Wolf Hybride

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
plovesb
Berichten: 1468
Geregistreerd: 30-03-10

Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-08-14 13:09

Hoi,

Al enige tijd ben ik me aan het verdiepen in de aanschaf van een puppy, momenteel ben ik nog bezig met een opleiding maar vanaf januari kan ik me volledig richten op een pup. Ik werk inmiddels al bijna 4 jaar in een dierenwinkel met dierenartspraktijk en heb dus de nodige verstand van alles wat er bij komt kijken.

Ik heb zelf drie oppas husky's waarmee ik ook de sledesport beoefen, ben helemaal verkocht aan dit soort rassen.
Heb inmiddels al aardig wat voor bij zien komen van de tamaskan tot de tsjechische wolfhond, maar gister kwam ik tijdens het zoeken op internet, bij een advertentie op marktplaats van wolf hybride pups. Heb totaal geen ervaring met dit ras, maar het stukje tekst wat er bij stond sprak me ontzettend aan (en de foto's natuurlijk :D )

Wolf hybrides zijn vrije onbezorgde honden met een groot inlevingsvermogen en natuurlijke nieuwsschierigheid . Ze zijn ontzettend sociaal, vriendelijk en outgoing .

Het zijn van nature stabiele en vrolijke honden. Dominantie of vechten zit niet in hun aard. Echte waakhonden zijn het daarom ook niet. Al hoewel ze wel afschrikken zijn t geen geschikte terrein bewakers. desondanks beschermen ze hun baas/roedel wel.

De AWH is vooral een vriend voor t leven. Hij werkt graag met de baas maar niet voor de baas. Hij is niet slaafs zoals een herder. Commando's schreeuwen werkt bij de AWH ook eerder averechts en zal hem dood ongelukkig maken . Zijn gevoelige karakter maakt hem uitermate geschikt voor sporten als agility speuren en andere samen werk sporten. Hij is een teamplayer bij uitstek en zal zn baas ook zien als part of the pack en zichzelf als gezinslid. Hij ontwikkelt een band met zn gezin die elke bewoording te boven gaat. Een vriendschap dieper dan je ooit gevoelt heb.. de onbezorgde vrijheid ongedwongen liefde en de misterieuze looks van de wolf met de veiligheid en betrouwbaarheid van de huishond. .


Zoals ik al zei ben ik me nog heel erg aan het verdiepen in alles, dit word mijn eerste hond die ik van pup zal opvoeden. Laat me daarom ook goed informeren! Ik ben opzoek naar een vriend voor het leven, die heerlijk met mij mee mag naar de paarden en wie weet ook ooit mee zal doen met de sledesport. Woon in een rijtjeshuis met drie katten en een bos als achtertuin :)

Ik graag jullie ervaring met dit ras, en natuurlijk ook andere rassen!

Sokje_6
Berichten: 4050
Geregistreerd: 26-07-09
Woonplaats: Up in the sky

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:15

Ik ken er een paar, zijn echt geen makkelijke honden om met weinig ervaring mee te beginnen. Socialisatie is zeer belangrijk (bij iedere hond natuurlijk), de hond die ik ken is bijvoorbeeld bang van mannen. De andere is een wegloper omdat het jachtinstinct nogal sterk overheerst. Die kan dus ook niet los, want jagen is voor die hond belangrijker dan de baas/roedel.

Maar als het je lukt om hen echt te socialiseren en op te voeden, dan heb je er wel echt een prachthond aan.

Edit: Excuses, bovenstaande zijn een Saarloos en Tjech. Geen wolfhybride dus, hoewel er misschien overeenkomsten in zitten. Dat weet ik niet.
Laatst bijgewerkt door Sokje_6 op 11-08-14 13:19, in het totaal 1 keer bewerkt

Odysseus

Berichten: 22522
Geregistreerd: 15-06-07

Re: Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:18

Dit soort honden worden absoluut afgeraden om te houden. Het probleem is dat je namelijk dat er twee instincten in een hond zitten. Het wolfinstinct wat wil jagen, bij de mens uit de buurt wilt blijven en vooral zijn eigen ding wilt doen; en het hondeninstinct, dat bij mensen wil zijn en wil samenwerken met de mens.

Voor de hond zelf is dit heel moeilijk.

Dit is wil wel interessant: Cesar Milan die drie wolfhybrides behandelt in zijn show:

plovesb
Berichten: 1468
Geregistreerd: 30-03-10

Re: Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-08-14 13:21

Bedankt voor jullie reacties! Daar heb ik wat aan :j

Kaus

Berichten: 9566
Geregistreerd: 30-07-11
Woonplaats: Vaals

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:25

Ik ben totaal geen voorstander van deze 'honden'.
Ik ben geen groot fan van Cesar Millan maar zou je toch aanraden zijn aflevering te kijken over deze hybrides.
Zit op mobiel maar zal even kijken of ik je de link kan geven.

Edit: ah zie dat ie al geplaats ik, mooi!

Riddershow

Berichten: 5318
Geregistreerd: 10-03-08
Woonplaats: Bedburg-Hau (D)

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:30

Wolf hybrides zal ik je ten zeerste afraden. Het mixen tussen wolven en honden is bij de Tjech en de Saarloos niet zo maar even gebeurd. Je kunt bij een hyride namelijk nooit voorspellen welke instinkten of karaktereigenschappen de boventoon voeren. De tjech en de saarloos zijn "afgezwakte" types van de 1e generaties en zelfs dan kun je met de verkeerde (geen) opvoeding echt gevaarlijke/wilde types krijgen die niet te onderscheidien zijn van hun wilde neven. De eerste generatie is namelijk vaak onhandelbaar maar daar filter je de karakters uit welke "werkzaam" zijn en daar ga je verder mee fokken totdat je honden hebt welke in huis (onze maatschappij) te houden zijn zonder dat ze alles slopen, op alles jagen en in minimale mate een wil to please hebben (zodat niet geheel doen wat ze zelf willen) of niet geheel schuw zijn.

Je mixt namelijk kenmerken waarbij je niet weet welke de boventoon gaat voeren. Is het het natuurlijk schuwe of juist de jagerskant, de sociale of zeer dominante kant. Mix dat met de door jarenlang gefokte eigenschappen van een hond en je kunt hele gevaarlijke of onhandelbare honden krijgen.

Bij de reeds verkrijgbare hondenrassen zoals tjech, saarloos en andere types is het meeste aan ongewenste gedrag/instinct al gefilterd en krijg je honden die afhankelijk van het karakter en opvoeding meer of minder (met de juiste baasjes) binnen onze samenleving passen.

betadine

Berichten: 3273
Geregistreerd: 19-08-10
Woonplaats: Belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:31

Neem a.u.b. geen hybryde bij iemand die met zo een teksten adverteert. Die wil gewoon van zijn nest af. Bovendien zijn hybrides verboden in het gros van europa en zul je dus valse papieren nodig hebben om met hem te kunnen reizen. Ik heb zelf al enkele hybrides gezien en eerlijk... je weet nooit wat er uit komt, maar zo goed als altijd ging het om een zeer dominant dier die niet met geslachtgenoten samen kon en dit heb ik ook bij hybride teefjes terug gezien.
Dus redenen genoeg om het niet te doen. Meeste hybriden belanden dan ook ergens verstopt in een schuur of kennel en kunnen door vreemden niet aangeraakt worden.

Trap hier a.u.b. niet in, je verrijkt dan gewoon een marginale vleesfokker met goede verkoopspraatjes.

Als je echt een hyride wil begi ndan eerst al met het certificaat voor het houden van wilde dieren (is verplicht voor hybrides), ga eens langs bij mensen die er een of meerdere hebben en hierna zoek je een fokker uit die weet waarover hij praat en eerlijk is over het moeilijke karakter die hybrides hebben.

Ook heb je tegenwoordig tjechische wolfhonden die als hybrides worden verkocht om ze aantrekkelijker te maken... laatst nog zo een schrijnend geval gezien bij mensen die het dier meekregen en hun kelder hielden. Fokker hield ze zelf op die manier en had die mensen wijsgemaakt dat ze zo gehouden moesten worden. Die tjech was absoluut niet sociaal dus, maar gelukkig heeft hij daarna welbegeleiding aanvaardt om het goed te maken.

Een tjech of hybride is helemaal niet hetzelfde als een husky.

Riddershow

Berichten: 5318
Geregistreerd: 10-03-08
Woonplaats: Bedburg-Hau (D)

Re: Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:33

Vaak worden ook kruisingen tussen tjechen/saarloos of met andere oertypes verkocht onder mom van hybrides... Mijn advies: bij zelfs de "rassen" is het zeer aan te raden bij een erkende en goede fokker een pup te halen. Om er zeker van te zijn dat je je een vriend voor jaren aanschaft en geen probleemhond/pup, gevaar voor jezelf/omgeving ect.

plovesb
Berichten: 1468
Geregistreerd: 30-03-10

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-08-14 13:37

Bedankt iedereen voor de informatie, hier was ik eigenlijk al 'bang' voor. Ongelooflijk dat dit soort honden dan gewoon op marktplaats verkocht worden. Zou persoonlijk zelf nooit een hond op marktplaats kopen hoor maar gewoon bij een erkende fokker.

ThreeFingers

Berichten: 4293
Geregistreerd: 30-06-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 13:46

Voor jaren terug heb ik er 1 gehad. Nooit spijt van gehad.
Maarrrr je moet wel weten waar je aan begint.

De fokker waar de mijne destijds vandaan kwam. Was zeer secuur met het uitzoeken waar een pup heen ging.

Van

Berichten: 6655
Geregistreerd: 11-06-04
Woonplaats: Nieuw-Buinen

Re: Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 15:32

hybride is niet echt het goede woord voor een AWH. Het zijn low tot high content wolfhonden, gefokt uit voornamelijk poolhonden en amerikaanse wolven(de amerikaanse wolf is een stuk makkelijker dan de europese wolf) maar wat er precies in zit is nooit bijgehouden dus je weet nooit wat je krijgt.
Het ligt aan de content hoe makkelijk/moeilijk deze honden te houden zijn met een mid tot high content moet je echt heel goed weten wat je doet.
Een low content is prima te houden en vergelijkbaar met een Saar of Tsjech maar zoals ik al zei je weet nooit wat er in zit.
Deze honden zijn uiteraard ook niet geschikt voor iedereen net als de andere wolfhonden

als je graag de sledesport in wil met een wolfhond dan kan ik je alleen maar de Tamaskan aanraden, de overige wolfhonden doe je daar geen plezier mee.

als je husky's leuk vind kun je ook kijken naar echte werklijnen(Polarspeed lijnen bijv) dit zijn heel andere types dan die je over het algemeen op straat tegen komt, dit type husky zit ook achter de Tamaskan.
een voorbeeld van zo'n Husky: http://www.wolf-hund.info/d-ninja-vom-wolfstor/

daarnaast heb je bijvoorbeeld ook nog de Hedlund husky

essiesilly

Berichten: 7837
Geregistreerd: 21-05-07
Woonplaats: berkenwoude

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 15:50

Ook ik zeg absoluut niet doen!
"Ze zijn vriendelijk en sociaal" ik zie sociaal toch echt als iets heel anders maar goed.
Gelukkig heb je veel alternatieve tips hierboven

beatje
Berichten: 5970
Geregistreerd: 05-02-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 15:55

Maar moet je zo'n hond in huis nemen als je een rijwoning hebt en een baan?
Ik heb wel het idee dat de TS goed nadenkt over wat ze doet,maar als eerste hond zou ik toch iets (simpelder) nemen.
Zelfs met een tjech ga je nog je handen vol hebben.
Ben zelf ook hevig Fan van dit soort rassen,maar omdat wij ook houden van het hebben van katten ,konijnen en kippen hebben we een stap terug gedaan en gewoon herders genomen.Daar zit niet direkt een jachtinstinkt in wat je bij een Tjech en saarloos weer meer tegenkomt.

Ik moet wel zeggen dat ik denk dat wij nog eens een tasmakan in huis halen,of ken je de shilohshepperd al?Ook iets heel apart vind ik.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42516
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 19:45

Wij hebben er vroeger thuis onbedoelt een gehad maar geen aanrader om vrijwillig op te zoeken. :n voor ons een schat met een gebruiksaanwijzing, voor vreemden of vreemde situaties een redelijk drama. Hond wilde eigenlijk altijd ergens onderliggen. Een goede jachtdrift, heel roedelvast daardoor niet geschikt voor andere honden los, die werden gegrepen bij voorkeur tot de dood. Mensen die de roedel in wilden komen moesten zich er echt invechten en werden nooit 100 % geaccepteerd.

Kaus

Berichten: 9566
Geregistreerd: 30-07-11
Woonplaats: Vaals

Re: Wolf Hybride

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 19:55

Ik heb trouwens net de advertentie op marktplaats gezien, maar ik vraag me wel af waarmee ze gekruist zijn dan?
Een wolf x wat?
Verhaal is inderdaad mooi wat geschreven is, maar trap er alsjeblieft niet in!

Van

Berichten: 6655
Geregistreerd: 11-06-04
Woonplaats: Nieuw-Buinen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 20:39

Kaus schreef:
Ik heb trouwens net de advertentie op marktplaats gezien, maar ik vraag me wel af waarmee ze gekruist zijn dan?
Een wolf x wat?
Verhaal is inderdaad mooi wat geschreven is, maar trap er alsjeblieft niet in!
De reu is een high content AWH, geen wolfx dus maar een americaans wolfhonden ras en de moeder is een husky.

Kaus

Berichten: 9566
Geregistreerd: 30-07-11
Woonplaats: Vaals

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 20:40

Van schreef:
Kaus schreef:
Ik heb trouwens net de advertentie op marktplaats gezien, maar ik vraag me wel af waarmee ze gekruist zijn dan?
Een wolf x wat?
Verhaal is inderdaad mooi wat geschreven is, maar trap er alsjeblieft niet in!
De reu is een high content AWH, geen wolfx dus maar een americaans wolfhonden ras en de moeder is een husky.

Aha, dankje!

xSlvna
Berichten: 9588
Geregistreerd: 27-03-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-14 20:53

Als je zin hebt om iedere dag een uur of 6 te wandelen moet je het doen.

Nee geintje, die rot husky-achtige vreten ons altijd de hele tuin op, altijd. :')

Maar ik volg wel, erg leuk om te lezen.