Hond met hartruis, wie ook?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Daphne__
Berichten: 13346
Geregistreerd: 12-12-06

Hond met hartruis, wie ook?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-12-12 01:32

Hoihoi,

Ik vroeg me af wie hier op bokt een hond heeft met een hartruis? Krijgt de hond er medicijnen voor, moet je rekening houden met sporten oid?
Hoe is vastgesteld hoe erg het is?

Bedankt alvast! :)

Naranga

Berichten: 1699
Geregistreerd: 09-11-04
Woonplaats: My house in the middle of the street

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-12-12 01:41

Geen hond, wel een kat met hartruis.
Dier heeft nergens last van, is gezond en energiek (nu 2,5 jaar oud) dus heb niet laten onderzoeken wat hij precies heeft.

Of je er rekening mee moet houden en wel/niet/welke medicatie hangt heel erg af van de oorzaak van de ruis, dat kunnen zo veel dingen zijn.
Neem aan dat jij een hond met ruis hebt? Heb je het al laten onderzoeken? (je kunt een echo laten maken)

eponine
Berichten: 1598
Geregistreerd: 15-12-02
Woonplaats: Brabantse!

Re: Hond met hartruis, wie ook?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-12-12 18:42

Onze hond heeft een hartruis, een 3 op een schaal van 5 volgens de DA. Hij hoest geregeld, heeft het sneller benauwd. Hij krijgt nu plaspillen en hartmedicatie, en dat sinds april. Op zich gaat het redelijk, maar hij is ruim 13, en we zijn wel echt aan het aftellen met hem...in de zin dat hij er niet teveel meer bij moet krijgen.
Zolang hij nog vrolijk is en eet en drinkt, laten we hem niet inslapen.
Nadeel van de plaspillen is wel dat hij veeeeel drinkt, en dus ook niet lang zijn plas kan ophouden. Aangezien we de hele dag werken, moeten we dus iets vaker dweilen als voorheen, maar we straffen hem er niet voor..

Es_ther

Berichten: 19129
Geregistreerd: 28-06-08
Woonplaats: Arnhem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-12-12 18:43

Mijn vriend had een hond die ook een hartruisje had.
Dit is ontdekt toen hij 3 maanden was, en de DA gaf die hond geen 5 jaar.
Dusty is 14 geworden, met hartruisje en geen problemen mee gehad

Daphne__
Berichten: 13346
Geregistreerd: 12-12-06

Re: Hond met hartruis, wie ook?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-12-12 18:55

Ik heb inderdaad een hondje met een ruisje... De dierenarts heeft het met enten toen hij 12 weken was gehoord. Met de castratie op 17 november 2012 werd ook gemeld dat de ruis nog hoorbaar was. Gelukkig geen enkel probleem met de narcose.

Toen hij vorig jaar september aangereden werd is hij overgebracht naar een chirurg in een andere kliniek. Hij heeft niets gezecht toen. Hondje heeft toen een onwijs zware operatie gehad ( 2,5 uur ) aan zijn kaak. Hij was in shock en har veel bloed verloren. Met wakker worden ook geen enkel probleem, hij was er zo weer. Daarna nog 2 operaties gehad, zonder enig probleem.

nou waren we laatste bij de dierenarts omdat hij last had van zijn kaak ( ijzer erin + kou ) en de arts luisterde en hoorde toch weer de ruis ( waar normaal 2 tonen te horen zijn waren er bij hem 3 )

We hebben verder nog niets laten zonderzoeken. Hij hoest ook nooit oid, er is niets aan hem te merken...

Wendy_Komen

Berichten: 6500
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Re: Hond met hartruis, wie ook?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-12-12 19:01

Als je zekerheid wil, moet je een echo laten maken. Dan pas heb je zekerheid. Zou ook zeker niet zonder echo medicijnen gaan geven. Een ruis hoeft namelijk niet per definitie erg te zijn. Bijvoorbeeld windhonden hebben vaker een ruis. En dan niet door een hart probleem, maar omdat het hart zo krachtig pompt dat er een soort draai kolk ontstaat en dat klinkt als een ruis. Deze honden hebben dan ook gewoon een super mooi werkend hart.
Wel een goede specialist zoeken als je een echo laat doen.

colunder

Berichten: 3555
Geregistreerd: 22-10-07
Woonplaats: Bennekom

Re: Hond met hartruis, wie ook?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-12-12 19:24

Bij mijn hond is op jonge leeftijd ook een hartruis geconstateerd,maar zolang hij niet hoest hoef ik me volgens de dierenarts geen zorgen te maken.