Hulp gevraagd, bange hond

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Jinte

Berichten: 4889
Geregistreerd: 08-10-06

Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-05-13 09:04

Hallo bokkers,

Thuis zijn we in het bezit van 2 schatten van honden, allebei berner sennen. Nu is de jongste, ruim 1 jaar oud (van 14-02-2012) erg bang. Dit is al eerder opgevallen zodra er kinderen zijn. Maar nu had ik haar gisteren mee naar stal en je merkt gewoon dat wanneer ik niet in de buurt ben (vanaf een halve meter weg al) dat ze onwijs bang is als iemand haar wilt benaderen om gewoon te aaien bijvoorbeeld. Ook begon ze gisteren toen ik al op stal was en even met haar zat te grommen en blaffen toen er stalgenoten binnen kwamen.
Dit is niet hoe wij onze hond kennen. Ze is altijd heel lief en open, alleen voor kinderen was ze de laatste tijd ook wel bang.
Voor ons is het een groot vraagteken waar dit vandaan komt. We hebben van jongs af van goed geprobeerd te socialiseren, meegenomen naar kermis, markt in het dorp etc en veel laten aaien zodat ze daaraan gewend zou raken. Dat is ook altijd goed gegaan en vond ze onwijs leuk.

Nu is ze afgelopen weekend van vrijdag t/m maandag in pension geweest omdat wij een weekend weg waren, samen met de andere hond. Toen ze weg werd gebracht door mijn moeder merkte ze al dat de hond niet op haar gemak was. Kop naar beneden, staart tussen d'r poten. Ook in het pension hebben ze gemerkt dat zodra ze alleen, dus zonder onze andere hond was, erg angstig was met bijvoorbeeld borstelen. Zodra de andere hond er dan bij was, was het wel oke.

Omdat het gisteren pas echt is opgevallen, willen we kijken of hier zelf wat aan te doen valt d.m.v. oefenen, dus bijvoorbeeld veel mee naar stal dat anderen daar met haar kunnen knuffelen, wandelen etc. Mocht het zo blijven willen we toch met haar naar een gedragstherapeut want we snappen eigenlijk niet heel goed waar het vandaan komt. Naar ons weten heeft ze nooit nare ervaringen gehad met kinderen of met andere mensen wanneer wij er niet bij waren.

Heeft iemand tips hoe wij dit kunnen aanpakken met de mensen op stal bijvoorbeeld? Want zodra ik weg ben duikt ze in elkaar en als ik in de buurt ben rent ze het liefste naar me toe. Ik weet zelf niet of ik dat juist moet blokken, negeren of juist iets anders.
Zodra ik zelf, of iemand uit mijn gezin, samen met haar bij anderen is, is het oke. Opgeheven hoofd, kwispelende staart en gek op aandacht. Maar het is juist zo bizar dat wanneer ik ook maar een halve meter weg ben, ze helemaal in elkaar duikt.

Wanneer er onduidelijkheden zijn of je hebt nog vragen, stel ze gerust. Ik sta open voor alles omdat we niet zo goed weten hoe we dit moeten aanpakken. We willen niet dat ze nog banger wordt, of dat ze uiteindelijk zo bang wordt dat ze uit angst gaat happen.

Kentaro

Berichten: 17391
Geregistreerd: 06-04-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 09:08

Allereerst zou ik haar persoonlijk even niet mee naar stal nemen. Ik zou er eerst mee aan de gang gaan om thuis te kijken dat ze weer op haar gemak is, als ze alleen is.
Je zult nooit weten wat er tijdens haar verblijf in het pension gebeurd is, waardoor dit getriggerd is. Eigenlijk doet dat er ook niet meer toe en zul je moeten proberen het weer op de rit te krijgen.
Ik zou zo weinig mogelijk tegen haar praten, alleen een compliment als ze iets goeds doet en een foei bij ongewenst gedrag.
Misschien dat het werkt als ze weer even helemaal tot zichzelf kan komen.
Succes in het ieder geval!!

Jinte

Berichten: 4889
Geregistreerd: 08-10-06

Re: Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-05-13 09:15

Dankjewel voor je snelle reactie!
Wanneer ze thuis "alleen" is (met de andere hond dus), lijkt er naar ons idee niks aan de hand te zijn. Dit weten we natuurlijk niet zeker, omdat we er niet bij zijn. Wel ligt ze eigenlijk altijd onder de trap als wij weg zijn (ook wanneer we slapen, want de honden blijven beneden) en ze lijkt dan op haar gemak als we thuis komen.
Nu ik dit typ, misschien is het ook een idee om wanneer ze weer mee naar stal gaat, de andere hond mee te nemen zodat wanneer ik even weg ben ze haar maatje nog wel heeft?

Kentaro

Berichten: 17391
Geregistreerd: 06-04-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 09:20

:j dat klinkt goed!
Voor sommige honden kan het even weg brengen (tijdens vakantie) veel meer impact hebben dan dat we bij stil staan!
(weet ik uit ervaring, en wij gaan dus niet meer op vakantie zonder de honden... :P )

Balou_k

Berichten: 14281
Geregistreerd: 02-01-08

Re: Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 09:25

Hmm Maris, bedenk me nu dat Luna wel altijd een erg gevoelige en onderdanige hond is geweest niet waar? Bij een correctie enkel met de stem of riem was ze al snel erg onder de indruk en voelde ze zich erg zielig. Misschein dat het sowieso dus in het karakter zit. Wat er mee te doen is erg lastig omdat ik dit gedrag niet ken bij een hond. Hoop dat hier goede tips naar boven komen!

Jinte

Berichten: 4889
Geregistreerd: 08-10-06

Re: Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-05-13 11:48

Kentaro: Dat blijkt dus maar weer ja! Dit ins onze 6e hond en we zijn eigenlijk gewend dat het nooit problemen opleverde, maar dat is nu dus een ander geval! Geen enkele hond is hetzelfde :)

Daphne: Heb je gelijk in ja, ze is sowieso snel onder de indruk en dat is van jongs af aan al inderdaad. Daarom is het zo lastig te handelen in deze situatie, je weet niet waar je goed aan doet. Sowieso niet belonen natuurlijk als ze vlucht, maar moet ik haar blokken? Afstraffen? Negeren? Dat vind ik zo lastig te bepalen want ik weet niet waar ik goed aan doe op zo'n moment.

Kentaro

Berichten: 17391
Geregistreerd: 06-04-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 12:00

Wij hebben 2 honden van dezelfde fokker en zelfs van dezelfde ouders. Ze zijn niet te vergelijken! De een is meer dan onzeker. Wat voor hem al goed werkt, is structuur! Hij moet het idee hebben dat wij het allemaal wel regelen en niet dat hij daar verantwoordelijk voor moet zijn. Als ze vlucht omdat ze bang is, zou ik haar niet straffen. Dat maakt haar alleen nog maar angstiger. (ze vlucht voor iets dat ZIJ eng vindt, en dan wordt het baasje ook nog eens boos...)
Ik praat nogal veel tegen m'n dieren :o en dat blijkt hem júist onzekerder te maken.... Nu ik daar echt op probeer te letten, gaat het stukken beter!
Hij heeft een tijdje samengestelde bach bloesems gehad en dat heeft erg goed geholpen.

bellizdej
Berichten: 318
Geregistreerd: 21-10-09

Re: Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 12:05

Wij hebben ook een berner sennen, ze is nu 7 maanden oud. Zij vond vanaf het begin mensen niet zo interessant (behalve mij en mn ouders). We hebben haar wel overal mee naar toegenomen en haar laten socialiseren. We zijn nu op het punt dat ze kinderen wel leuk vind en die mogen haar ook aaien. 'Grote mensen' vind ze daar in tegen helemaal niks. Als ik haar meeneem naar stal, kan ik haar ook absoluut niet alleen laten, dan raakt ze in paniek. Ik zou je hond niet straffen wanneer ze vlucht, dat maakt het vaak erger. Negeren is wat bij die van mij het beste werkt.

Balou_k

Berichten: 14281
Geregistreerd: 02-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-13 12:06

Inderdaad snel onder de indruk en onzeker wat dat betreft, ze deed natuurlijk al snel d'r koppie laag en onderdaning bij een correctie, zal denk ik wel samen hangen. Karakter.

Jinte

Berichten: 4889
Geregistreerd: 08-10-06

Re: Hulp gevraagd, bange hond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-05-13 12:28

Bedankt voor de reacties!
Wat misschien ook wel goed is om erbij te vermelden: Ook van jongs af aan nam ik haar al regelmatig mee naar stal. Als ik dan wat ging doen (koffie halen, spullen pakken, paard poetsen of longeren bijv) dan lag ze gewoon lekker op een plek in de stallen of buiten bij de longeerbak, en zodra er dan iemand langskwam en die gaf een aai of wat dan ook vond ze dat alleen maar leuk. Ik heb zelfs nog een foto tijdens dat ik aan het rijden ben en zij lekker naast de bak ligt te knuffelen met stalgenoten.
Dat is wat het juist ook raar maakt voor ons dat ze nu opeens zo is.

Kentaro: Ik praat ook veel tegen d'r, maar als ik bijvoorbeeld dan zoals gisteravond op stal ben en iemand anders wil haar aaien, probeer ik dat juist te vermijden zodat ze niet in mijn stem gaat vluchten zeg maar, want zodra ik tegen haar praat komt ze ook direct naar mij toe op zo'n moment.

Afstraffen leek mij ook geen goed idee, vooral omdat ze al zo snel onder de indruk is van alles en als ze al bang is en ik verhef nog eens mijn stem, werkt dat natuurlijk al helemaal niet!