Zojuist op stal een konijn of haas gevonden.. Heel tam beestje lijkt het! Uit de klauwen van de hond gered vanochtend en nu zit hij er nog steeds. Ik wil hem eigenlijk mee naar huis nemen maar ik weet niet of dat verstandig is. Hier alleen in de kou gaat hij het niet redden ben ik bang. Ik ben bereid kosten ervoor te maken uiteraard! Hetgaat om een jonkie dus. Wie o wie kan mij helpen en weet wat ik het beste kan doen? Heel erg bedankt alvast!!
Je kunt de dierenambulance bellen of zij ervoor komen. Ze komen niet altijd voor natuurdieren maar je kunt het proberen. En anders de natuur zijn gang laten gaan (hebben de aaseters ook nog eens iets te eten) of mee naar huis nemen en zelf proberen.
Hoe verder: de dierenambulance bellen. Dat is je enige optie gezien het tijdstip.
teun01
Berichten: 283
Geregistreerd: 14-11-10
Woonplaats: langbroek
Geplaatst: 17-03-16 19:22
Dit beestje is wild en nu in shock. Helaas als je het zelf gaat doen, zonder kennis te hebben over wilde konijnen en of hazen, ga je het niet redden. Ik (vrouw van een boswachter) heb het al meerdere malen geprobeerd gaat echt niet lukken. Het beste kan je de dierenambulance bellen en die zullen hem voor je opvangen. Al is de kans zeer klein dat hij het overleeft. Suc6 met wat je besluit te doen.
Pistasche
Berichten: 6676
Geregistreerd: 02-01-07
Woonplaats: Boktlid nr. # 56477
Geplaatst: 17-03-16 19:23
Lastig zeg. Je kan inderdaad de dierenambu bellen dat zou heel goed zijn voor het beestje. Als ze niet komen en je neemt hem mee kan je dan een pluk hooi meenemen van de paarden? Ik zou hem dan in een hok even ik de schuur zetten met wat hooi en drinken zodat hij niet teveel prikkels krijgt. Dan zou je hem altijd zelf nog naar de opvang kunnen brengen morgen.
Ik heb de dierenambulance gebeld, die komen hem zo halen. Ik zou het heel graag zelf willen doen maar dan gaat hij het zeer waarschijnlijk niet redden.
Fijn TS! Je kunt dit soort gevallen veel beter over laten aan de dierenambulance, is voor het diertje beter! Doe ik ook altijd, al is het soms moeilijk omdat het zo leuk lijkt het zelf te doen.
Een jong haasje/konijntje wat in handen van mensen is geweest of in een dierenbek heeft zorg nodig. De dierenambu werkt, algemeen genomen, samen met gespecialiseerde opvangen. Dus goed gehandeld. wel altijd goed warm houden door er een petflesje warm water in een handdoekje bij te leggen of ee kruikje in een handdoekje.
Ben het eens met darkchrystal. Dit beestje gaat niet meer gevoerd worden door de moeder. Van hazen heb ik geen verstand, maar ik weet wel dat het verboden is om hazen te houden. Als hun darmgestel een beetje lijkt op dat van konijnen, dan mag hij niet te lang zonder eten want dan gaan de darmen voorgoed plat en dan komt het niet meer goed. Daarom de dierenambulance bellen en op laten halen. Die brengen hem naar een geschikte opvang.
Sowieso 70% van de hazen wordt nooit volwassen. Er is veel uitval onder de hazen. Onder meer door de zachte winters met veel regen zoals afgelopen winter.