NZ92 schreef:Ahh dacht het al! Hoe was/is ze bij de opvoeding? zijn ze "trainbaar" en kun je ze bijvoorbeeld corrigeren? Is mij altijd vertelt dat dit erg moeilijk zou zijn.. en hoe is hij/zij bijvoorbeeld met vreemde en nieuwe situaties?
trainbaar : ze is erg leergierig en leert enorm snel... Als het haar aanstaat.
Bv zit, af, buik, ergens opspringen, heeft ze erg vlug geleerd. Als ik het xommando geef moet ik meestal drie maal herhalen, en dan doet ze het meestal wel. Als ik speel ermee moet ik geen twee maal dezelfde oefening vragen, dan doet ze het simpelweg niet. Deuren, kasten, etc opendoen heeft ze zichzelf aangeleerd.
Als ze zich zelf iets aangeleerd heeft en daar resultaat mee behaald heeft, dan blijft ze tot het oneindige proberen (kast opendoen om vuilbak om te trekken, in de kenel huilen,omdat schoonouders ze een paar keer komen halen zijn als antwoord daarop, etx)
Als ik iets vraag, ook al krijgt ze resultaat (beloning), dat interesseert haar niet zo.
Corrigeren is erg moeilijk en met de harde hand, hier gaan we in eerste instantie negeren of slecht gedrag proberen om te buigen. Als dat echt niet lukt moeten we ze wel eens in het nekvel hardhandig op de grond leggen, anders gaat ze erover.
De laatste maanden begint dit echter heel goed mee te vallen, ze leert haar grenzen, en gaat er zelden nog over.
Nu is enkel het alleen zijn nog een probleem.(nouja, ze loopt rond, maakt dingen kapot, en maakt er een huilconcert van omdat ze daar al resultaat mee gehad heeft. Dit helaas tot ergernis van de geburen en schoknouders die de winkel onder ons open hebben)
Daarom gaat ze vaak een dagje naar mijn moeder gaan spelen, komt er wekelijks een poetsvrouw zodat ze niet alleen is, en komt mijn schoonmoeder wekelijks een paar uur.
Vreemde mensen zijn moeilijk. In eerste instantie blaffen, pitsen, eenmaal ze iemand kent geen probleem. Spmmige mensen gaat het rap , andere werkt het nooit. (Vriend van me had fotos komen nemen, ze was bang van zijn camera, bij hem lukt het nooit)
Nieue situaties hangen af, bv in bos of zee is er zelden een probleem, winkels, stad, markten, etc zijn een hel. Eurodogshow was dan weer geen probleem. Vooral onverwachte bewegende mensen zijn eng. Druk restaurant dat ze onder tafel kan liggen, of omcirkeld door bekenden is dan weer goed doenbaar.
Uitingen zijn stress, staart ertussen, gezn aandacht voor,mij, en vooral proberen weg te lopen.
Auto was vroeger groot probleem, nu valt het mee, nog niet haar favoriet, maar ze stribbelt niet meer tegen (geen wagenziek, puur stress omdat ze "alleen" in de kennel zat, nu is ze gewend dat wij in de auto niet ver weggaan en altijd terug keren)