Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
Dani schreef:Je hebt een dominante regelaar in huisHet klinkt als typisch terriërgedrag. Ik denk dat je de oplossing niet moet zoeken in elk specifiek probleem aanpakken maar in de hele omgang met hem aanpassen. Streng en consequent zijn in alles. Vrijheden moet hij verdienen. Grommen? Wegwezen, ga maar in de gang zitten. Happen terwijl je hem in de auto wil zetten? Hoppa, terug op de grond, klep dicht en ga eerst maar rustig doen voordat we het opnieuw proberen. Kan je niet normaal onder tafel liggen? Dan ga je maar in je mand, of in de studeerkamer of zo. Weg.
Dat is deels straf, hij mag immers niet bijten of lelijk doen. Het neemt waarschijnlijk ook een stuk spanning bij hem weg - hij weet precies wat hij van je kan verwachten en welke consequentie er op zijn gedrag volgt. Daar moet je dus ook streng in zijn, niet één keer toelaten omdat je moe bent of hij de hele dag al braaf was. Tik geven zou ik bij deze hond niet doen, omdat het inderdaad de spanning verhoogt en omdat je dan in een spiraal van fysieke actie-reactie kan belanden (bijten, tik, bijten, hardere tik). Dat wil je niet. Al geef ik instinctief ook een pets als ik gebeten word hoor, soms kan het ook wel een heel duidelijke correctie zijn. Maar ik zou het niet als bewuste tactiek inzetten, zeg maar.
Spanning kan hij ook kwijt door met een speeltje te schudden of trekken. Heeft hij die? Dat kan je ook gebruiken om het om te buigen. Als je ziet dat hij gespannen is ga je even een trekspelletje met hem doen, of zo. Dan leert hij snel om zelf een speeltje te pakken op zo'n moment.
En uiteraard, zoals dierenfan ook schrijft, belonen als hij zich goed gedraagt. Maak héél duidelijk wat hij niet mag en prijs hem als hij het goed doet. IJzeren vuist in een fluwelen handschoen.