Over twee weken krijgen wij hier thuis een kleine maltezer pup. Nu vroeg ik me dus af hoe dat gaat met de kou. Ik denk dat ik haar sowieso niet door de sneeuw ga laten lopen (dus als er sneeuw ligt maak ik een stuk vrij zodat ze kan plassen). Maar ik wil haar wel eigenlijk meteen laten wennen aan buiten plassen. Mijn moeder denkt dat ik haar beter binnen kan houden maar dat lijkt me eigenlijk ook niet heel gezond. Dus wat is slim? Kan even snel een plasje buiten echt kwaad?
Een jasje zou ook een optie zijn maar als ze snel naar buiten moet (bij het zindelijkmaken moet je toch vaak snel zijn) is dat niet heel handig en ik weet niet of je die zo klein kunt krijgen.
Laatst bijgewerkt door xAlice op 17-01-13 20:13, in het totaal 1 keer bewerkt
Wat is de pup bij de fokker gewend? Zijn ze daar ook al regelmatig buiten.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik nog nooit een jas heb aangedaan bij een pup. Pup mag toch nog geen uren wandelen. En dus ook niet uren buiten blijven. Die 5-10 minuten dat hij buiten is blijft hij in beweging en kan hij best wat kou hebben.
xAlice
Berichten: 2821
Geregistreerd: 29-08-09
Woonplaats: Rotterdam
Geplaatst door de TopicStarter: 17-01-13 20:14
Volgens mij komt ze daar niet buiten.
Nee, ik vind een jas ook niet heel handig. Ik was ook eigenlijk gewoon van plan om haar buiten te laten maar mijn moeder was er zo fel op dat ik toch ging twijfelen dus ik denk ik vraag het maar even na.
Een pup kan wel wat hebben hoor! Gewoon hop naar buiten plassen, blij dansje en weer naar binnen
edith2
Berichten: 512
Geregistreerd: 22-09-08
Woonplaats: Purmerend
Geplaatst: 17-01-13 20:18
Tja voor die plas zou ik hem toch echt buiten doen. Is toch maar voor eventjes, je gaat geen rondje bos met zo'n klein ding. Denk ook niet dat je moeder hem wilt laten wennen aan 't plassen binnen ......
ponyparadijs
Berichten: 15646
Geregistreerd: 12-09-05
Woonplaats: Noord-Holland
Geplaatst: 17-01-13 20:18
Inderdaad wat Suus zegt! De pup moet natuurlijk niet een uur in de sneeuw gaan zitten
xAlice
Berichten: 2821
Geregistreerd: 29-08-09
Woonplaats: Rotterdam
Geplaatst door de TopicStarter: 17-01-13 20:20
Bedankt voor de reacties. Ben weer gerustgesteld. Mijn moeder wou haar inderdaad krantzindelijk maken maar vindt het fijner als ze gewoon meteen buiten leert plassen.
Op internet lees ik wel veel over de vacht en dat die heel dun is, vooral in verband met sneeuw. Weet iemand hier hoe dat zit?
absoluut niet krantzindelijk maken want dat moet je weer af gaan leren.
Daarnaast kunnen ze zeker wel wat hebben en vergeet niet dat de aller aller belangrijkste periode is voor socialisatie in de eerste paar weken. Komen ze dan niet buiten dan heb je al makkelijk kans op een hondje dat terughoudend/bang is op straat. Gewoon lekker mee nemen dus. In de sneeuw veranderd ze in een sneeuwbal dus beperk dat maar als het droog is lekker mee laten huppelen. En is het te ver? Dan lekker op de arm verder mee nemen. ga lekker naar de intratuin, het NS station, de lagere school als deze in/uit gaat, langs de kinderspeeltuin, de autoweg enz. enz. lekker vanalles ondernemen. Of op je arm of lopende op de grond.
Set_Elkol
Berichten: 14969
Geregistreerd: 06-06-06
Geplaatst: 17-01-13 20:31
edit op zich moet het gewoon kunnen hoor. Ik zou sowieso meteen buiten plassen en poepen aanleren.
Zo lang ze blijft bewegen kan ze rustig naar buiten zonder jasje. daarnaast is de sneeuw waarschijnlijk na deze week wel weer weg. Je mag toch niet veel langer dat 10 min met het hondje lopen dus zo gauw krijgt ze het niet koud. evt een stukje gras vrij maken kan handig zijn, maar hoeft niet
Biepmiep
Berichten: 3275
Geregistreerd: 16-11-01
Woonplaats: Arnhem
Geplaatst: 17-01-13 21:57
Suus___ schreef:
Een pup kan wel wat hebben hoor! Gewoon hop naar buiten plassen, blij dansje en weer naar binnen
Precies altijd zo gedaan. En ze bibberen maar daar worden ze warm van.
Die paar minuten overleven ze wel hoor, je moet geen wandeling van een uur gaan maken maar goed dat moet je ook niet met een pup terwijl het normaal weer is! Gewoon doen!
ik had met het zindelijk maken ook geen jasje voor onze pup, maar op puppy cursus wel, sta je zomaar een uur stil met het kleine ding (ik heb een golden retriever) inmiddels is hij 2 maar heeft met vorst nog steeds ze winterdeken op als hij mee is naar stal, anders gaat hij steeds over geven is gewoon te koud voor hem een hele ochtend mee naar stal anders.
perdjes
Berichten: 948
Geregistreerd: 29-10-04
Woonplaats: Venray
Geplaatst: 17-01-13 22:30
Pupje kan zeker wel even naar buiten toe om een plasje te doen. Sterker nog ik denk dat hij/zij de sneeuw wel is zeer interessant kan gaan vinden. Gewoon als ze binnen is goed afdrogen zodat ze niet meer zo nat is en het niet koud krijgt. Honden hebben het vaak veel kouder als ze nat zijn dan dat ze met dit weer naar buiten gaan. Wij hebben onze hond (toen nog pup)vorig jaar ook in de tijd gekregen toen er wat sneeuw lag. Nou ze vond het geweldig. Veel plezier met je nieuwe pup!!
farpz
Berichten: 270
Geregistreerd: 05-01-08
Geplaatst: 17-01-13 22:52
Dat lukt prima hoor, even naar buiten toe. (ze zal het misschien niet heel leuk vinden, maar het is niet schadelijk voor je pup om even vijf minuutjes een plasje buiten te doen en dan weer naar binnen). Onze hond was ook nog klein toen het heel koud was. Omdat we toch veel aan socialiseren wilden doen, heb ik een jasje voor hem gemaakt en ging hij haast overal mee naar toe in een grote tas met een warme deken en soms een kruik er bij in. (wikkel je kruik wel in een deken! Pas op dat het niet te heet is als je er een lange tijd tegen aan zit!!) Onze hond vond z'n tas helemaal geweldig en zelfs als ik nu die tas pak (was een gewone tas, dus ik gebruik hem nu nog steeds) gaat hij er midden in zitten (terwijl hij er echt niet meer inpast. XD ) http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/428674_362767917066559_1181399189_n.jpg
Een paar minuten mee naar buiten kan helemaal geen kwaad. Juist de eerste maanden van z'n leven zijn zo belangrijk voor je hond. Je kunt hem ook een stukje dragen, hem even laten lopen enz. Zodat je jullie hondje leert wennen aan van alles. Anders krijg je inderdaad straks een heel schuw, angstig hondje als je hem alleen maar binnen houdt.
Ja ik had hem inderdaad ook mee in de tas omdat hij anders ver moest lopen. Maar hij vond het ook lekker warm haha. Socialisatie is heel belangrijk, dus neem hem overal mee naar toe!