poes met allergie ( erg benauwd )

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Melvern
Berichten: 4500
Geregistreerd: 14-02-05

poes met allergie ( erg benauwd )

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-10-13 10:35

Hoihoi,

Ik heb een poes van bijna 1 jaar. Al een hele poos is ze extreem benauwd. Ze snotterd, hoest en niest erg veel.

De eerste keer bij de dierenarts kreeg ze antibiotica maar die deed niets. Daarna een spuit met daarbij tabletten. Dat werkte 2 weekjes en toen kwam het net zo erg weer terug. Nu heeft ze vannochtend prednison gekregen. Hier zal ze lang, misschien zelfs voor haar leven aan moeten.

Ik zie dit eigenlijk niet zitten en ben opzoek naar andere alternatieven. Zo heb ik de earocat gevonden. Deze puffer zou mogelijk i een ts kunnen zijn maar mijn dierenarts zegt dat alleen de prednison mogelijk is.

Heeft er iemand ervaring met een zwaar benauwde kat en prednison en andere medicatie?

Daphne__
Berichten: 13346
Geregistreerd: 12-12-06

Re: poes met allergie ( erg benauwd )

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-10-13 17:15

Niemand die een idee heeft? Sinds vandaag zit Lizzy op aanraden van de dierenarts aan de bisolvon en neusspray.
1x per dag moet ze stomen om alles los te maken. Lizzy voelt zich beter en haar neus is schoon . Wel rochelt ze nog heel erg.
Hoop voor haar dat er snel iets gaat werken....

dierenfan
Berichten: 11619
Geregistreerd: 27-02-10

Re: poes met allergie ( erg benauwd )

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-10-13 20:42

misschien eens langs een specialist gaan op dat gebied? die kunnen je vaak verder en beter helpen dan een algemene DA

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-10-13 00:51

Waar zou de kat allergisch voor zijn? (Chronische) niesziekte uitgesloten?

Melvern
Berichten: 4500
Geregistreerd: 14-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-10-13 06:33

Ik zit er inderdaad aan te denken om contact op te nemen met een grotere kliniek. Kijken of ze daar verder kunnen kijken.

Waar ze exact allergisch voor is is niet bekend. Ze is een binnenpoes, kans is groot dat ze allergisch is voor huisstofmijt. Naar niesziekte is uitgebreid gekeken maar dat is het niet. Ze reageerde heel sterk op de de cortisone spuit al was het kort. Ook heeft ze echt aanvallen waarin ze geen adem krijgt en krom gaat zitten met haar hoofd naar voren.

Ze heeft daarbij ook nog nooit vieze ogen oid gehad. De dierenarts zei dat haar longen piepten en dat alles geirriteerd was door allergie.

We konden haar laten testen wat verschrikkelijk duur is en wat behandeling nog steeds nauwelijks of niets verbeterd bij nu.

Gisteravond deed ze het weer heel goed. Je hoorde haar nauwelijks ademen en ook lag ze lekker opgerold iets wat ze nooit meer deed.

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-10-13 13:20

Dan zul je een stofzuiger met HEPAfilter moeten halen, alle gladde oppervlakken dweilen (zodat het stof niet opdwarreld) en kijken naar wat voor meubels je hebt.
Huisstofmijt is een hele lastige allergie, maar er zijn wel veel dingen die je kunt doen om het te verbeteren. Denk ook aan supplementen/voeding voor je kat. Hoe gezonder je kat, hoe beter die de allergie kan verdragen.

Melvern
Berichten: 4500
Geregistreerd: 14-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-10-13 06:09

De stofzuiger is besteld. Die komt maandag of dinsdag. Verder bedenk ik me ineens dat we sinds een poos een stoffen bank hebben en ik kan me eigenlijk niet voor de geest halen of ze het daarvoor al had maar ik denk haast van niet of minder. Ga daar toch maar eens naar kijken......

Linnie050

Berichten: 12346
Geregistreerd: 20-04-11
Woonplaats: Putten

Re: poes met allergie ( erg benauwd )

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-10-13 06:21

Misschien kan je door bioresonantie erachter komen welke allergie ze heeft...

Melvern
Berichten: 4500
Geregistreerd: 14-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-10-13 07:04

Ik heb een mailtje gestuurd naar iemand die bioresonatie doet bij dieren met de vraag of ze er iets mee kan. Bedankt voor de tip.

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-10-13 12:40


Daphne__
Berichten: 13346
Geregistreerd: 12-12-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-13 23:11

Even een update :)

We hebben een stofzuiger met hepafilter gekocht, stoffen banken ingeruild voor leer en morgen komt waarschijnlikk de aerocat binnen met fluxtide? Dat moet ze 2 keer per dag en dan solbitamol? Alleen als ze veel last heeft.

Hopelijk gaat dat haar hlpen. Al gaat het al een stuk beter!

Sassol

Berichten: 5254
Geregistreerd: 16-01-09
Woonplaats: Omg. Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-11-13 01:04

Super dat je zo goed actie onderneemt! Heeft poes maar weer geluk met jullie :)

Laat je weten hoe het over een weekje of 2 gaat met poes?

mystery1980
Berichten: 4363
Geregistreerd: 02-11-05
Woonplaats: thuis

Re: poes met allergie ( erg benauwd )

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-11-13 06:19

Heb ook een kat die wat benauwd is, antibiotica hielp ook niet, prednison wel maar daar wil ik eigenlijk ook niet aan, hij is nog maar 3 jaar. Ben benieuwd hoe het nu gaat met jou kat en of je maatregelen succes hebben.