Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
_SnowBall
Berichten: 643
Geregistreerd: 15-09-13
Woonplaats: Bennebroek

Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-05-15 18:46

Hoi!

Ik heb een verzorgezel en een verzorgshetlander. Ik verzorg ze nou zo'n half jaartje en het gaat hartstikke goed! De ezel was vroeger erg terughoudend en 'gemeen'. Ook was de shet erg futloos en nu weer een echt shet! ( Eigenwijs :roll: := ) Nu is de ezel nog wel terughoudend maar gemeen absoluut niet! Het is een schatje geworden! Dat mensen niks met hem hadden gedaan! Maar nu komt het... Hij is ongelofelijk sterk en heeft een eigenwilletje. Zo ben ik dan in de wei en wil ik een stukje 'wandelen' van de ene kant naar de andere kant, maar dat wilt ie gewoon niet. Hij wandelt gewoon niet mee. Ik weet dat ik hier geduld voor nodig heb maar hoe kan ik dit het beste oplossen? Zo te zien is hij niet opgevoed. Ik ben namelijk 1x de wei met hem uit geweest en dit was een ramp. Geen 1 stap vooruit en als ie (eindelijk) vooruit ging was ie niet meer te stoppen en ging ie er van door... Nu jaag ik hem meestal op in de wei en loopt ie met oortjes naar voren in vrij harde galop door de wei. Super om te zien hoe ie verander is maar het lukt hem gewoon niet om hem aan de hand rustig mee te laten lopen :n

Heeft hier iemand tips voor? Of zeggen jullie dat ik hem met rust moet laten omdat ik hem gewoon de baas niet kan zijn ?

Happie
Berichten: 1225
Geregistreerd: 07-10-10

Re: Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-15 18:49

Tja een ezel hè... die doet waar hij/zij zelf zin in heeft ;) Wat doe je nu als de ezel gaat staken?

_SnowBall
Berichten: 643
Geregistreerd: 15-09-13
Woonplaats: Bennebroek

Re: Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-05-15 19:00

Mijn volle gewicht erin gooien :D

Kuggur

Berichten: 13893
Geregistreerd: 04-07-06

Re: Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-15 23:26

Ik neem aan dat de ezel daar niet erg van onder de indruk is.

manou_diablo
Berichten: 256
Geregistreerd: 08-07-13

Re: Rustig aan de hand wandelen lukt niet?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-15 23:36

ik las het als verzorg gezel dus ik dacht dat je een gazelle had :')
verder denk ik dat je koppig terug moet doen.
De hond van mijn oma besluit vaak zelf wanneer hij terug wil en gaat dan niet meer de verkeerde kant op.
toen hij dit laatst weer deed (hij wou door de voordeur en ik door de garage) ben ik op de grond gaan zitten met druk op de riem en heb daar net zo lang gezeten tot hij naar mij toe kwam.
Ik snap dat een ezel net wat groter en sterker is :o
anders misschien eten meenemen en hem daarmee lokken?