Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
secricible schreef:Teststrips zijn ontzettend onnauwkeurig. Als deze uitslaan ben je echt al veel te ver heen en heeft je bak het loodje gelegd. Wat voor algen heb je? Algen tonen meestaan nitraat aan. Verder denk ik aan nitriet door het overzetten. Je had het beste je oude filter mee kunnen nemen in je nieuwe bak.
Zoek een goede lfs in de buurt waar je je water kan laten testen of schaf zelf iig een setje voor nitriet en nitraat aan om te testen of ze 100% 0 zijn. Dan ook de rest van je waardes testen.
Als daar niets uitkomt breedspectrum medicatie halen, bij voorkeur je zieke vis direct in quarantaine want het kan ook prima een infectie zijn,,,
Tat_jana schreef:Als je niet je oude filter hebt mee laten draaien in de nieuwe bak het oude water gebruikt hebt etc vermoed ik toch echt nitriet wat secricible al zegt als de stripjes uitslaan is meestal het kwaad al geschiet..
Je zou kunnen overwegen om met een potje aqua water naar de dichtsbijzijnde viswinkel te gaan en het daar te laten testen.
Verder kun je voor nu even een grotere waterwissel doen dan dat je normaal doet.. En wellicht heb je een goede vriend met aquarium waar je ( binnen een half uur ) wat filtermateriaal vandaan kan halen om bij je eigen filter te stoppen.
Ik vindt 4 weken voor een goed bezette bak indraaien echt veelte weinig je bacterien hebben dit zeer waarschijnlijk niet aangekund..
Ook even een tipje zet enkele snel groeiende planten in de bak.. Dit zal alles helpen te neutraliseren..
Succes enne je bent ook welkom in ons vissen topic hoor kijk maar even bij mn berichten
Wispeltuur schreef:Tat_jana schreef:Als je niet je oude filter hebt mee laten draaien in de nieuwe bak het oude water gebruikt hebt etc vermoed ik toch echt nitriet wat secricible al zegt als de stripjes uitslaan is meestal het kwaad al geschiet..
Je zou kunnen overwegen om met een potje aqua water naar de dichtsbijzijnde viswinkel te gaan en het daar te laten testen.
Verder kun je voor nu even een grotere waterwissel doen dan dat je normaal doet.. En wellicht heb je een goede vriend met aquarium waar je ( binnen een half uur ) wat filtermateriaal vandaan kan halen om bij je eigen filter te stoppen.
Ik vindt 4 weken voor een goed bezette bak indraaien echt veelte weinig je bacterien hebben dit zeer waarschijnlijk niet aangekund..
Ook even een tipje zet enkele snel groeiende planten in de bak.. Dit zal alles helpen te neutraliseren..
Succes enne je bent ook welkom in ons vissen topic hoor kijk maar even bij mn berichten
Het oude water is wel het bij het nieuwe aquarium gegaan maar er is natuurlijk ook een flink gedeelte kraan water bij gegaan omdat we van 200 naar 350 gingen. Ik ben bang dat onze eigen FLS ook met teststrips werkt, hun zullen dus niets meer of minder zien dan ik zelf. Andere aquarianen ken ik niet, behalve twee mensen die net zijn begonnen met een aquarium, 1 van hen heeft mijn oude bak overgekocht.
Snelgroeiende planten heb ik wel een aantal, vooral ook de echte waterplanten ipv moeras. Zat te denken om misschien nog een bos cabomba er bij te halen, kan nooit kwaad he.
Heb zelf ook vreselijk lopen twijfelen over hoe ik het uiteindelijk aan heb gepakt met het overzetten maar door de adviezen van beide aquarium zaken in de stad heb ik het toch zo gedaan. Als je aventoe de tijd toch ook terug kon draaien.
. secricible schreef:Algen leven van nitraat dus er moet iig nitraat in je bak zitten, zeker bij bruinalg. Nu kan je nitraat relatief hoog zijn voor je vissen sterven. Nitriet geeft meer problemen... Daarnaast nemen je planten het nitraat ook op, dus kan hij 0 testen, terwijl er wel nitraat vrijkomt...
Bruinalg kan ook komen door te weinig zuurstof, maar aangezien je vissen niet naar lucht happen geef ik dat een kleine kans.
Het testen is in de meeste winkels idd service. Als ze testen met stripjes heb je geen goede winkel, as simple as that. Wachten tot je geld hebt kost je, vrees ik, je gehele vissenbestand. Testjes kosten meestal iets meer dan 10e...
Eventueel kun je een nitrietneutraliseerder halen om het nitriet te binden. Waterwissel kan helpen, maar geeft je vissen wel een klap door nu alweer water te wisselen (je hebt tenslotte al een berg nieuw water er bij gegooid...)
Via google kwam ok bij aquariumcenter helmond, misschien kun je daar wat mee?
Jammer genoeg is advies op andere vlakken dus ook niet hun sterkste kant. _San87_ schreef:Zelf denk ik niet meteen aan nitriet, hoewel het niet handig is dat je je oude filter niet ook hebt overgezet, zou je dan denk ik toch meer vissen in een keer het loodje zien leggen, helemaal de waaierhanden zouden dan zo goed als meteen plat gaan.
Is het mogelijk dat de vissen het door de stress uiteindelijk hebben begeven? Interne parasieten, bijvoorbeeld, willen graag de kop op steken wanneer het immuunsysteem van de vis minder is.
. Daar kan je heel lang na de verhuizing de naweeën nog van zien.