Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Dreamybol schreef:Juist als mijn eigen kat in de tuin komt, komen er minder vreemde katten. Hij komt alleen zomers buiten en dan niet verder dan onze eigen tuin en piest en poept dan soms in de tuin (te lui om naar binnen naar zijn bak te gaan, denk ik), blijkbaar schrikt dat andere katten dan af? Tegen het einde van de winter komen de buurtkatten helaas weer langs.
Kun je je eigen tuin dus niet zo maken dat jouw katten er zelf niet uit kunnen, dan kunnen ze er hun eigen territorium van maken.
Annwfyn schreef:Koekeroekus schreef:Je hebt ook van die kastjes die je kunt ophangen. Als er een kat voorbij loopt gaat ie piepen. Maar dan een piep die wij niet horen en die katten wel. De katten bij mijn ouders in de buurt gebruikten hun voortuin als kattenbak. Sinds dat kastje er hangt lopen alle katten met een boog om de tuin heen.
Edit: als je eigen kat buiten is kun je hem uit zetten.
Misschien hoor jij die piep niet.. maar ik en ook veel andere mensen horen deze wel.
Daarbij, het helpt niets (alhoewel dit natuurlijk mijn ervaring is)
In mijn oude buurt hingen er ook wel eens van die kastjes.. katten zaten er vrolijk naast en ja ze werkten.
MairiMacBran schreef:Nee, de toonhoogte is altijd hetzelfde. Maar er zijn gewoon een hoop mensen die die toon wel kunnen horen, ondanks dat fabrikanten beweren dat het alleen hoorbaar is voor jonge mensen en dieren.
Bij mijn man op het werk hadden ze laatst een muizenplaag en hij werd ook knettergek van die muizenverjaagkastjes.
MairiMacBran schreef:Waarom per se geen schrikdraad? Werkt hier prima. Onze katten kunnen de tuin niet uit, maar kunnen wel lekker vrij door de tuin heen scharrelen en andere katten kunnen de tuin niet in. Onze katten zijn nogal Houdini's, niets houdt ze in de tuin(behalve dan dat schrikdraad, ze proberen inmiddels niet meer om de tuin uit te komen, blijkbaar horen ze de "tik" van het schrikdraad ook en weten wat de tik veroorzaakt) en buiten de tuin zijn ze hun leven niet zeker vanwege kattenhatende buren.
Die piepkastjes komen er hier ook niet in. Mijn man en onze kinderen worden horendol van die piep, een groot aantal mensen hoort 'm namelijk wel.
Tuhan schreef:MairiMacBran schreef:Waarom per se geen schrikdraad? Werkt hier prima. Onze katten kunnen de tuin niet uit, maar kunnen wel lekker vrij door de tuin heen scharrelen en andere katten kunnen de tuin niet in. Onze katten zijn nogal Houdini's, niets houdt ze in de tuin(behalve dan dat schrikdraad, ze proberen inmiddels niet meer om de tuin uit te komen, blijkbaar horen ze de "tik" van het schrikdraad ook en weten wat de tik veroorzaakt) en buiten de tuin zijn ze hun leven niet zeker vanwege kattenhatende buren.
Die piepkastjes komen er hier ook niet in. Mijn man en onze kinderen worden horendol van die piep, een groot aantal mensen hoort 'm namelijk wel.
Schrikdraad lijkt mij er niet echt mooi uitzien. Ik woon in een rijtjeswoning.