zo te lezen heeft jou pup bij de fokker dus geen aparte slaap plaats gehad en poep/plas plaats? Dan wordt zindelijk maken vele malen moeilijker.
Een goede fokker (mijn mening idd
) zet bijv. een werpkist daar ligt mams in met de pups. Echter met zo'n 3 weken gaan de pups lopen. Dan is het zaak de omgeving te veranderen. Of te maken dat ze de werpkist uit kunnen en wat rondom kunnen lopen of werpkist weg halen bijv.
Wij kiezen voor de werpkist weg halen en een bench terug zetten (met opstapjes daar waar de deur hoort te zitten zodat ze er makkelijk uit kunnen. De deur gaat dus uit de bench en de bench wordt echt de slaapplaats van mams met puppen. Rondom de bench allemaal karton waar ze hun behoefte op kunnen doen. Vanaf ongeveer 5 weken wordt de afstand tussen bench en karton om behoefte te doen steeds wat groter en leren ze dus verder van het nest hun behoefte te doen. Het nest (de bench) wordt ook echt niet bevuild tenzij een ongelukje.
Ze zijn dus ook erg snel zindelijk want het is daarna goed opletten en in het begin kan dat zijn elke 15 á 20 minuten naar buiten moeten maar dat wordt snel minder. Niet kunnen opletten? Dan de bench in met speelgoed en knaag materiaal. En als ze dan flink piepen dan moeten ze er nodig uit. Na slapen, spelen, eten, drinken enz. moeten ze sowieso erg nodig.
Krant zindelijk of niet is niet belangrijk. Aparte slaapplaats en plaats om behoefte te doen wel!
Verder idd even voor de zekerheid het plasje laten controleren. Liefst plas van 's ochtends als hij het 's nachts een beetje op houd (maar waarschijnlijk niet want hij is gewend overal waar hij is het zo neer te kwakken).
De bench zo klein mogelijk maken is geen oplossing dan dat hij misschien een hekel aan de bench krijgt. Hij snapt echt niet dat hij 8 weken lang zomaar overal mocht/moest poepen/plassen en nu opeens moet hij in zijn behoefte gaan liggen omdat hij niet anders kan. Gewoon de ruimte geven in de bench en maar hopen dat hij snel gaat snappen dat het buiten moet.