Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
mika11

Berichten: 11661
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe

Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-04-12 19:34

Ja, dat is te raar voor woorden natuurlijk :?

Ik liep mijn mijn hond over het pad, en tegemoetkomend kwam een vrouw met een klein hondje en een herdershond.
Alle honden zaten aan de lijn.
Vlak voor we elkaar gingen passeren ging de herdershond plat op de grond liggen, en grommen tegen mij en mijn hond.
Ik vroeg aan die vrouw, kan ik passeren met mijn hond?
Zei ze: ja, de herder is pas 10 maanden oud en nogal lomp en onbenullig.

Dus zij aan die hond sjorren en roepen van 'hou je gemak' maar de herder ging alleen maar meer tekeer.
Toen zij ze dat het door mij kwam, dat de herder zo tekeer ging. :(
Er zou wel iets in mijn houding zijn, dat hem zo fel maakte, volgens die vrouw.
Dat zou best kunnen, want ik vond het een enge hond!
Alleen ik kon haar niet passeren, daarvoor was het pad te smal, dus ik moest wachten tot ze de hond bij het nekvel had, en ik er langs kon met mijn hond. Toen kreeg ik nog een boze opmerking na, omdat ik haar hond zo van streek had gemaakt.
(mijn hond stond gewoon te kijken, reageerde helemaal niet op die herder)

Je moet toch zelf je hond onder controle hebben?
Of zou die hond echt zo fel reageren omdat ik hem eng vond?
Laatst bijgewerkt door mika11 op 20-04-12 19:37, in het totaal 1 keer bewerkt

Murthul

Berichten: 17064
Geregistreerd: 19-12-10
Woonplaats: Eilandje

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:36

Een hond reageert omdat er iets nieuw en anders is, als jij een beetje bang bent kan het natuurlijk altijd zo zijn dat die hond dat voelt en daar misbruik van maakt, maar die vrouw heeft haar hondje dus duidelijk niet goed onder controle om die angst/boosheid om te zetten in rust..

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:37

Het is haar taak om het dier onder controle te hebben, dus zij had in mijn ogen eerder in moeten grijpen.
Dan denk ik dat jij ook geen reden meer had om bang te zijn :)

Caira
Berichten: 26505
Geregistreerd: 20-07-02
Woonplaats: Schoorl

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:37

mijn herder heeft dat ook, die reageert heel heftig op bepaalde mensen. Hij zal niets doen, maar zijn haren gaan overeind staan en hij voelt zich dan niet op zijn gemak en slaat soms zelfs aan :o . Of het angst is of een andere trigger heeft durf ik zo niet te zeggen.

darlindixie
Berichten: 121
Geregistreerd: 16-07-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:38

als je hem aangestaart hebt wel, ja...dan heb je hem onbedoeld bedreigd in hondentaal...

opisop_shop

Berichten: 16178
Geregistreerd: 19-11-08
Woonplaats: Oostenrijk:)

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:42

tja dan nog, moet ze jou niet de schuld geven maar gewoon de hond corrigeren.

Nadine_S

Berichten: 3980
Geregistreerd: 02-06-08

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 19:52

Misschien had die mevrouw haar dag niet. Het lijkt mij logisch dat jij hier vrij weinig aan kon doen!

mika11

Berichten: 11661
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-04-12 19:56

darlindixie schreef:
als je hem aangestaart hebt wel, ja...dan heb je hem onbedoeld bedreigd in hondentaal...


Waarschijnlijk wel, niet bewust natuurlijk.

ESSIE70
Berichten: 1272
Geregistreerd: 25-07-08

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 20:26

Nou ja het moet niet gekker worden :n
Jou de schuld geven op iets waar je niks aan kan doen.Zij heeft d'r hond duidelijk niet onder
appél. Niks van aan trekken.

essiesilly

Berichten: 7837
Geregistreerd: 21-05-07
Woonplaats: berkenwoude

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 20:31

jou de schuld geven is natuurlijk niet de bedoeling en daarnaast weet ook niemand wat de situatie was, het klinkt als een erg onzekere hond (plat op de grond liggen doen ze niet als ze o zo agressief zijn ;) )
jij vond het een enge hond en dat voelen ze, herders zijn erg gevoelig.
maar nogmaals niemand weet het fijne er van :)

Bassenqua

Berichten: 4854
Geregistreerd: 18-06-10
Woonplaats: Steenwijksmoer

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 20:32

TS niet om jou hoor maar hier moet ik zo verschrikkelijk om lachen, natuurlijk is dit de omgekeerde wereld. De dame in kwestie heeft duidelijk haar hond niet onder controle en dat zal na haar boze reactie op jou haar hond alleen maar triggeren om dat wederom te gaan doen bij jou en/of andere mensen met een beetje pech, zijn vrouwtje heeft hem immers gesteund door ook kwaad op jou te worden. Een tip: ik zou deze hond goed in de gaten houden als je hem weer tegenkomt, niet om je bang te maken maar dit kan eigenlijk alleen maar fout gaan. Volgende keer neus in de lucht, recht vooruit kijken en ze beide negeren ;) vervelend hoor.

Tjinta

Berichten: 3793
Geregistreerd: 16-04-05
Woonplaats: Bauernhof im Emsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-04-12 20:38

Helemaal met Bassenqua eens...
Wat jij ook uitstraalt, doet of niet doet, de mevrouw moet 'gewoon' haar hond onder controle hebben.
Beter geschreven ze kan jou de schuld niet geven.

Ook al reageert de hond op jouw angst dan nog doe jij niks verkeerds en moet zij de aandacht van de hond bij haar houden.

Axel_Clauw

Berichten: 3664
Geregistreerd: 12-01-04
Woonplaats: Heerhugowaard

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-04-12 12:17

Het is altijd makkelijk om anderen de schuld te geven. Alsof jij er iets aan kan doen dat die persoon haar hond niet onder controle heeft. Zolang jij geen gekke dingen hebt uitgespookt naar die hond toe is het natuurlijk niet jouw schuld!

Geniet lekker van je eigen hondje en ik hoop dat je dat rare mens nooit meer tegenkomt haha!

gaby12
Berichten: 1475
Geregistreerd: 03-10-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-04-12 14:16

Bassenqua schreef:
TS niet om jou hoor maar hier moet ik zo verschrikkelijk om lachen, natuurlijk is dit de omgekeerde wereld. De dame in kwestie heeft duidelijk haar hond niet onder controle en dat zal na haar boze reactie op jou haar hond alleen maar triggeren om dat wederom te gaan doen bij jou en/of andere mensen met een beetje pech, zijn vrouwtje heeft hem immers gesteund door ook kwaad op jou te worden. Een tip: ik zou deze hond goed in de gaten houden als je hem weer tegenkomt, niet om je bang te maken maar dit kan eigenlijk alleen maar fout gaan. Volgende keer neus in de lucht, recht vooruit kijken en ze beide negeren ;) vervelend hoor.


Helemaal mee eens,de hond zit midden in zijn puberteit,het onzekere gedrag werd door de baas beloond door haar boze reactie op jou.
De volgende keer zal de hond bij een ander het weer doen immers de baas vind dit "goed'gedrag en corrigeert niet helaas maar stimuleert het met als gevolg dat de hond op een wat oudere leeftijd gezien word als rothond en wie zijn schuld is het?? precies niet die van de nu onzekere hond die gecorrigeerd moet worden bij ongewenst gedrag en gestimuleerd en beloond moet worden voor juist gedrag. _/-\o_

dierenfan
Berichten: 11801
Geregistreerd: 27-02-10

Re: Herdershond van 10 maanden aggressief, ik krijg de schuld?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-04-12 18:27

Gewoon hond en vrouw negeren. Lekker gaan kletsen tegen jou hond dat hij het zo geweldig gaaf en fantastisch doet en zo'n goede hond is, koekje erin, verder kletsen dat hij gelukkig wel netjes is enz. en als het kan door lopen haha.
Jij dus lekker bezig met je hond en die vrouw doet maar wat ze moet doen.

Mijn ene hond is ook enorm fel aan de lijn maar dat komt doordat hij ondanks zijn goede socialisatie toch bepaalde angst heeft tegenover mensen en andere dieren. Als hij los loopt ontwijkt hij mensen en honden benaderd hij alsof hij de KONING zelf is zeg maar totdat ze zeggen dat ze daar niet van gediend zijn dan is hij zo een mini hondje (hij is 40 kg) aangelijnd heeft hij beperkte ruimte en kiest hij liever dus voor groot doen en grote bek op zetten dan achter me rustig mee lopen. Echter daar geef ik nieamnd de schuld van, dat is zijn karakter dat ik vanaf het begin onvoldoende de goede kant op gestuurd heb. Inmiddels gaat het super goed als ik maar maak dat mijn aandacht bij hem ligt. Zou wat zijn als ik degene die langs wil lopen uit ga kafferen omdat ik mijn hond niet onder controle heb toch?