Hallo allemaal!
Wij zijn van plan om binnenkort (een) kat(ten) of kitten(s) uit het asiel te nemen.
ik zou een volwassen kat nemen die gewend is om buiten te komen, aangezien hij/zij als boerderijkat gaat dienen. Als je toch een kitten wilt, neem er dan altijd twee! Kittens horen niet alleen te zitten, net zoals (jonge) paarden. Twee volwassen katten die het goed met elkaar kunnen vinden zijn ook leuk (dat kunnen ze je hopelijk in het asiel vertellen, welke katten maatjes zijn)Maar zoveel weten we nou ook weer niet over katjes, dus hoop ik dat jullie mij wat wijzer kunnen maken. Ja ik heb al op internet gezocht, maar kon niks duidelijks vinden en daar bij komt, ik wil het liever meteen van de katteneigenaren zelf horen.
Hierdus een paar vraagjes:
Hoevaak per dag moet een kat of kitten eten? Wat eet een kitten? Mag een kitten rauw vlees eten (een kat wel iig)?
Een kat/kitten hoort de hele dag door droogvoer te krijgen (harde brokjes dus), gewoon een kommetje neerzetten waar altijd brokjes inzitten. Verder kun je 1 of 2 keer per dag natvoer geven (vlees uit pakjes). De meningen over vers/rauw vlees zijn verdeeld. Het probleem hierbij is dat een kat dan tekorten kan krijgen als je zelf niet precies weet wat een evenwichtige voeding is voor katten. Ik kies er zelf voor om gewoon goed kattenvoer bij de winkel te kopen, dan weet je zeker dat alles wat een kat nodig heeft daarin zit.Klopt dit lijstje :
http://dier-en-natuur.infonu.nl/huisdie ... -niet.html ? Eet een kat helemaal geen groente of fruit?
Katten eten over het algemeen geen fruit en groenten. Af en toe heb je wel eens een rare kat die een beetje aardappel eet of zo. Katten kunnen iig niet leven van enkel menseneten.Hoe breng je een kat of kitten manieren bij?
Hetzelfde principe als bij paarden: conditioneren. Als een kat iets verkeerds doet, kun je best luid ertegen sissen (betekent boosheid in kattentaal). Als dat niet helpt wil een plantenspuit vaak helpen. Zorg wel dat je meteen reageert, anders snappen ze het niet. Na 10 seconden hoef je niet meer te corrigeren, dan heeft het geen nut meer. Belonen van goed gedrag kun je gewoon met je stem doen of een lekkere aai.Hoe leer je een kitten om in 'de bak' te plassen?
Katten/kittens zijn van nature zindelijk. Bij thuiskomst zet je je nieuwe kat meteen op de bak zodat hij weet waar die staat. Eventueel nog een keertje na het eten. Meer is er niet nodig
als een kat onzindelijk wordt, is er een medisch/psychologische probleem. Een gezonde kat die goed in zijn vel zit gaat áltijd op de bak. Zorg wel dat de bak ergens rustig staat (jij gaat ook niet op een wc waar veel lawaai is en je je bekeken voelt) en niet vlakbij hun voeder en drinkbakjes (jij eet ook niet naast je wc). Qua kattengrit kun je gerust een goedkopere versie nemen. Je kunt die na een tijdje rustig beginnen vermengen met aarde, als je ze uiteindelijk echt in aarde wilt laten gaan. De meeste katten zijn gewend aan echt grit, dus die overstap moet dan wel langzaam gebeuren, anders snappen ze het niet.Mag een kat (kitten) gewone melk?
Nee, een kat/kitten mag absoluut geen gewone melk, katten zijn namelijk lactose-intolerant en de kans op diarree en meer leuke verrassingen wordt zo heel groot. Een kat moet de hele dag door wel proper water tot zijn beschikking hebben. Liefst twee kommetjes, voor als ze er eentje omver stoten als je niet thuis bent. Als je kat echt heel graag melk lust, kun je af en toe als lekkernij een klein beetje melk verdunnen met water, voor de smaak.Een kat uit het asiel: waar moet ik op letten? Misschien een beetje een rare vraag, maar kan je een meisjes kat 'castreren' (

) ? Dat ze zegmaar geen kittens meer kan krijgen. Ik wil namelijk niet overspoeld worden door kittens, zie die maar kwijt te raken

? En een mannelijke kat, moet je die ook castreren of kan je die makkelijk 'hengst' laten?
Katten uit het asiel zijn standaard steriel gemaakt. Katten horen imo altijd gecastreerd te zijn, er zijn genoeg ongewenste zielepootjes op de wereld. Mannetjes en vrouwtjes worden beide steriel gemaakt bij katten. Kittens zijn tegenwoordig hier ook al steriel als je ze uit een asiel haalt, ik weet niet of dat ook zo in Turkije is. Indien niet, laat ze dan zeker niet later dan op de leeftijd van 6 maanden steriel maken, anders krijg je misschien verrassingsnestjes
hou er ook rekening mee dat meisjes steriel maken duurder is dan jongetjes.Ik heb zeker nog 1000de vragen, maar ik kom er nu even niet op. Ik zal ze plaatsen wanneer ik ze weer weet!.
PS: Als jullie benieuwd zijn naar de leefomgeving. De kat zal een paar weekjes in onze flat logeren en mag daarna zijn/haar leven slijten als boerderij kat op het platteland
Ik weet niet hoe ver jullie flat van de boerderij ligt (ik snap het niet helemaal denk ik) maar hou er rekening mee dat je een kat het beste 2 maanden lang binnen houdt voor je hem/haar buiten laat. Katten hebben namelijk sterk de neiging anders om terug te gaan lopen naar hun vorige verblijfplaats, maakt niet uit of dat 1 of 100 kilometer verderop is.