Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
millennium

Berichten: 2590
Geregistreerd: 07-05-06

Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-06-12 23:44

Sinds vanavond 19:30 uur zitten onze 2 koppeltjes bij elkaar in 1 grote ren van 9m2 . De koppeling tussen de 2 koppels verloopt (tot nu toe, even afkloppen) aardig volgens het boekje! :D

Er is wat gejaagd (zeker door de grootste (gecastreerde) ram Renzo) en er vlogen het eerste uur ook wat plukken haar door de ren, maar het is tot nu toe enkel bij wat jagen gebleven. Er hebben nog geen grote confrontaties plaats gevonden, er is nog niet gereden (al sluit ik dat laatste uiteraard nog niet uit), ze vinden het enkel allemaal wat spannend. Er wat nog steeds wat gestampt, en als Renzo binkies maakt schrikt de rest daar nog wat van :') , maargoed, over het algemeen verloopt de koppeling vrij rustig :) . De voedstertjes hebben al wat bunnieflops gemaakt, er zijn al binkies gemaakt en tijdens de 'rustige' momentjes is er ook al wat geknabbeld aan de hooitjes, biksjes en groentes.

We hopen dat ze de nacht goed doorkomen, heb m'n slaapkamerraam wel open staan (en de ren staat plusminus 10 meter van 't raam af), dus mocht vannacht alsnog grote onrust komen, dan hoop ik dat vrij snel te horen.

Bij deze wat foto's:

De ren, met daarin gekoppeld hun nachthok (nijntjes kunnen nu trouwens nog niet in hun nachthok komen, wil ze eerst in de grote ren kennis met elkaar laten maken, alvorens ze in hun nachthok mogen/kunnen komen). Op de foto zit er nog geen vijvernet overheen, nu wel.
Afbeelding

Macho-man 8-) :Y) Renzo
Afbeelding

Jeweetwel-rammetje Jipje
Afbeelding

Voedster Jooppie (vriendinnetje van Jipje)
Afbeelding

Voedsters Jooppie (blauwe otter) en Trudy (madagaskar-bont). Trudy is het vriendinnetje van Renzo
Afbeelding

Koppeltje Jip en Jooppie welke in alle stress even steun zoeken bij elkaar. Momentje werd daarna trouwens weer vrij ruw verstoord door Renzo :Y) Waarna er van rust geen sprake meer was :')
Afbeelding

<3
Laatst bijgewerkt door millennium op 10-06-12 23:46, in het totaal 1 keer bewerkt

onley

Berichten: 9273
Geregistreerd: 29-09-04
Woonplaats: waldfeucht-bocket(duitsland)

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-06-12 23:45

ow die voedster is leuk :)

millennium

Berichten: 2590
Geregistreerd: 07-05-06

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-06-12 23:51

Die blauwe otter dwerghangoor? :D

Air

Berichten: 19805
Geregistreerd: 15-11-06

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-06-12 23:56

Hopelijk gaat het allemaal goed, leuk stel! :)

(Ik zou trouwens wle goed op blijven letten met het kippengaas, als ze willen hebben ze dat zo door gebeten... )

millennium

Berichten: 2590
Geregistreerd: 07-05-06

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-12 00:01

:) Weet dat we inderdaad een risico nemen met het kippengaas. Normaliter komen ze in de nacht, en als wij er niet zijn in hun grote hok, welke in de ren gekoppeld is. Om dit hok zit stevig vierkantjes gaas. Als er wel iemand thuis is, komen ze overdag in de ren, waar wij inderdaad het gaas goed in de gaten houden. Mocht we toch gaan twijfelen, dan komt daar ook vierkantjesgaas om heen te zitten.

millennium

Berichten: 2590
Geregistreerd: 07-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-12 22:30

*Update*

Vanavond weer anderhalf uur bij de ren gezeten, gewoon om te kijken hoe het ging. Heb vanavond ook het hok in de ren open gezet (oude hok van Trudy en Renzo, wel helemaal schoongespoten met de hoge druk en een paar dagen laten drogen, zodat alle luchtjes weg zouden zijn), maar grote voedster (madagaskar bonte) Trudy ziet het hok toch erg als haar domein. De twee kleine dwergjes hebben het best te voorduren wanneer zij het hok in willen, en worden er direct weer uitgejaagd. Ook bij het voer jaagd ze de dwergjes soms weg, al heb ik wel heel bewust hooi, groenvoer en hun bakjes bix door heel de ren verspreidt, zodat ze toch nog lekker kunnen eten.

Renzo, welke gister nog de boel op stelte joeg, wordt steeds vriendelijker naar de 2 dwergjes, en hij heeft het rammetje Jip al een kleine wasbeurt gegeven. Ook heeft hij samen met voedster Jooppie uit 1 bakje biks gegeten.

Zit er toch wel over in dat de grote voedster Trudy in vlagen flink achter de dwergjes aan zit. Vooral kleine Jip zit soms zo een 20 minuten helemaal stil in een hoekje, alvorens er weer beweging in komt.

Heb er voor gekozen het hok in de ren nog wel open te laten (Trudy ligt ook telkens languit in het hok), ook omdat er voor vannacht slecht weer is voorspeld, en ze zo wel kunnen schuilen, mochten ze dat willen.

Is het anders verstandig om toch het hok dicht te doen? Zodat Trudy dat minder als haar domein ziet?

Mijke_18
Berichten: 78
Geregistreerd: 15-01-12
Woonplaats: Bemmel

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-06-12 10:14

Wat een leuke konijnen zeg! Vooral Renzo vind ik echt heel leuk om te zien <3 En een mooie ren!

ElinaSK

Berichten: 2772
Geregistreerd: 07-07-10

Re: Konijntjes in hun nieuwe ren! <3

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-06-12 19:36

wat een leuke konijntjes :D .
over dat kippengaas ik heb al ruim 10 jaar konijnen en er is nog nooit 1 ontsnapt terwijl onze vorige konijnen telkens aan dat gaas zaten te trekken en te knagen :) .