneemt na/bij beweging. Jij zegt dat het dier na een wandeling zeer stijf is. Ik denk persoonlijk niet aan HD in dit geval.



Wat je zegt klopt deels. HD (en dan vaak de artrose die door HD ontstaat) geeft startpijn, na even bewegen wordt het beter, maar op een gegeven moment is de grens bereikt en komt er weer pijn door overbelasting. Blijkbaar is in dit geval zelfs een half uur al een te grote belasting voor wat er ook maar gaande mag zijn in deze hond zijn achterhand.

TS; wat er ook uitkomt bij de DA, de dierenfysio kan waarschijnlijk heel veel voor deze hond betekenen.

Goof

Berichten: 31964
Geregistreerd: 12-05-05
Woonplaats: Thuis

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 15:59

Ik herken dit van mijn eigen hond (een kruising stafford). Bij haar begon het ook rond haar 3e. Zij bleek ocd te hebben in beide spronggewrichten achter en uiteindelijk heeft zich hier artrose gevormd.
Bij mijn hond begon het ook met stijfheid en pijn na het lopen. Ik raad je ook echt aan om hier naar te laten kijken door een dierenarts.

KellyR

Berichten: 1662
Geregistreerd: 23-02-15

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-01-17 17:16

Bedankt voor alle reacties!

Tesz, tijdens de wandeling heeft ze eigenlijk totaal geen last, maar wat je zegt het is wel een stafford en blijft altijd door gaan.
Dierenarts had het inderdaad ook al over foto's van de rug :j
En ze gaat nu ook niet meer mee met de wandelingen en eigenlijk alleen korte stukjes. Dan heeft ze niet tot nauwelijks last na een paar dagen na de intensieve beweging.

Goof, zie je deze ook op een HD foto? Of zou er dan weer specifiek een aparte foto of echo gemaakt moeten worden? Wat voor behandeling heb je vervolgens ingezet?

Dus vragen naar artrose, rug en heup foto en ocd.

Rindin

Berichten: 4301
Geregistreerd: 06-04-06

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:27

Om HD te bevestigen maken ze gewoon heupfoto's, en op die foto's kunnen ze ook direct zien of het ook heupartrose aanwezig is.

Lisitano

Berichten: 5220
Geregistreerd: 05-09-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:30

Ik heb een opvanghond gehad die ook arm bespierd was en heel stijf was ná beweging. Dat bleek spondylose te zijn. Zij was 4 toen we het ontdekte en toen was het al vergevorderd. Meestal hebben oude honden hier last van.

Hoe loopt de hond trappen, de auto in of uit bijvoorbeeld?

KellyR

Berichten: 1662
Geregistreerd: 23-02-15

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-01-17 17:33

Snap ik Ridnin :) ging me meer om de ocd.
En vinden jullie het noodzakelijk om officiële hd foto's te maken of niet? Scheelt toch al zo 30 a 40 euro per foto.

Lisitano,
In het vorige huis moest ze trappen lopen om in de woonkamer te komen. Dit ging voor zover ik weet prima. Nu hebben we een appartement met een lift haha trap lopen hoeft dus niet meer.
Van de week na een duin wandeling vertelde m'n vriend dat ze van de trap af donderde omdat het niet lukte om naar beneden te lopen.
Auto verschilt per dag. Ene x soepel andere x moeizaam. Maar aan de andere kant springt ze ook sneaky prima op de bank
Laatst bijgewerkt door KellyR op 11-01-17 17:35, in het totaal 1 keer bewerkt

dierenfan
Berichten: 11167
Geregistreerd: 27-02-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:34

OCD is vorm van ED en vind je in de ellebogen.

Let wel op!! De gemiddelde dierenarts kan amper een fatsoenlijke röntgenfoto maken laat staan deze goed en betrouwbaar bekijken. Ga voor dit soort foto's gelijk naar een orthopeed. Beter iets duurder uit en gelijk 100% zekerheid dan misschien dit of dat of dat ze iets over het hoofd zien.

Bovendien heeft een orthopeed ook gelijk de mogelijkheden voor jullie mocht er iets fout zitten.

TeSzZz
Berichten: 1776
Geregistreerd: 17-02-05
Woonplaats: Leeuwarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:36

Officiële HD fotos zijn degenen die naar de raad van beheer gestuurd worden bij stamboomhonden om te beoordelen. Als je t puur voor jullie zelf doet is dat dus niet per se nodig.
Laten jullie de foto's maken bij de eigen dierenarts of bij een specialist? Een HD foto komt vrij precies en een verkeerde houding kan een vertekend beeld geven, dus het is wel echt belangrijk dat de dierenarts er genoeg ervaring mee heeft.
Wij zijn voor sportfoto's van onze jongste hond speciaal naar een praktijk een stuk verder gereden omdat die erg goed bekend staan.

Het is zo zonde als je doorgestuurd wordt naar een orthopeed voor een operatie oid en er blijken eerst nieuwe foto's gemaakt te moeten worden.

TeSzZz
Berichten: 1776
Geregistreerd: 17-02-05
Woonplaats: Leeuwarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:40

dierenfan schreef:
OCD is vorm van ED en vind je in de ellebogen.


OCD kan in meer gewrichten voorkomen. Bij ellebogen wordt t t meest gezien schijnbaar, maar schouders, knieeen en hakken kan ook.

Lisitano

Berichten: 5220
Geregistreerd: 05-09-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:41

KellyR schreef:
Lisitano,
In het vorige huis moest ze trappen lopen om in de woonkamer te komen. Dit ging voor zover ik weet prima. Nu hebben we een appartement met een lift haha trap lopen hoeft dus niet meer.
Van de week na een duin wandeling vertelde m'n vriend dat ze van de trap af donderde omdat het niet lukte om naar beneden te lopen.
Auto verschilt per dag. Ene x soepel andere x moeizaam. Maar aan de andere kant springt ze ook sneaky prima op de bank

Spondylose zou ook goed kunnen dan. Hopelijk is het iets minder ernstigs.

Ik ga zelf binnenkort met mijn hond naar een chiropractor. Die zet zijn rug tijdens het lopen soms vast waardoor hij gaat telgangen. Voordat ik hem een narcose aandoe voor röntgenfoto's laat ik hem eerst daar checken. Misschien kun je dat ook nog proberen?

KellyR

Berichten: 1662
Geregistreerd: 23-02-15

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-01-17 17:47

Ah okay, wist niet dat dat alleen voor de fok was. Las het namelijk regelmatig terug.

Afspraak staat bij eigen dierenarts (ook een stuk verderop) en heb wel vertrouwen in hem. Als ze met onze beesten hier vast lopen hebben ze ons daar eigenlijk altijd verder kunnen helpen. Dus nu zitten we maar meteen in de auto.... scheelt weer wat consult uren. Sterkliniek in stede broec, weet dat zij toen ook andere dierenartsen aan het opleiden waren voor nieuwe sterilisatie technieken. Wel heel wat anders dan foto's natuurlijk, maar geeft wel een goed gevoel.

Dus ocd is wel gewoon zichtbaar op foto's en heeft geen aparte echo nodig? Ben totaal niet bekend met ocd. Maar zo te horen dus wel ff zoeken waar het zit.

Lisitano, ja ook nog een mogelijkheid. Maar denk zelf eerlijk gezegd niet dat dat gaat helpen. Je weet het natuurlijk nooit. Ik neem het mee

Rindin

Berichten: 4301
Geregistreerd: 06-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:48

TeSzZz schreef:
dierenfan schreef:
OCD is vorm van ED en vind je in de ellebogen.


OCD kan in meer gewrichten voorkomen. Bij ellebogen wordt t t meest gezien schijnbaar, maar schouders, knieeen en hakken kan ook.


Verschilt enorm per ras, grootte en leeftijd. OCD is een los stukje kraakbeen, dat kan in principe in ieder gewricht voorkomen, maar zie je veel in ellebogen/schouders/sprong/knie.
ED is elleboogdysplasie en dat is eigenlijk een verzamelnaam voor alle aandoeningen van de elleboog waardoor de elleboog niet gevormd is zoals hij hoort te zijn (letterlijk door hoogteverschil botten, of door een los stukje bot of kraakbeen)

Rindin

Berichten: 4301
Geregistreerd: 06-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 17:50

KellyR schreef:
Ah okay, wist niet dat dat alleen voor de fok was. Las het namelijk regelmatig terug.

Afspraak staat bij eigen dierenarts (ook een stuk verderop) en heb wel vertrouwen in hem. Als ze met onze beesten hier vast lopen hebben ze ons daar eigenlijk altijd verder kunnen helpen. Dus nu zitten we maar meteen in de auto.... scheelt weer wat consult uren. Sterkliniek in stede broec, weet dat zij toen ook andere dierenartsen aan het opleiden waren voor nieuwe sterilisatie technieken. Wel heel wat anders dan foto's natuurlijk, maar geeft wel een goed gevoel.

Dus ocd is wel gewoon zichtbaar op foto's en heeft geen aparte echo nodig? Ben totaal niet bekend met ocd. Maar zo te horen dus wel ff zoeken waar het zit.

Lisitano, ja ook nog een mogelijkheid. Maar denk zelf eerlijk gezegd niet dat dat gaat helpen. Je weet het natuurlijk nooit. Ik neem het mee


OCD is soms wel, soms niet zichtbaar op foto's... Het kraakbeenstukje zelf is niet te zien, maar de schade die de OCD aangericht heeft in het gewricht is vaak te zien en dat is dan reden om aan een OCD te denken.

Tsaartje

Berichten: 240
Geregistreerd: 12-01-06
Woonplaats: Provincie Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 18:53

Onze hond heeft hetzelfde gehad. Met name enorm stijf met opstaan. Bij haar kwam het doordat ze met 9 maanden achter een bal aan vloog en over de kop sloeg.. de oorzaak bij haar is een verrekking van de pezen en spieren in haar poot. Alleen absolute rust helpt het genezen.. dus zorg er voor dat je naar een kundige dierenarts gaat want dit soort dingen zijn erg moeilijk vast te stellen. Mocht het dit ook zijn dan herstelt het erg lastig. Onze hond moest daarvoor 6 weken in het gips omdat het een heel bewegelijk gewricht is en alleen rust helpt het te genezen.

Edit: onze dierenarts heeft het vastgesteld door een röntgenfoto. En ze had dus ook net als jou hond dat ze na beweging echt waardeloos liep en moeite had met opstaan.

Goof

Berichten: 31964
Geregistreerd: 12-05-05
Woonplaats: Thuis

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 19:15

KellyR schreef:
Goof, zie je deze ook op een HD foto? Of zou er dan weer specifiek een aparte foto of echo gemaakt moeten worden? Wat voor behandeling heb je vervolgens ingezet?


De klachten leken al voort te komen uit de spronggewrichten dus wij hebben gewoon deze op de foto gezet en daar was inderdaad wat op te zien.
Ik ben mijn hond supplementen bij gaan voeren om soepel te blijven en die werken. Verder is het een kwestie van heel goede soort en hoeveelheid beweging die ze krijgt reguleren.
Opereren was in ons geval niet mogelijk omdat het gewricht gewoon te klein en kwetsbaar is en dan zou er na de operatie sowieso artrose ontstaan en dat is ook rot.
inmiddels is ze 12 en zijn allebei de spronggewrichten vreselijk dik van de artrose. Ook in andere gewrichten heeft zich artrose gevormd. Met gedoseerde beweging gaat het prima en als ze eventueel een slechte dag heeft ondersteun ik het met metacam.

dierenfan
Berichten: 11167
Geregistreerd: 27-02-10

Re: Extreme stijfheid jonge hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-17 19:20

Mijn dierenarts had aan de hand van röntgenfoto's vastgesteld dat mijn hond 1 slechte schouder had waardoor hij mankte. Ik wilde door naar specialist voor er iets zou gebeuren. Bij de specialist krreg ik de uitslag beide schouders top maar beide ellebogen LPC. Hier is hij daar ook aan geopereerd.

Mijn dierenarts heeft heel veel ervaring en is absoluut kundig als dierenarts maar duidelijk hij is geen orthopeed ;)