Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-04-14 13:55

Wij hebben 2 honden: een podencomix van 4,5 jaar oud en een mini york van 2 jaar oud, beide teven. De podenco is geholpen, de york niet (staat wel min of meer op de planning).

Havanna (podenco) heb ik 2,5 jaar geleden zwaar getraumatiseerd geadopteerd en is inmiddels een vrolijke, onbevangen hond, blijft wel wat gevoelig. Door haar verleden in het asiel is ze ontzettend sociaal en enorm makkelijk met andere honden. Haar tactiek in het asiel om te overleven was om zich terug te trekken. Nu echt de perfecte hond bijna, heel beleefd, rustig en vrolijk.

Cuba is hier vorig jaar bij gekomen viavia. Was naar ons of op marktplaats zeg maar. Komt uit een (toevallig) Spaanse dierenwinkel en mensen hadden niet zo veel kaas gegeten van honden opvoeden, dat is wel gebleken. Was ronduit een etter toen ze hier kwam, slecht gesocialiseerd en fel. Is een stuk rustiger geworden al maar het blijft een terrier natuurlijk. Onzeker en hieruit ook agressie naar vreemden, zowel in als buitenshuis, al haalt ze het niet in haar hoofd om uit te vallen als ik haar uitlaat.

In huis liggen de twee nu steeds meer met elkaar in de clinch. Havanna kan niet opstaan of Cuba gaat er grauwend en snauwend achteraan, boos dat haar ''kussentje'' bewogen heeft. Ligt Havanna rustig in de kamer te liggen en wil Cuba spelen, gaat die laatste net zo lang terroriseren tot Havanna toegeeft. Wat dit betreft is ze te lief eigenlijk, wij lieten het altijd gaan onder het mom van ze moet het zelf oplossen maar als het te ver gaat (te fel of zelfs tot rijden aan toe) grijp ik wel in, er zijn immers grenzen.

Punt is dat het steeds meer op het randje is. Havanna heeft door dat als ze een mep geeft met haar voorpoot ze vaak van het gezanik af is, Cuba wordt bij voorbaat al steeds feller en durft echt de tandjes te ontbloten als het haar niet aanstaat.

Buiten op het veld zijn de rollen meer omgedraaid, Havanna lijkt zich er heel bewust van dat haar grote voordeel haar snelheid is. In huis heeft ze daar niks aan, maar buiten loopt ze Cuba omver. Volgens mijn instructie van hondenschool begint het als spelen, maar wordt het een soort jachtgedrag uiteindelijk van Havanna. Dit kunnen wij echter, in overleg, goed oplossen. Het probleem is echt dat ik binnen in huis niet weet wat ik er mee aan moet. We corrigeren beiden als ze te ver gaan, maar Cuba lijkt wel steeds feller te worden.

In mijn opinie is ze nog steeds de prinses, want van mijn ouders mag ze een hoop. Lekker op schoot, ze komt bedelen om aandacht en eigenlijk wordt een hoop getolereerd of goed gepraat (ach, ze is maar zo klein....). Ik zie een heel duidelijk verschil in houding bij mij of bij mijn ouders.
Ik heb me de afgelopen jaren enorm verdiept in honden, maar met betrekking tot Havanna. Dit gedrag heb ik wat minder kaas van gegeten, al vermoed ik dat ze in veel situaties voornamelijk gewoon onzeker is.

Zou dus heel graag vernemen wat anderen hiervan denken, voordat het echt uit de hand loopt.

Moeilijk punt hierbij is dus dat mijn vader, ooit heel goed met honden, nu erg makkelijk is. Cuba mag buiten alles van hem, krijgt alle (uitrol)lijn die ze maar hebben wil, etc. Havanna kan bij hem niet los, loopt korter en Cuba loopt dus altijd voorop of met lijn en al achter Havanna langs, die daar weer van vooruit schiet. Lopen we samen met de honden ben ik meer aan het corrigeren dan hij. Hij is gewoon laks geworden, wellicht mede door het kleine formaat.
Mijn moeder is een heel erg lief mens, en dus ook zacht in correctie. Ziet heel veel dingen niet (overalert gedrag beloont zij, want 'ze blaft/gromt/bijt toch niet?'').
Zelf ontbreekt het me aan tijd en zin om ook intensief met Cuba aan de gang te gaan, ik heb mijn handen al vol aan 2 jonge paarden, Havanna en een eigen bedrijfje. Met Havanna zit ik op cursus en hier worden mijn gedachten over Cuba vaak bevestigd.


Dus; hoe los ik dit in huis op? Wat is er precies gaande, mis ik iets, zie ik iets verkeerd? Moeten we corrigeren of het juist laten gaan? Wat moeten we precies corrigeren?
Als er ergens artikelen zijn die een aanpak of theorie uitleggen/ondersteunen zou ik deze heel graag hebben, mijn vader wil ook nog eens niets van mij aannemen...

Bij voorbaat ontzettend bedankt voor alle hulp en informatie!

Nimfee
Berichten: 1259
Geregistreerd: 06-01-13

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 15:47

Phoe lastig hoor. Ik zou niet weten wat je kunt doen, en ik denk dat het beter is om je vraag te stellen op een hondenforum, daar zitten meer kenners van hondengedrag. Het lijkt er wel op dat Cuba veel privileges krijgt (dat op de bank mogen bijvoorbeeld) en weinig grenzen.

In je één na laatste paragraaf schrijf je dit: Met Havanna zit ik op cursus en hier worden mijn gedachten over Cuba vaak bevestigd. Welke gedachten heb je over Cuba die bevestigt worden?

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-04-14 16:40

Bedankt voor de tip! Ik dacht, probeer het eerst hier :)

Ik haal havanna af en toe ook op schoot om dat een beetje gelijk te trekken, maar ze ligt nooit echt lekker op schoot dus ze vindt het eventjes gezellig maar meer ook niet. Cuba heb ik soms het idee is een plaatsvervangend kleinkind.

ik doel vooral op mijn algemene indruk (onzeker, van daaruit fel, heeft uitdaging en duidelijke leiding nodig, etc). Een enkele keer gaat ze wel mee, dan traint een van mijn ouders met haar. Maar er is geen budget om beide op cursus te doen dus beperkt zich tot een enkele keer..

Esther

Berichten: 4324
Geregistreerd: 04-04-01
Woonplaats: Achterhoek

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 19:56

Cuba meer als een hond behandelen en minder als een prinsesje, ook kleine hondjes moet je opvoeden.

Als teven met elkaar vechten dan gaat het vaak niet meer goed komen, die gaan door tot de ander het loodje legt. Je kunt er continue bovenop zitten en ze in de gaten houden, altijd gescheiden houden of eentje herplaatsen als het niet beter wordt..

beatje
Berichten: 5970
Geregistreerd: 05-02-12

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 20:04

Teven die gaan vechten, dat kan veel problemen gaan geven.Ik denk dat je thuis vooral heel veel leiding moet gaan gevenDat die york op schoot mag maakt niet uit,je moet alleen ieder bazig gedoe naar de podenco toe afkappen.Als ze de Podenco wil uitdagen tot spelen stuur je ze gewoon met een ferm Nee naar haar plaats.Jij bepaalt wat er in huis gebeurt ,niet de hond.
Het probleem is dat je blijkbaar met meerdere mensen in huis woont,en je moet natuurlijk wel met zijn alle één lijn trekken.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-04-14 23:00

Esther ben het volledig met je eens! Ze is al zo fel doordat de vorige eigenaar haar ook als prinses behandelde. .

Beatje ok, dus toch steeds ingrijpen? Mijn idee was inderdaad ook wel 'wij bepalen' maar ben opgevoed met 'ze moeten her onderling uitzoeken'.
Dat twee teven vaak niet goed gaan is me inmiddels inderdaad bekend, ben ook echt bang dat het uiteindelijk uit de hand loopt want dat het dan ook echt goed fout gaat had ik links en rechts ook gelezen -O-
Bedankt voor de tips sowieso!

Het een lijn trekken is inderdaad wat lastig, mijn vader wil niet naar me luisteren en mijn moeder most gewoon kennis en timing, maar is zich daar in elk geval nog van bewust...

Emerald

Berichten: 683
Geregistreerd: 30-01-07
Woonplaats: Ierland

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 23:26

Het is een fout die helaas heel veel mensen maken met kleine hondjes. Juist omdat ze zo klein zijn worden ze gezien als lief. schattig, ach ze is maar zo klein. Maar daar gaat het dus fout. Kleine hondjes moeten net zo consequent opgevoed worden als grote honden. Hun gedrag en gedachtengang en instinct is niet anders omdat ze toevallig klein zijn. Wordt er vanalles toegestaan qua gedrag en zelfs in rang bovenaan gezet worden, door bijv. op de bank te mogen, kun je wachten op problemen.

Het is en blijft een hond, hoe klein ook en wat je van een grote niet accepteert moet je van de kleine ook niet accepteren.

Ik zou zeker ook je licht opsteken op een hondenforum maar ik zou zeggen, laat je podenco eens thuis voor de training en neem die kleine draak maar eens een paar keer mee. Die heeft zo te horen op dit moment zeker de training meer nodig. Want inderdaad, twee teven die gaan knokken...... dat komt niet meer goed.

Succes!

tamary

Berichten: 31026
Geregistreerd: 19-06-02
Woonplaats: Drenthe

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 23:50

Wat de oplossing ook moet zijn, zolang de mensen in huis niet allemaal dezelfde aanpak hanteren gaat het niet over. Krijg je ouders op 1 lijn met jouw of zoek rap een eigen plekje waar Havanna ook mee kan.

cam
Berichten: 3022
Geregistreerd: 09-09-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-04-14 23:56

Moet de kleine hond niet loops worden.
En wat de rest ook zegt, kleine honden moeten ook op worden gevoed.
En denk dat daar ook de schoen wringt.
Dus wat je van de grote hond niet zou accepteren, ook niet van de kleine accepteren.

Diablo

Berichten: 9826
Geregistreerd: 20-03-05
Woonplaats: Duitsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 04:49

Dat twee teven vaak problemen geeft, is zo, maar mijn ervaring is eigenlijk dat dat niet zo is als er een duidelijk ras/grootte verschil in zit, zoals hier.
Zo hebben wij twee Cane Corso teven en drie chihuahua teefjes, maar de kleintjes halen het niet in hun hoofd om ruzie te zoeken met de groten.

lady62
Berichten: 1392
Geregistreerd: 17-02-10

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 05:31

eigenlijk weet je al wat er fout gaat gewoon een gebrek aan leiding.
De hond is de baas en maakt daar gebruik van.
Mensen horen de baas te zijn in de roedel en een hond als hond te behandelen en de leiding te nemen.
Gebeurt dit niet dan krijg je dit soort problemen.
Verandert er niets dan zal het zo blijven en misschien zelfs verergeren dus aan het werk en doe er wat aan.

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 08:09

Belangrijk is vooral dat er een duidelijke grens getrokken wordt. Zolang er geen eenlijnige aanpak is, zie ik het probleem niet opgelost.

Voor het probleem met Cuba die Havannah snauwend achterna gaat: gewoon duidelijk 'nee' en klaar. Het is geen megaprobleem, maar geef wel even aan dat dat niet de bedoeling is.

marleen_usar

Berichten: 25387
Geregistreerd: 04-04-05
Woonplaats: Pernis

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 08:14

Zoals als vaker is gezegd echt blijven opvoeden anders wordt het steeds erger. En dat is best lastig als 1 persoon het niet zo serieus neemt.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-04-14 09:02

Hartstikke bedankt weer!

Ben het er volledig mee eens dat ze zich behoort te gedragen hoor! Ze weet ook heel goed dat ze bij mij geen gekke fratsen uit hoeft te halen haha.

Ik ga toch nog eens om de tafel met mijn ouders in elk geval.

cam
Berichten: 3022
Geregistreerd: 09-09-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 10:48

amyz schreef:
Hartstikke bedankt weer!

Ben het er volledig mee eens dat ze zich behoort te gedragen hoor! Ze weet ook heel goed dat ze bij mij geen gekke fratsen uit hoeft te halen haha.

Ik ga toch nog eens om de tafel met mijn ouders in elk geval.


Maar moet ze loops worden of niet, dat kan ook mee spelen bij teven.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-04-14 14:02

Recent geweest als ik het goed heb onthouden. :)

cam
Berichten: 3022
Geregistreerd: 09-09-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 15:03

Denk dat het zeker mee speelt.
Loopse teven stijgen in hiërarchie en daar zal een teef die daarin de mogelijkheid krijgt van de eigenaar zeker in blijven hangen ook al is ze niet meer loops.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-04-14 16:19

Ok! Ik kan me niet specifiek herinneren dat ze in die periode feller is geworden, sluit het uiteraard ook niet uit maar dat zijn vaak wel dingen waar ik scherp op ben.

Het feit dat zij op schoot gaat maakt niet uit? Ik had zelf het idee dat het hoger zitten niet goed was, maar dat heeft - bij een goede opvoeding/omgang- geen invloed?

Probeer even helder te krijgen wat wel en wat niet, zodat ik dat goed kan bespreken.

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 17:26

Al slaapt de hond bovenop je hoofd, maakt niks uit hoor.
Het is gewoon een kwestie van aangeven wat wel en niet mag: opvoeden dus.

Dani

Berichten: 14039
Geregistreerd: 26-12-08
Woonplaats: Alkmaar

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-14 19:00

Een hond kan wel brutaler worden als ze hoger zitten. Als Cuba vanaf iemands schoot Havana wegblaft oid. dan zou ik haar wel op de grond zetten.

anneliesdj

Berichten: 29308
Geregistreerd: 12-10-05
Woonplaats: In het boshuis!

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-04-14 22:01

Wat ik in je hele post lees is dat je ouders te laks/soft zijn en dat jij er geen tijd en zin in hebt.
Dus eerst maar eens met je ouders gaan praten, jullie moeten allemaal op één lijn zitten qua regels en correctie's. Je ouders ervan overtuigen dat ook een klein hondje opgevoed moet worden en dat ze zeker geen plaatsvervangend kleinkind is.
Wat bij jou niet mag, mag bij je vader en moeder ook niet en wat van hen wel mag, mag bij jou ook.

Als jullie het wat dat betreft niet eens kunnen worden, is het beter om voor een van beide honden een ander thuis te zoeken. Want dit gedrag zal alleen maar erger worden (zoals je zelf al had gezien) en uiteindelijk escaleren.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-04-14 22:27

Klopt inderdaad :j
Uiteraard voed ik wel gewoon op waar nodig, maar om intensief aan de slag te gaan met haar qua training wordt me gewoon te veel.

Ik heb het inmiddels besproken, mn vader is de afgelopen paar dagen al vele malen scherper geweest en mn moeder.....nouja, doet haar best zoals altijd.

Ik probeer ook door te dringen met betrekking tot de ernst van de situatie maar dat zal even moeten bezinken denk ik.

Helaas ziet het er niet naar uit dat ik op echt korte termijn het huis uit ga, anders was dat natuurlijk gelegenheid bij uitstek geweest om ze te scheiden want Havanna is ''mijn'' hond en Cuba is van mijn ouders..

Het is gewoon erg lastig dat ik als enige in huis ook Cuba gewoon als hond behandel, ik word vaak ondermijnd door met name mijn vader (ofwel mn moeder gaat haar 'troosten'') dus ik hoop dat ik nu een beetje tot ze ben doorgedrongen.

Als er ergens materie is die ik ze kan laten lezen zou ik heel graag een link oid daarvan hebben!

anneliesdj

Berichten: 29308
Geregistreerd: 12-10-05
Woonplaats: In het boshuis!

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-04-14 23:14

De meeste mensen komen er pas achter als het geescaleerd is en dan moet de boosdoener vaak weg. Daarom is op tijd ingrijpen zo belangrijk.
Maar wij kunnen zo de situatie ook niet goed inschatten natuurlijk, dan zul je toch iemand moeten laten komen.
Maar denk dat je al een eind verder bent als je ouders haar ook consequent gaan behandelen.

Jasmijn159

Berichten: 4609
Geregistreerd: 04-11-05

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-04-14 23:25

Mijn advies is ook om iemand met verstand van zaken bij je thuis uit te nodigen. Die kan dan zowel met de hond als met je ouders werken.

Vanachter een computer is het erg moeilijk beoordelen omdat we afgaan op wat jij denkt te zien, en niet op wat zich daadwerkelijk afspeelt en hoe, wanneer en waarom.

amyz

Berichten: 7116
Geregistreerd: 26-10-09
Woonplaats: Heemskerk

Re: Honden steeds meer met elkaar in de clinch

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-04-14 10:16

Snap ik :j Ik probeer het al een tijdje te filmen, maar ik vrees dat het dan een heel lang filmpje wordt want alle details zijn ook erg belangrijk...

Maar vandaar ook dat ik het op cursus ook voorleg, zij kent beide honden natuurlijk. :)