Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
.meerhofh schreef:Ik heb het mijn hond met een draaibeweging van mijn hand geleerd. Hij kan alles op handgebaren en slaat ook wel eens met z'n poot als een kat als hij speelt (het is een pinscher). Dus het was even zoeken op welk gebaar hij reageerde met die beweging. Toen ik dat gevonden had was het zo gepiept met veel gejubel en brokjes.
Misschien kun je kijken of er iets is waar hij zijn poot op wil leggen bijv. een speeltje of ook een handbeweging oid. Bij elke kleine poging flink belonen.
elisedcl schreef:[***] schreef:Waar het aan kan liggen is dat je eerst de poot pakt en ter gelijke tijd 'pootje' zeggen, en dat dus niet zeggen voordat je iets doet.
Bedoel je daarmee dat ik het juist niet tegelijk moet zeggen of juist wel?
[***] schreef:Waar het aan kan liggen is dat je eerst de poot pakt en ter gelijke tijd 'pootje' zeggen, en dat dus niet zeggen voordat je iets doet.
Je kunt even uitproberen wat voor jouw hond werkt, zoals annepaardoes aangeeft met wijzen of aanraken dat kan. Vraag niet teveel in één keer, maar beloon al bij een minimale pootbeweging. Kan heel goed met de clicker als je timing goed is, maar hóeft niet. Wat óók kan lijkt me, is een snoepje pakken, een vuist maken en wachten tot je hond met z'n pootje gaat proberen om je hand open te werken. Ik ken een aantal honden die dat eerder doen dan met hun neus, zeg maar
Targeten met een post-it werkt ook goed inderdaad
Nu kan hij het ook op comando en kan hij ook high five geven. Hij deed dit al helemaal vanaf het begin! (kon die al toen hij 3.5 maanden was)