Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
.
In mijn vorige huis, een appartement dacht ik hem wel even een toilet aan te leren. Mega bak gekocht en g3vuld met kattenbak korrels. Vergeet het maar. Hij vons het niets. 
Suzzy_3 schreef:Hier hebben we een hoek van 1m20*1m20 gemaakt, 1 kant is tegen de muur, 2 kanten zijn gewoon halfhoog gemetst, en dan vierde kant half open gelaten natuurlijk.
Meter diep uitgegraven, onderste deel steenpuin, daarboven zeezand. Met een kattenbak schepje zijn de drolletjes makkelijk op te scheppen. Pipi spoelt met de regen weg. Elke 2 jaar wordt de bovenste laag zand even vervangen. Want geur is er sowieso...
Gewoon van pup af aan altijd op die plaats neerzetten, en er een commando aan plakken. Als je dat die eerste weken dat je thuis bent goed volhoudt, moet dat goed te doen zijn.

) Borisje schreef:Een Hollandse herder en fulltime werken? Een HH behoort fulltime aandacht te hebben. Sorry, ik ga het toch even voor je verpesten, dit gaat niet lukken. Zeker niet met het ras wat je uitgekozen hebt, echt niet.
Een hond als je fulltime werkt is gewoon onmogelijk, tenzij je dagelijkse oppas kan onschakelen. En je moet het ook niet willen, je hond de hele dag alleen thuis.
Sorry maar ik zie hier geen 'weloverwogen keuze', maar iemand die te graag een hond wil en een hond die daar straks onder gaat lijden (en je huis/tuin/meubelair).
Waarom geen klein volwassen hondje wat mee kan naar je werk? Dat hij dan daar in een bench moet zitten is niet zo erg, dan is hij tenminste bij je. In ieder geval een ras wat niet zoveel energie heeft, en geen pup, die hebben ontzettend veel tijd nodig.
Ik zeg dit niet om je tegen te zitten, maar omdat het zo is. Neem dat alsjeblieft van me aan!
Shirley schreef:Kunstgras is alleen leuk als afdeklaagje voor het zand...scheelt wegwaaien en meenemen aan de pootjes!
En het staat leuk natuurlijk
Het is goed schoon te houden en waterdoorlatend, dus ook de plasjes sijpelen er doorheen.
(Geen ervaring mee als hondentoilet, maar wel bij de varkentjes waar het als zodanig gebruikt wordt)
NoName126 schreef:Borisje schreef:Een Hollandse herder en fulltime werken? Een HH behoort fulltime aandacht te hebben. Sorry, ik ga het toch even voor je verpesten, dit gaat niet lukken. Zeker niet met het ras wat je uitgekozen hebt, echt niet.
Een hond als je fulltime werkt is gewoon onmogelijk, tenzij je dagelijkse oppas kan onschakelen. En je moet het ook niet willen, je hond de hele dag alleen thuis.
Sorry maar ik zie hier geen 'weloverwogen keuze', maar iemand die te graag een hond wiil en een hond die daar straks onder gaat lijden (en je huis/tuin/meubelair).
Waarom geen klein volwassen hondje wat mee kan naar je werk? Dat hij dan daar in een bench moet zitten is niet zo erg, dan is hij tenminste bij je. In ieder geval een ras wat niet zoveel energie heeft, en geen pup, die hebben ontzettend veel tijd nodig.
Ik zeg dit niet om je tegen te zitten, maar omdat het zo is. Neem dat alsjeblieft van me aan!
Sorry maar hier ga ik compleet in mee. Hoezo wil je een hond als je die maar vier of zes van de vierentwintig uur per dag aandacbt kunt geven?! Ja in de avond komt die niks te kort. Lekker egoïstisch gedacht.
Stop een hond van dat kaliber de hele dag weg in tuin of kennel en je krijgt een zenuwachtig, heen en weer lopend, uitbraakzuchtig monster. Echt waar. Neem geem hond want dit is gedoemd te mislukken.
Citaat:Maar goed: kunstgras zou ik absoluut niet doen, dat is een ramp om schoon te maken. Als je een keurige stevige half opgedroogde drol hebt kun je die er zo afpakken.... maar die zijn er niet zoveel
har166 schreef:Maar goed: kunstgras zou ik absoluut niet doen, dat is een ramp om schoon te maken. Als je een keurige stevige half opgedroogde drol hebt kun je die er zo afpakken.... maar die zijn er niet zoveel