Kat aan kippies wennen (en andersom wellicht ook)

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Amaris

Berichten: 12899
Geregistreerd: 25-03-06
Woonplaats: Wieërt

Kat aan kippies wennen (en andersom wellicht ook)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-08-12 16:17

Hai :)

De situatie:
Twee poezels die zeven jaar bij mij wonen.
Snoetje: komt alleen in de tuin als ik thuis ben.
IenimieniePoes (vanaf nu te noemen Minipoes): gaat de tuin uit en loopt los buiten rond

Twee kips die nu twee weken bij mij wonen.
Kips hebben een hokje met een (klein) rennetje, maar ze lopen de hele dag door de gehele achtertuin.

Omdat ik overal las dat kippen en katten best samen kunnen dacht ik dat het wel los zou lopen.

Tja... niet dus :=

Zolang kips in het rennetje zijn boeit het de poezels niets. Maar zodra ze los zijn is vooral Snoetje niet te houden. Ik heb haar een keer erbij gelaten aan een tuigje en dat tuigje was de redding van mijn twee toekomstige ei-fabriekjes.

Omdat zij toch alleen maar buiten mag als ik erbij ben is dat eigenlijk geen probleem. Ik werken --> Snoetje binnen --> kips buiten.

Maar dan: Minipoes. Zij kan de tuin uit en het was vanmorgen bijna zover dat ik naar mijn werk moest terwijl Minipoes nog niet thuis was (komt sporadisch voor, maar het kan) en dan hadden de kips de hele dag in hun rennetje moeten blijven. Not done! :n

Ik denk dat Minipoes best redelijk bij de kips zou kunnen. Zij is doorgewinterd qua beestjes vangen, en ziet dus gewoon dat kippen te groot zijn. Eenden bijvoorbeeld interesseren haar ook niet. Die bivakkeren bepaalde maanden per jaar in mijn voortuin en ze loopt er zo langs.

Alleen... ik durf het gewoon niet te proberen, haha!
En het zo zooooveel schelen als Minipoes er gewoon bij zou kunnen. Ik vind het ZOOOO eng om te testen! Hoe zou ik dat het best kunnen aanpakken? Tuinslang erbij ofzo?

*heeft virtueel steuntje in rug nodig* ~~}>

_00_0
Berichten: 3262
Geregistreerd: 01-12-07

Re: Kat aan kippies wennen (en andersom wellicht ook)

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-12 20:30

mijn poes peste de kippen ook. totdat de dames omdraaiden en de poes flink pikten op dr hoofd en op dr neusje. Gebeurde nog een paar keer en het was klaar.

zijn het grote kippen?

doet je poes opjagen of springt ze er echt op?

jiehaaa

Berichten: 5423
Geregistreerd: 28-08-05
Woonplaats: Ja

Re: Kat aan kippies wennen (en andersom wellicht ook)

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-12 20:34

Eerst even offtopic, ik moet glimlachen om de naam Minipoes. Mijn buren hadden een heel klein katje dat Minousch heette en die noemde ik ook altijd Minipoes.

Ontopic: geen ervaring met katten aan kippen laten wennen. Mijn katers zijn van oorsprong boerenjongens en die brachten regelmatig een hen of kuiken mee naar huis. Wel levend, dus ik bracht ze trouw weer naar de buurman. Alleen grote hanen lieten ze met rust. Heb nog weleens getracht mijn katten te laten wennen aan de konijnen maar ik vertrouw het echt niet samen. Terwijl alle katten die ik eerder heb gehad bang waren van konijnen...

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-12 20:37

Wij hebben felle kippen, onze kat dacht ook te spelen met de grappige wezentjes maar kwam daar snel op terug toen de kip de aanval inzetten.
Sindsdien kan ze zelfs in het hok bij de kippen, ze respecteerd de dames en de dames op hun beurt ook de kip. Maar zodra poes ook maar iets wil doen? Moet ze rennen :')

Dus ik zou het gewoon even aankijken als je erbij zit, kippen zijn vrij fel.

En anders met een plantenspuit erbij?

Amaris

Berichten: 12899
Geregistreerd: 25-03-06
Woonplaats: Wieërt

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-08-12 21:12

Mijn kippen zijn niet echt van het felle soort... zelfs bang zijn doen ze rustig en kalm.

Als Minipoes te dicht bij het rennetje komt (omdat daar nou eenmaal haar 'ik spring op de schutting' plekje is) dan veranderd het toktoktoktok in toktoktoktok en dan kuieren ze al tokkend "oeh bep dat is toch wel eng he zo'n kat, ja truus ik vertrouw het niet zo, goh bep zullen we maar eens? ja truus, ga jij voorop? goed dan gaan we maar even binnen zitten, goed bep" hun nachthokje in. Heul cool en relaxt.
(ze heten geen bep en truus maar dat klinkt nou eenmaal grappiger)

En dan na een paar minuten komen ze weer eens buiten kijken. "goh bep is ie weer weg? ja truus volgens mij is het weer rustig, oh ligt daar een maiskorrel?"

Maar jullie hebben gewoon gelijk. Ik moet het gewoon eens proberen. Van de plantenspuit maak ik tuinslang, en voor de broodnodige steun vraag ik wel een vriendinnetje... en dan maar autosleutels klaarleggen, schoenen aan ipv slippers en vervoersmandje onder handbereik. Kunnen we in ieder geval in no-time naar de dierenarts sjeesen (met kat of kippen)

Amaris

Berichten: 12899
Geregistreerd: 25-03-06
Woonplaats: Wieërt

Re: Kat aan kippies wennen (en andersom wellicht ook)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-09-12 15:10

Nou ik heb de stap genomen. Met minipoes gingen ze al even samen, en afgelopen vrijdag dacht ik 'ik zie wel wat er gebeurd' en ik heb Snoetje er ook bij gelaten.

Resultaat: de poezen worden geterroriseerd door de kippen. :Y)
Prachtig om te zien, zo'n kip-attack richting benauwd kijkend roofdier.

Nu loopt alles dus samen buiten, achterdeur lekker open, heerlijk!

Nu nog eitjes :9

jiehaaa

Berichten: 5423
Geregistreerd: 28-08-05
Woonplaats: Ja

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-09-12 20:33

Haha, wat goed! Geen kipschnitzels maar katschnitzels dus als je niet uitkijkt :Y)