Anoniem schreef:Omdat ze het allebei vertonen zou ik naar een dierenarts gaan, het is praktisch altijd dodelijk.
TS verteld dat maar 1 van haar konijntjes dit heeft, aan beide ogen. Myxomatose ziet er volgens mij toch al heel snel veel erger uit aan de ogen. Dat proces gaat toch vrij snel?
Ik vind je konijntje er eerlijk gezegd, naast de vuile oogjes, niet heel erg ziek uitzien.
Zijn je konijntjes wel ingeent? Eten en drinken ze beide nog goed? Als ze niet meer eet dan moet je echt snel ingrijpen en naar de DA gaan!
Verder zou ik bij enige twijfel toch naar de DA gaan. Kijk wel goed dat je een konijnkundige DA kiest!!
Hier heb je een lijst met konijnkundige DA:
http://www.bunnybunch.nl/forums/topic/1 ... renartsen/De plakpoep .... ik neem aan dat er dagelijks iemand kwam om je konijnen te voeren? Gaf deze exact wat jij gevraagd hebt te geven aan eten? Of kan het zijn dat ze meer en/of ander eten (meer/andere groenten dan normaal) hebben gegeven?
Als ze veel te veel hebben gehad, willen ze hun blindedarmkeutels wel eens vergeten op te eten. Als deze in de vacht blijven hangen kan dit aan gaan koeken.
Het kan ook zijn dat ze diarree heeft gekregen door te veel of plots een heel ander soort groente.
Heb je je konijn goed gecontroleerd op maden? Het kan zijn dat vliegen in of rond de poep/anus eitjes hebben/gaan leggen en je zo maden krijgt.
Mijn rammetje heeft maanden geleden ook geïrriteerde oogjes gehad. Ik heb water gekookt en af laten koelen. 3 maal daags heb ik met een zacht watje met water de oogjes schoongemaakt. Wel steeds een schoon plukje wat in het water dompelen. Daarnaast heb ik oogzalf van Beaphar gebruikt. Na 4 dagen was het helemaal over en nooit meer terug gekomen.