Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
C_arola schreef:Ik denk dat het heel erg per hond verschillend is hoe ze erop reageren en het is afhankelijk van de karakters.
We hebben vroeger een oudere hond gehad waar een pup bij kwam. Nu was de oudere hond niet meer speels en trok weinig op met de pup waardoor de pup zich op de kinderen waaronder ikzelf richtte en de oudere hond nam zijn eigen plek en overleed 2 jaar later.
De combi klein-klein hoeft niet perse is mijn mening. Mijn hond (Jack Russell) speelt liever met een grote hond dan met een kleine. Grote honden kunnen ook speels door de voorpoten zakken om te spelen.
mika11 schreef:Mijn hond is 12, een klein hondje.
Hij is best eenkennig en op één persoon gericht.
Voor hem zou het niks zijn een puppy erbij.
Als ik ooit weer een hond neem, is dat pas nadat dit hondje overleden is.
dierenfan schreef:ik heb altijd een hodn erbij genomen toen de oude oud was. De eerste keer heb ik 3 maanden 2 honden gehad toen het oudje overleed maar het oudje was in zijn laatste 3 maanden beter dan in het hele jaar voor die 3 maanden. Gewoon omdat hij meer leven om zich heen had en een taak erbij had. De 2de keer had ik een half jaar 2 honden en voor de rest eigenlijk hetzelfde verhaal behalve dat mijn oude hond nooit ziek geweest was maar opeens zeer plotseling in 4 dagen enorm aftakelde door een hersentumor helaas. Heb een jaar later weer een 2de hond erbij genomen omdat ik 2 honden erg leuk vind en deze zijn nu nog samen en niet oud. Echter ze vinden elkaar geweldig, spelen samen en slapen samen maar ze zijn ook goed gewend om alleen thuis te zijn en mocht er 1 overlijden dan zal de andere zonder problemen als enigste hond kunnen leven zodat ik (hopelijk pas over vele jaren) rustig na kan denken of ik weer een 2de hond wil en wat en rustig gaan zoeken.