Mini varkens houden

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
_Maart_

Berichten: 318
Geregistreerd: 15-11-09
Woonplaats: Breezand

Mini varkens houden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-02-13 18:54

Hoi,

Wij overwegen om twee minivarkens aan te schaffen, dus we zijn met oriënterend vooronderzoek bezig.

Maar ik heb een vraag over de huisvesting.
We willen ze houden in onze oude rijbak van 20x40m, dat is dus 800m2. We hebben gehoord dat ze het beste gedijen op gras, maar dat ze het natuurlijk allemaal kapot kunnen lopen. Hoe zouden we dit het beste kunnen indelen?
In ieder geval een stuk verharden, braak laten liggen voor modderpoel en een schuilhok. Moet de rest dan gras worden? En moeten we dat dan opdelen of is dat niet nodig?

We horen het graag!
Groetjes Maartje

doekenbas
Berichten: 262
Geregistreerd: 29-10-08

Re: Mini varkens houden

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-02-13 19:53

Onze mini varken (kinderboerderij) heeft een eigen verblijf. Dat is voor een stuk verhard en voor een stuk zand waar hij lekker in kan wroeten en modderen. Maar eigenlijk doen we hem daar alleen met voeren en als ie zelf even rust wil gaat ie naar zen eigen huisje. Voor de rest loopt ie in de kinderboerderij, pitten in de geitenstal is natuurlijk veel fijner :D Onze kinderboerderij is gras en een stuk verhard voor de stallen. En hij doet het prima! Hoeven nooit iets aan de klauwtjes te doen want die slijten zelf op het hard en het gras lijdt er niks van hoor van 1 (in jou geval 2) op zo'n groot stuk. Dus wat je kunt doen is het schuilhok in een hoek van de bak, dan zeg maar de korte zijde bestraten een meter of 5 breed en de rest inzaaien. Je kunt ook een pad bestraten door de hele bak, dat is lekker makkelijk lopen, dat hebben wij ook. Wel zorgen dat de omheining echt goed is, want anders gaan ze binnen de kortste keren op avontuur.

grrr

Berichten: 4022
Geregistreerd: 05-07-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-02-13 20:00

Wij zijn kort geleden verhuisd, maar hadden 2 varkens (kunekunes). Zij hadden een stukje verhard en een flink stuk zand en daarnaast een ruim stuk weide. Dat hadden we in 2 delen opgesplitst en deden we om de beurt open. Ging heel goed! Als je alles open laat houd je idd geen gras meer over en daar genieten ze toch wel erg van! :j

zacharyhill

Berichten: 1634
Geregistreerd: 31-08-08
Woonplaats: zeeuws vlaanderen

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-13 17:03

Kijk eens in het topic: bokkers met biggen en varkentjes, daar vind je veel tips

Salou
Berichten: 301
Geregistreerd: 24-11-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-13 17:04

zacharyhill schreef:
Kijk eens in het topic: bokkers met biggen en varkentjes, daar vind je veel tips

:j .

Shirley

Berichten: 26993
Geregistreerd: 17-09-01
Woonplaats: West-Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-13 17:06


Eliine

Berichten: 5116
Geregistreerd: 11-09-06
Woonplaats: Hoofddorp

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-13 17:47

Wij hebben ook 2 minivarkentjes, ze zijn echt heel erg leuk maar wel zeer ondernemend :D Wij hebben de afrastering echt tot een halve meter in de grond ingegraven want ze zijn gek op wroeten en kuilen maken. Zodra ze doorhadden (we hadden ze toen net) dat het hek vrij snel ophield na een stukje graven waren ze er binnen de kortste keren uit := Het gras heeft het bij ons niet lang gered, ze spitten hier echt letterlijk alles om. We zetten soms wel een gedeelte af, dan kan dat even bijkomen en hebben ze daarna weer plezier voor 10 om alles uit te graven en de wortels van planten e.d. uit te spitten. Verder hebben ze een goed hok met veel stro. Ze liggen graag beschut zeker in de winter, en voor in de zomer is het erg belangrijk dat ze een goede schaduwplek hebben die ze ook opzoeken, varkens houden van de zon maar hun huid kan er soms niet zo goed tegen en kunnen ze lelijk verbranden.
Misschien omdat je zoveel ruimte hebt (20x40 is voor een varken best veel :)) ) kun je het goed opdelen en ze om de paar weken een ander stukje geven waar ze weer lekker in tekeer kunnen gaan. Hier hebben ze voldoende loopruimte hoor maar niet zo groot dat we steeds hele stukken op kunnen delen om bij te laten trekken. Al vermaken ze zich nu ook prima heb ik het idee :))

Miesjex

Berichten: 2957
Geregistreerd: 14-05-08
Woonplaats: Bellingwolde

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-15 10:51

Even een vraagje vanuit hier!!

Wij hebben een varkentje die 1,5 jaar alleen geweest is.
Nu hebben wij haar hier, en hebben er een gecastreerd mannetje bij gehaald voor haar.

We hebben ze bij elkaar gezet, maar ze ''accepteerd'' hem niet, bijt hem en jaagt hem weg...
Wat kan ik hier nog aan doen? Zag haar zo graag met zijn 2e omdat dit zo hoort bij varkentjes !!
Hebben nu een gaas tussen beide in gezet, kunnen elkaar wel zien en aaraken maar niet bij elkaar komen.

Wie o wie heeft DE tip?! Om ze wel bij elkaar te kunnen laten.. hebben ze op neutraal terrein kennis laten maken en echter het vrouwtje verstoot hem en bijt hem.