Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
Citaat:Voedsters lijden vaak aan ongewenst gedrag dat mede bepaald wordt door hun hormoonhuishouding. Het verdedigen van het nest (hun hok) door aan te vallen op alles dat binnenkomt (goede eigenschap voor een zorgzame moeder die jongen wil krijgen, minder fijn als je met goede bedoelingen de voerbak wilt vullen!), grommen en morren tegen de partner of eigenaar vooral in een bepaalde periode van de hormoon-cyclus ... het zijn net mensen). Grote wisselingen in stemming, agressie en wip-aandrang. Verder zien we met grote regelmaat dat voedsters schijnzwanger zijn en een nest gaan maken en zichzelf haren uit de buik trekken om een warm nest te maken voor de nimmer verschijnende baby's.
DaisyDarling schreef:Is ze al gecastreerd? Anders zou dat kunnen helpen, ze heeft volgens jou namelijk last van haar hormonen.Citaat:Voedsters lijden vaak aan ongewenst gedrag dat mede bepaald wordt door hun hormoonhuishouding. Het verdedigen van het nest (hun hok) door aan te vallen op alles dat binnenkomt (goede eigenschap voor een zorgzame moeder die jongen wil krijgen, minder fijn als je met goede bedoelingen de voerbak wilt vullen!), grommen en morren tegen de partner of eigenaar vooral in een bepaalde periode van de hormoon-cyclus ... het zijn net mensen). Grote wisselingen in stemming, agressie en wip-aandrang. Verder zien we met grote regelmaat dat voedsters schijnzwanger zijn en een nest gaan maken en zichzelf haren uit de buik trekken om een warm nest te maken voor de nimmer verschijnende baby's.
http://www.bunnybin.nl/Castratie%20en%2 ... isatie.htm
Gonda40 schreef:DaisyDarling, Bedankt voorje uitleg! Nu snap ik mijn konijn (voedster) ook beter. Ik dacht dat het aan mij lag, of aan haar hok, 3 x 3 meter. Maar het zijn de hormoontjes.
Veel konijnen houden gewoon niet van vasthouden, oppakken, knuffelen. Ik had ook van die (gecastreerde) voedsters, pure chagrijnen tegen mensen. Gewoon lekker met rust laten, konijnen zijn ook super leuk om naar te kijken 
DaisyDarling schreef:Gonda40 schreef:DaisyDarling, Bedankt voorje uitleg! Nu snap ik mijn konijn (voedster) ook beter. Ik dacht dat het aan mij lag, of aan haar hok, 3 x 3 meter. Maar het zijn de hormoontjes.
Wat troi zegt is ook zeker een punt om mee te nemenVeel konijnen houden gewoon niet van vasthouden, oppakken, knuffelen. Ik had ook van die voedsters, pure chagrijnen tegen mensen. Gewoon lekker met rust laten, konijnen zijn ook super leuk om naar te kijken
Evelien, die leeftijd is inderdaad wel een dingetje. Desalniettemin hebben wij ook een ram op die leeftijd nog laten castreren. Misschien eens informeren bij je dierenarts?
evelienn28 schreef:Omaro schreef:Ik zou overwegen om je voedster te laten castreren. Dit is ook fijn ivm de grote kans op baarmoederkanker bij niet gecastreerde voedsters. Hoe oud is je voedster?
Ze word bijna 5 jaar
evelienn28 schreef:Ik heb mijn konijn ook absoluut niet als kuffelkonijn anders had ik haar lekker laten zitten we hebben haar mee genomen omdat ze er al een half jaar zat, vanwege haar agressie daarom hadden wij zoiets dan nemen we haar wel kan ze nog even lekker genieten van het leven.
De konijnen hebben hier lekker de ruimte en hebben weinig last van ons ik doe alleen het voeren, hokken schoonmaken en ze gaan meestal 1 keer in het jaar naar de dierenarts voor een enting en dat is een van de weinig momenten dat ze in handen komen.
, zo is het totaal niet bedoelt. Ik zeg alleen maar dat sommige konijnen gewoon chagrijnig zijn, meer bedoelde ik er niet mee. Castreren zou ik toch nog even naar informeren bij je DA, misschien hebben ze al wat ervaringen met oudere voedsters?