Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-12 20:22

kreeg vandaag van iemand een telefoontje op wij op 2 chihuaha's en hun 5 pups willen passen mensen hebben veel problemen
vrouw zit in crisis opvang met haar kinderen en man in de gevangenis.
Ze weet niet wanneer ze een eigen woning krijgt dus het zou weleens 3 maand kunnen duren.
Pups zijn nu 3 week oud en zullen zodra het kan verkocht worden/ nieuw baasje krijgen mevr betaald entingen etc allemaal zelf.
voer wil ze ook brengen etc maar wat zou je voor de opvang/pensionkosten kunnen vragen?

Vjestagirl

Berichten: 26961
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 20:27

Bekijk eens hoeveel tijd het je realistisch gezien kost. Het opvoeden van 5 pups, en de zorg voor 2 volwassen honden kost best wat tijd. Daarnaast kost het je moeite, want jij kan niet meer spontaan een dagje weg oid.

Het hangt er denk ik vanaf hoe goed je deze mensen kent, maar ik denk tussen de €50 en de €150 per maand, onkosten niet meegerekend?

SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-12 20:29

ik ken ze dus helemaal niet :)
Maar weet ook nog niet of ik het wil en kan doen heb wel ervaring met honden heb er zelf ook 5 maar woon op een boerderij dus veel ruimte.
Morgen heb ik een kennismakings gesprek dus wou een beetje een prijs in gedachte hebben :)
Voer zou ze zelf meebrengen en ook de pups gaat ze zelf aan nieuwe baasjes helpen.

Vjestagirl

Berichten: 26961
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 20:32

Advocaat van de duivel: mocht het allemaal doorgaan, maak je dan wel een contractje?

SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-12 20:34

Ja, goed dat je het zegt!

Vjestagirl

Berichten: 26961
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 20:36

*grinnikt* ik vertrouw niemand.

Nee, maar zeker omdat je die mensen niet kent, t zou jammer zijn als jij straks met de kosten van 7 extra honden zit...

Kinke

Berichten: 21530
Geregistreerd: 20-02-04
Woonplaats: Overijssel

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 21:00

hmmm...ik zou hier ook m'n bedenkingen bij hebben.

Anoniem

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 21:03

Wat moeten die mensen uberhaupt met honden? :? Ze kunnen blijkbaar nog niet eens voor zichzelf zorgen.. Ik zou denken, breng ze naar het asiel, dan vinden ze vast een beter adresje dan bij deze mensen..

pinuts
Berichten: 6865
Geregistreerd: 05-05-07

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-12 21:17

als je ze niet kent, zou ik het niet doen.. straks zit jij met die honden en willen ze ze niet meer.. wie weet hoeveel kosten je straks kwijt bent. Ik zou liever geen geld verdienen en geen stress dan de kans dat het misloopt. ze kunnen naar een asiel of miss naar kennissen, vrienden.

SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-12 22:38

gaat mij ook niet om er geld aan te verdienen maar om iemand te helpen, maar heb er net ook nog overna gedacht en denk dat ik er ook vanaf zie heb zelf 4 grote labradors en 1 boomertje weet niet of het samenkan etc.

pinuts
Berichten: 6865
Geregistreerd: 05-05-07

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-05-12 07:51

dan zou ik ze persoonlijk helpen met het zoeken naar een ander adres, als je graag wat wilt doen:) Dat help je ze wel, maar kun je jezelf niet in de vingers snijden

Zwitsal

Berichten: 7420
Geregistreerd: 02-06-06
Woonplaats: Amsterdam

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-05-12 09:11

Ik denk dat je je er niet in moet vergissen hoeveel werk die pups zijn. Ik ben nu bij mn tante om te helpen bij de verzorging van haar pups (labradors). Pups zijn nu 3,5/4 weken oud en t werk begint nu pas echt. Je hebt er eigenlijk een dagtaak aan om alles schoon te houden etc.

iefke

Berichten: 28837
Geregistreerd: 28-08-03
Woonplaats: Tilburg e.o.

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-05-12 09:17

LZP->BB

dierenfan
Berichten: 11799
Geregistreerd: 27-02-10

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-05-12 10:56

ik zou ze verwijzen naar plaatselijk asiel of pension. Je weet niet wat je op je hals haalt. Zijn enorm kleine hondjes, geen idee of het weglopers zijn die vader dan want moeder zal bij nest blijven hangen maar ze kunnen overal onder en tussendoor. Hier van de week met een x chi gelopen en die werd door de buurtkater aangevallen. En dat is geen pretje hoewel ik hem aan zag komen en ben gaan hengelen maar let erop zeker op een boerderij met veel dieren, ze zijn enorm klein en worden gewoon niet als volwaardige hond erkend door vele dieren!

Daarnaast moeten chi pups wegens dat ze zo enorm klein zijn langer bij hun moeder blijven. Dus 10 á 12 weken zeker wel. Dit houd wel in dat ze met 6 weken al wel op onderzoek uit willen en moeder gaat stoppen met veel drinken geven. Ze moeten dus zelf gaan eten en dat in het begin zeker 6x per dag. Pups moeten gaan leren het verschil tussen nest en poep/plas plaats door bijv. een bench (met die kleintjes vast niet handig en slim gezine de pootjes) of mand met kussen en bijv. karton of krantenpapier wat in het begin nog heel veel moet zijn en later afgebouwd kan worden naar een hoek in de ren. Dit moet je vaak 2x per dag en soms wel 3x (nu zijn deze erg klein) verzorgen en geeft zeker ook stank en veel werk. En dan nog maar hopen dat ze niet ziek worden, of een pup overlijd, doodgebeten word of vertrapt of wat dan ook.

Een nest goed opvoeden kost zeker gewoon een hele dag tijd. Ook qua socialisatie. Ze nemen op ten duur geen genoegen meer met de ren. Ze willen spelen, onderzoeken, aandacht, eten enz.

Wij hebben in het asiel ongeveer 3 á 4 nesten op jaarbasis (helaas natuurlijk, wij fokken niet zelf alleen als ze drachtig binnen komen zullen we het ook niet weg laten halen als ze al ver in de dracht is, dat vinden wij niet kunnen, wel wordt de teef gesteriliseerd als de puppen weg zijn om herhaling te voorkomen en dan zoeken we een nieuw baasje). Momenteel ook weer een nest liggen. De eerste 3 weken gaat het wel dan doet moeder veel. 2x per dag de werpkist verschonen, moeder 3x per dag voeren, wat vaker en kort uitlaten totdat ze wat langer van de pups weg wil. Echter vanaf 3 á 4 weken gaan ze lopen en onderzoeken en gaan we de ruimte aanpassen. Vanaf 4 á 5 weken leeftijd krijgen ze bij goed weer buiten ook een ren zodat ze overdag bij goed weer lekker buiten kunnen klieren en vanalles mee maken. Vanaf 5 á 6 weken gaan ze op de arm mee de markt op, eventuele kermis, de intratuin, de bouwmarkt, de speelgoedwinkel enz. Om de dag wat nieuws en daarnaast elke dag naar iets bekend. Wel op de arm wegens nog te jong om op straat te lopen en ook omdat de entingen nog niet gegeven zijn of nog niet werken. wel leren we vanaf 6 á 7 weken op het terrein ze al aan een riempje te lopen. Maar ook kennis laten maken met andere rassen honden, met katten met konijnen enz.
En op 7 weken een puppentest (geen idee hoe die test heet) dit wordt gedaan door iemand van buitenaf die de pups nog nooit gezien hebben en ook in een vreemde omgeving en 1 pup tegelijk. Hierdoor weten we het karakter (aangeboren karakter) van de pups en kunnen we zo gericht zoeken welke mens(en) bij welke pup het beste passen en de mensen adviseren en tips geven. Meestal mogen ze met 8 weken weg omdat wij eigenlijk nog nooit chihuahua's gehad hebben (gelukkig want zou doodsbang zijn erop te gaan staan, pups zijn zo snel)

Enorm veel werk dus en wij zijn met een grote groep mensen, ook vaste vrijwilligers die elke keer als er pups zijn komen helpen met socialiseren.

En denk eraan dat die mensen mogelijk veel geld gaan vangen per pup want soms kan er veel geld nog gevraagd worden voor chi's hoewel dat inmiddels al terug aan het lopen is. En wat als de pups niet verkocht raken? JE gaat richting de zomervakantie. Hou dus rekening mee dat mensen later op willen halen of nog geen pup aan gaan schaffen en ze mogelijk nog veel langer blijven.

Zelf zou ik dus nooit een nest van een ander in huis willen hebben, puur vanwege het enorme werk wat erin zit als je het heel goed wil doen en daarnaast vanwege alle risico's en ik zou niet weten wat ik ervoor moest vragen. Echter als ik 200 euro zou vragen en hun vergoeden alle kosten en verkopen straks 5 pups voor 750 euro per stuk dan zou ik me bedrogen voelen!!

SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-05-12 11:32

Zwitsal schreef:
Ik denk dat je je er niet in moet vergissen hoeveel werk die pups zijn. Ik ben nu bij mn tante om te helpen bij de verzorging van haar pups (labradors). Pups zijn nu 3,5/4 weken oud en t werk begint nu pas echt. Je hebt er eigenlijk een dagtaak aan om alles schoon te houden etc.


heb zelf ook 1x een nestje bij mijn labradors gehad ( 5 pups ) weet dat het veel werk is heb er 1 van gehouden.
Teef is inmiddels geholpen hoor :P

SecretLIN
Berichten: 11859
Geregistreerd: 08-06-04

Re: Wat kun je vragen/wat is reeel ??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-05-12 11:34

Dierenfan jij geeft mij een super goed beeld en inzicht!! super bedankt er zijn dingen gekomen waar ik nog niet eens aan gedacht heb/had!