Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
MelisWess

Berichten: 573
Geregistreerd: 01-06-12
Woonplaats: Arnhem

Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-12 23:18

Ik zit dus met een probleem achtig iets..
Ik ben nu al 2 weken bij mijn vriend in Griekenland en waren op het strandhuisje.
Tot dat vandaag de buren al een baby pupje hadden gevonden, en andere mensen al een baby pupje hadden
dood gereden(was avond en erg donker) :(
Mijn vriend en ik wouden weggaan en ik zag nog een pup! Die ik natuurlijk meteen oppakte en hem mee wou nemen omdat die me achterna liep en het niet eens in de gaten had!!
Uiteindelijk meegenomen in de auto naar ons andere huisje waar we slapen(wat eigenlijk zijn moeder niet wou) Dus nu kan hij niet door het hele huis maar hebben we een appart plekje voor hem waar hij de nacht doorbrengt.. maar moet morgen weg uit het huis zegt ze..:(
Maar we hebben al een schapendoes thuis, en dit word waarschijnlijk een rotweiler maar dus ook grote kans op een dobberman (wat ik vreselijke honden vind!!)
Hoe kan je het verschil zien tussen een dobberman of rotweiler als ze pup zijn?
Ik heb nu nog geen foto's, maar morgen waarschijnlijk wel..
En morgen naar de dierenarts om te controleren of die gezond is, en zijn medicijntjes..
Help.. :P hihi

kimmie261

Berichten: 19693
Geregistreerd: 30-03-04
Woonplaats: duitsland

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 23:23

hoe oud schat je het pupje?

dobermannpupjes hebben een langere spitse neus als rottweilerpuppen...

Smee__

Berichten: 9313
Geregistreerd: 25-05-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 23:25

Dus een rottweiler zou je wel mee willen nemen en een dobermann niet? >;) Apart.

Maar om antwoord te geven op je vraag, rotties zijn als pup vaak wat molliger en een dobermann heeft wa langer, dunnere poten en een wat puntigere neus. :)

Edit: overigens heb je in Griekenland maar ook Spanje en Portugal ed. eerder te maken met kruisingen bij zwerfhonden dus ik denk dat je niet met zekerheid kan zeggen of het uberhaupt een raszuivere pup is. :)
Laatst bijgewerkt door Smee__ op 11-07-12 23:30, in het totaal 2 keer bewerkt

Mitchall

Berichten: 2741
Geregistreerd: 14-06-08
Woonplaats: Sleeuwijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 23:27

Hmm, heb je er wel goed over nagedacht? Heb je thuis wel genoeg plek/tijd voor een hond?
Het is natuurlijk niet een kleine beslissing, in mijn ogen heb je een hond voor het leven. En de
moeder van de pup(pies)? Was deze in de buurt? Misschien moet je in de buurt gaan rondrijden
en aanbellen bij huizen, vragen of iemand weet van wie de pups zijn. :)
Het verschil tussen een rottweiler en een dobermann is te zien aan de snuit. Een dobermann heeft
een spitsere snuit. Dit weet de DA vast ook wel te zeggen. Maar zou het uitmaken of het een dobermann
is? Met een juiste opvoeding is elke hond een leuke hond.

MelisWess

Berichten: 573
Geregistreerd: 01-06-12
Woonplaats: Arnhem

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-12 23:29

hmm ik schat hem 4/5 weekjes oud.. Moeilijk te zeggen omdat ik egt geen ervaring ook met deze honden heb..
Ik schat hem een rottweiler (ik hoop het)
Hopelijk als ik een foto plaats, weet iemand er misschien meer over.. :D zou egt super zijn.
En het karakter van een rottweiler is vaak niet al te goed hoor ik, maar als hij van pups af gaan met mijn schapendoes went, zou het wel goed gaan hopelijk...? hmm heb nog veel uit te zoeken hihi

En ja, als het een dobberman is, zou ik hier een goed plekje voor hem zoeken, en misschien nu ook omdat ik niet zeker weet of die wel mee kan en het goed zou gaan met mijn andere hond. :) nog veel uit te zoeken.
En thuis hebben we genoeg plaats voor een grote hond, tijd zat want hij gaat met mijn moeder mee naar het werk :) dus perfect denk ik :)

BarbaLala

Berichten: 9939
Geregistreerd: 13-11-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 23:38

Nou breng maar hier hoor, ik wil hem wel!
Ongeacht of het een Dobber of Rott is :)

Gamblex17

Berichten: 1355
Geregistreerd: 03-07-10
Woonplaats: Zuid-Holland.

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 00:02

Ik zou ook liever een rotweiler willen ,
dan een doberman

doberman heeft een spitse neus,

en een rotweiler is lekker mollig :)

benieuwd naar foto's
ik zou hem zo mee naar huis genomen hebben als hij gezond was.

BarbaLala

Berichten: 9939
Geregistreerd: 13-11-04

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 00:04

Een gezonde Rottweiler is niet lekker mollig hoor, er zijn er veel te dik.
Ik denk dat je bedoeld dat een Rottweiler veel massa heeft?

Gamblex17

Berichten: 1355
Geregistreerd: 03-07-10
Woonplaats: Zuid-Holland.

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 00:13

ja dat klopt , maar vergeleken met een doberman is hij een stuk breder.
En als ze klein zijn vind ik ze dan echt mollig ( gewoon schattig )
en doberman vind ik echt niet schattig.

Bij ons op stal loopt een rotweiler , goed mooi van bouw
en niet te dik.

Vind ik ook een leuk koppie hebben :)

NatassJa

Berichten: 7508
Geregistreerd: 27-11-06
Woonplaats: Flakkee

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 01:38


Rennie89
Berichten: 37782
Geregistreerd: 18-07-08
Woonplaats: Den Haag

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 05:50

hier hebben we een dobberman pup van een week of 12 nu. Ze hebben een spitse neus en lange slungelige poten vergeleken met het lichaam. Rottweilers zijn wat grover gebouwd. Heb je misschien een foto? Kan ook gewoon een vuilnisbak zijn ;)

dierenfan
Berichten: 11620
Geregistreerd: 27-02-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 06:10

zal vast geen rashond zijn maar een kruising windhond achtige met de black en tan kleuren ;)

Ik zou het pupje niet mee nemen. Pupje is vermoedelijk 4 á 5 weken dus veel en veel te vroeg weg bij moeders wat de kans op afwijkingen in zijn gedrag heel groot maakt. Ik zou het niet aandurven. Het is vast een enorm schattig pupje en die lopen er daar honderden helaas. Breng het pupje daar naar een opvang.
Om dit soort redenen ga ik niet naar dat soort landen ik zou ze zelf ook niet kunnen laten zitten en kan hier vanuit mijn stoel heel makkelijk iets zeggen en schrijven. Echter doen is iets heel andrs voor mij, ik zou niet met 1 pupje thuis komen maar met een heel nest en liefst de moeder ook nog vrees ik haha. En die grieken maar lachen........

Dit is niet bedoeld voor een discussie maar puur mijn mening geven en wat je ermee doet moet je uiteraard helemaal zelf weten. Ik zou het laten zitten zeg ik nu maar dat het bij mij mee zou komen naar NL is dus ook wel duidelijk ;) maar vind ik niet verstandig

CM_

Berichten: 26904
Geregistreerd: 19-04-03
Woonplaats: Stal Niveau Herpen !!

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 06:10

4/5 weken oud... die overleefd een vliegreis niet ..
Naar de lokale opvang brengen, wie weet welke ziektes het beestje onder de leden heeft.
Ik snap je punt overigens helemaal, ik zou ook smelten, maar deze honden nemen vaak inheemse ziektes mee , wat voor je eigen hond dodelijk kan zijn.

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115332
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 06:24

Zo'n pupje moet je idd niet via het vliegtuig willen vervoeren. Er zijn daar ook opvangplaatsen voor honden.
Moeilijk om achter te laten, maar lijkt me wel de beste keus.

Azmay
Berichten: 18274
Geregistreerd: 01-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 06:27

De kans dat deze hond raszuiver is schat ik vrijwel niets, 5 weken is ook te jong om bij de moeder weg te mogen. Ik zou hem laten zitten, grote kans dat deze hond je nog heel veel problemen gaat bezorgen bij gebrek aan socialisatie en slechte start in het leven wat de gezondheid niet ten goede zal komen..

Tilmar

Berichten: 3544
Geregistreerd: 05-08-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 07:25

Mijn buren hebben een poes uit griekenland meegenomen omdat die zo zielig was. Thuisgekomen is hun eigen poes doodgegaan aan een virus wat die griekse poes bij zich had!

OnlyFroukje

Berichten: 1406
Geregistreerd: 03-09-11

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 07:38

Ik zou de pup daar naar een soort opvang brengen, stel hij heeft wat onder de leden neem jij het mee naar nl? Ik persoonlijk zou heel veel moeite hebben met het beestje afgeven maar zou ook niet op me geweten willen hebben dat me andere dieren ziek worden hier door dat diertje.Dus denk er wel heel goed overna. Een pup is een pup het is net hoe jij de pup opvoed hoedat beestje word. ook al is het een dobberman of een rottje. Maakt weinig uit. Maar denk er goed overna. Volgens mij heeft hij ook extra entingen nodig als je hem mee neemt en dat kost daar echt wel wat!!

Veel plezier overigens in Griekenland;)

kimmie261

Berichten: 19693
Geregistreerd: 30-03-04
Woonplaats: duitsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 11:27

ben inmiddels wel benieuwd naar een foto :)

en ga er inderdaad maar niet vanuit dat dit hondje 'raszuiver' is,meer een hondje wat lijkt op... ( alleen als ie groot is niet meer :') )

MarliesV

Berichten: 16340
Geregistreerd: 24-06-08
Woonplaats: Hellendoorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 11:32

TS, denk hier goed over na. Nu is het leuk, lief, ahhh, schattig enz....

Maar het is en blijft een zwerfhond die je meeneemt die veel te jong bij de moeder weg is gehaald. Die ziektes bij zich kan hebben waardoor je dier in NL ziek wordt.

Mag je wel eens een hond meenemen? Weet niet of de douane op Schiphol er zo blij mee is. Entingen en paspoort heb je niet dus ik denk niet dat het uberhaupt legaal is wat je wilt.

Ik zou het niet doen, hoe leuk het diertje ook is. Laat het dier daar bij een opvang.

Edit:
Officiële regels:
Let op: De hier genoemde regels gelden voor reizen vanuit andere EU landen naar Nederland.

Diersoorten:
Hond, kat, fret.

Verplichte inentingen:
Inenting tegen hondsdolheid (Rabiës) is verplicht. De eerste keer minstens 21 dagen voor vertrek inenten, daarna binnen het entingsschema opnieuw vaccineren.

Identificatie:
Verplichte chip (of een goed leesbare tatoeage mits deze bewijsbaar is gezet voor 3 juli 2011).

EU dierenpaspoort:
Verplicht.

Dieren jonger dan 3 maanden:
Dieren jonger dan 3 maanden hoeven niet gevaccineerd te worden tegen hondsdolheid (Rabiës). Het dier moet in gezelschap van de moeder, van wie het dier nog afhankelijk is, vervoerd worden.
Wanneer het moederdier niet aanwezig is, moet de eigenaar bij de Nederlandse douane indien gevraagd een mondelinge verklaring afgeven dat het jong tot aan de reis is opgegroeid op de geboorteplek en niet in contact is geweest met dieren die mogelijk besmet waren met Rabiës.


Je mag dus helemaal geen pup zo meenemen naar NL uit Griekenland. Bovenstaande regels hebben betrekking dieren die worden ingevoerd uit Griekenland.

essiesilly

Berichten: 7837
Geregistreerd: 21-05-07
Woonplaats: berkenwoude

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 12:12

lekker daar laten! net als wat dierenfan zegt, niet alleen neemt het pupje ziektes mee maar hij is nog veeeeel te jong. deze weken leert hij normaal alles wat hij wel en niet mag van zijn moeder, een zeer essentieel stuk in de opvoeding! dat kan een mens niet nabootsen!
dus denk nog maar eens goed na voordat het arme hond(je) straks hier in een asiel beland

Vjestagirl

Berichten: 26960
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 12:27

Volgens mij heeft de TS het pup al meegenomen in de auto naar een andere bestemming... En zit het diertje dus sowieso al niet meer bij de moeder

Emita

Berichten: 3323
Geregistreerd: 16-12-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 13:11

Waarom vind je een Dobermann niet leuk? Dat zijn naar mijn mening noujuist echte knuffels!

Overigens denk ik ook dat het een kruising is, als het echte rashonden waren denk ik niet dat de fokker ze had afgestaan omdat ze daar nog geld mee kunnen verdienen (in zulke landen worden rashonden vaak ook gestolen uit bijvoorbeeld de achtertuin omdat ze wat waard zijn, ik heb zelf in zo'n land gewoond dus vandaar. Niet dat het altijd zo is hoor, maar vaak wel!). Een asbakkenras is 'niks waard' en kost alleen maar geld, daarom worden ze makkelijker op straat gedumpt.
Verder, ik zou het niet doen: je weet niks van de achtergrond van dit beestje, niks van de ouders, misschien heeft de pup wel (besmettelijke!) ziektes, en hij heeft waarschijnlijk een deel van zn socialisatie gemist omdat hij te vroeg bij zn moeder is weggehaald. Ik snap dat het heel verleidelijk is, maar toch... Daarnaast heb je ook de kans dat het pupje alsnog overlijdt vanwege mogelijke ziektes o.i.d.

Mossel
Berichten: 11718
Geregistreerd: 31-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 19:36

MelisWess schreef:
hmm ik schat hem 4/5 weekjes oud.. Moeilijk te zeggen omdat ik egt geen ervaring ook met deze honden heb..
Ik schat hem een rottweiler (ik hoop het)
Hopelijk als ik een foto plaats, weet iemand er misschien meer over.. :D zou egt super zijn.
En het karakter van een rottweiler is vaak niet al te goed hoor ik, maar als hij van pups af gaan met mijn schapendoes went, zou het wel goed gaan hopelijk...? hmm heb nog veel uit te zoeken hihi

En ja, als het een dobberman is, zou ik hier een goed plekje voor hem zoeken, en misschien nu ook omdat ik niet zeker weet of die wel mee kan en het goed zou gaan met mijn andere hond. :) nog veel uit te zoeken.
En thuis hebben we genoeg plaats voor een grote hond, tijd zat want hij gaat met mijn moeder mee naar het werk :) dus perfect denk ik :)

Van wie heb je die wijsheid :') Een rottweiler is een ontzettend lieve waak en gezinshond ze gaan voor je door het vuur! Gen enkele hond heeft zonder opvoeding een goed karakter.

OVerigens denk ik niet dat dit hondje raszuiver zal zijn ( zoals de rest ook al zegt)

Seven

Berichten: 21855
Geregistreerd: 28-05-05
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-12 20:58

oei wat een slecht voorbeeld van een dobermann pup :oo

Dobers zijn fijne honden maar zeker niet voor iedereen, ze kunnen met de verkeerde baas onzekerheid of agressie vertonen ze zijn gevoelig en willen 1 baas
Rotties zijn kwa karakter een stuk rustiger minder snel en wendbaar. In het algemeen zijn ze logger maar zijn ook honden voor de juiste type baas.

Ben als echte dobermann liefhebber wel heel erg benieuwd naar fotos
Zo hoord een dober er als pup uit te zien:
http://www.dpcd.org/images/dobe_litter.jpg

MelisWess

Berichten: 573
Geregistreerd: 01-06-12
Woonplaats: Arnhem

Re: Een puppy in Greece gevonden, kan hem egt niet daar laten...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-07-12 05:45

Heel veer reacties over ziektes etc etc. Morgen dierenarts en al zijn entingen geven etc etc. Dus zal waarschijnlijk geen ziektes meebrengen, we laten hem natuurlijk helemaal nakijken, omdat we nog een hond thuis hebben.
Ook hebben we de dierenarts gevraagd of ze wist wat het voor een ras/kruising is. Het blijkt een kruising poedel x herder x rotweiler. Erg leuk! Ook gevraagd om haar een schatting te maken, en ze zegt, hij is 1 maand en 2 weken ofzo? Dus oke :)
We zijn hem dingetjes aan het leren, aan het riempje etc etc, doet hij erg goed, ook zinnerlijk maken gaat al beter, eerst deed die zijn plasjes niet buiten en nu bij elke wandeling alles :)
Verder hou ik het hondje dus, hier nog een fototje :)
Afbeelding