Onze Engelse Basset

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Calypso84
Berichten: 854
Geregistreerd: 02-01-12
Woonplaats: 2de paddestoel na de eik links

Onze Engelse Basset

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-05-12 16:54

Hallo allemaal,

Ik kan (helaas) geen centraal topic vinden over de basset hond, dus dacht; nieuw topic!

Afbeelding


Dit is onze Billy:



Onze eigenwijze (oh nee, ZELFSTANDIGE) 13,5 jarige kroelkont. Jaja, onze boef is over datum. Hij wordt met de dag grijzer en grijzer haha.

Een Basset wordt zo'n 10 jaar. Er zijn (maar zat) uitzonderingen, maar helaas ook die te vroeg gaan.

We zijn begin dit jaar erg geschrokken. Hij plofte na zijn botje op de grond en was niet meer vooruit te branden! Heel zielig in een hoekje. Meteen die avond naar de dierenarts: vocht achter de longen. Vochtafdrijvers gekregen en pijnstillers.

Hij is er gelukkig allemaal weer vanaf, maar Billy heeft veel last van zijn artrose. We geven hem dus uit voorzorg een half pilletje pijnstiller per dag. Je merkt dat hij nu makkelijker uit zijn mand komt en wat vlotter kan bewegen.

Toch is het vele drinken niet overgegaan. Wij willen geen hele poespas meer voor onze boef, dus zover we aan het bloed kunnen zien was het acceptabel (verhoogd, maar niet te hoog).

En ook merk ik dat hij sinds kort aan het vermageren is en zijn plas ruikt heel sterk.. De da zei toen al; iedere dag is er 1!
Billy zelf is een lekker vrolijk hondje van 13,5 die - zo het lijkt - nog wel een paar jaar meekan. toch denk ik dat hij zieker is dan wij denken. Gelukkig voelt hij zich niet zo :)
Pijn is geen optie voor ons. Zo lang hij zich goed voelt, vinden wij het nog allemaal prima :D

Laten we hopen dat we nog een lange tijd met hem mogen doen!

Nog wat bekende Basset honden:
Afbeelding

Afbeelding

Wie heeft er nog meer een basset? Leuke verhalen? Is die van jullie ook zo eigenwijs -- ehhh zelfstandig!? :=