Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

craiester schreef:kun je niet je vissen in de vijver doen, een goudvis is wel een vijver vis en heeft stroming nodig. goudvissen vervuilen nogal sterk, dus je bak moet zeker goed zuiver gehouden worden. je bak heeft goede bacteriën in het water zitten, als je alles eruit doet en dan nieuw water erin doet, zijn alle goede bacteriën eruit en dat is dan weer slecht voor je vissen. vervang dus ieder keer maar een deel van je water. je kan doormiddel van een slang je bodem 'stofzuigen' en dat water dan opvangen in een emmer het water dat je opvangt kun je er terug indoen en het vuil dat dan blijft liggen op de grond of je eruit filtert gooi je gewoon weg, zoek anders 'bodem aquarium hevelen' eens op op google.

LicentioFide schreef:Een goudvis heeft 40 liter nodig, en nu heb je er 2.. Eerst maar is een grotere bak vragen en/of gaan sparen voor een grotere bak.

lor1_1984 schreef:LicentioFide schreef:Een goudvis heeft 40 liter nodig, en nu heb je er 2.. Eerst maar is een grotere bak vragen en/of gaan sparen voor een grotere bak.
Uhm nee, een goudvis heeft wat meer nodig nog, nl een bak van minimaal 120 of 150cm lang.
Dan hebben ze de ruimte om vaart te maken en de bak vervuild minder snel al zijn goudvissen verschrikkelijke vervuilers.
Lillian__ schreef:lor1_1984 schreef:LicentioFide schreef:Een goudvis heeft 40 liter nodig, en nu heb je er 2.. Eerst maar is een grotere bak vragen en/of gaan sparen voor een grotere bak.
Uhm nee, een goudvis heeft wat meer nodig nog, nl een bak van minimaal 120 of 150cm lang.
Dan hebben ze de ruimte om vaart te maken en de bak vervuild minder snel al zijn goudvissen verschrikkelijke vervuilers.
de vuistregel voor goudvissen is (uit m'n hoofd) 10 liter water per cm lente goudvis. is je vis 4 cm heb je 40 liter water nodig.

lor1_1984 schreef:Duhelo schreef:1 liter per 1 cm vis
das de dierenwinkelmethode idd, maar als je goed inleest op bijv een aquaforum lees je toch echt wel wat anders.
._San87_ schreef:Koop een filter met overkapaciteit. Die zijn vrij goedkoop (helemaal 2e hands van Marktplaats) en dan kun je er iig voor zorgen dat je vissen een relatief goede kwaliteit water hebben om in te zwemmen.