Mijati schreef:Ik snap dat je moet gaan werken, wat langer duurt als een half uur. Op zich zou hij dat best moeten kunnen een dagje alleen thuis. Maar je hebt hem uit zijn veilige plekje gehaald en naar een nieuw nog redelijk onbekend plekje gebracht. En wat doe jij, als leider van de roedel? Jij laat hem alleen op een onveilige plek. In zijn ogen dan.
Je zal dus terug moeten naar de basis. Een veilig plekje, een thuis maken voor hem. Best kans dat een bench je daar nu weer bij kan helpen. Eigenlijk ga je hem weer leren alleen te zijn zoals je dat met een pup doet. Eerst maar 10 minuutjes weg, terug komen als hij stil is. En zo steeds uitbreiden. In tegenstelling tot de anderen, zeg ik, juist wel belonen met een aai of knuffel als je thuiskomt.
Ik ben dus zo ook weer begonnen
behalve dan dat t nu zonder bench was. Ik ben de eerste tijd met hem thuis gebleven zodat hij ook eerst kon wennen dat het zijn nieuwe thuis was. Het zo langzaam uitbreiden heb ik dus ook geprobeerd, maar omdat ik dus echt weg moet zijn bij t huis voor hij door heeft dat ik echt weg ben maakt het niet makkelijk. Omdat hij hoort dat ik weer bij t huis ben lijkt t voor mij of hij dan stil is. Misschien zit hij dan ook net in zijn stille 2 Tot 6 minuten.
Ik dacht misschien heeft hij toch een andere aanpak nodig is er een manier waardoor ik hem kan foppen? Misschien een manier waardoor hij wel denkt dat ik thuis ben terwijl ik eigenlijk weg ben. Want als je dus op de slaapkamer of op de gang muisstil blijft wachten heeft hij toch door dat ik er ben en dan doet hij niks. Omdat hij ook zo lang niet in een bench heeft gezeten zou hij dat denk ik ook weer opnieuw aan moeten leren. Denk dat hij de bench nu niet meer echt als veilige plek kent en dat hij juist nog meer in paniek zou raken.