Flessenlammetje grootbrengen, hoeveel melk en hoevaak?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Laptopmuis
Berichten: 3142
Geregistreerd: 14-08-11

Flessenlammetje grootbrengen, hoeveel melk en hoevaak?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-03-12 13:16

Hallo!

Ons flessenlammetje Lisa (voorheen Daisy) is nu drie weken oud.
Op de verpakking staat dat Lisa nog maar twee maal daags de fles mag (700 ml melk). Voorheen kreeg ze vier keer de fles. Om 8.00 uur, 12.00 uur, 16.00 uur en 20.00 uur.
Er staat ook dat ze hooi, vers water en lammerenbrokken ter beschikking moet hebben vanaf dag 1. Maar deze raakt ze niet aan. We voeren haar af en toe wat kleine stukjes brood, maar meer eet ze ook niet.
Ze begint nu overal wel op te knabbelen, maar laat het daarna weer uit de mond vallen.

Nu is mijn vraag dus, hoe vaak gaven jullie een lammetje van drie weken oud de fles (schaapje)? Want rond 12 uur staat ze te mekkeren om de fles en blijft ze je voor de voeten lopen tot ze er één krijgt. Heeft dus duidelijk honger.

Hoe hebben jullie dit aangepakt?

Juut

Berichten: 7199
Geregistreerd: 10-01-04
Woonplaats: Vlakbij het vagevuur

Re: Flessenlammetje grootbrengen, hoeveel melk en hoevaak?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-03-12 13:42

Het is een paar jaar geleden dat we voor het laatst een flessenlam hadden op het werk, maar we hebben het gewoon afgebouwd. Dan staan ze op het begin te mekkeren op de oude 'fles-tijden', maar toch even volhouden. Juist doordat ze honger gaat krijgen, wordt ze aangemoedigd de brok, hooi en gras te proberen.

Staat dit lam samen met andere lammeren en schapen? Dan kan ze afkijken dat de brok en het hooi toch echt ook eetbaar zijn.

ESSIE70
Berichten: 1272
Geregistreerd: 25-07-08

Re: Flessenlammetje grootbrengen, hoeveel melk en hoevaak?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-03-12 13:49

Wij geven geen flessen meer maar we hangen een emmer op met een speen aan de onderkant.
Die emmer vullen we 2x daags met lammeren melk.

Laptopmuis
Berichten: 3142
Geregistreerd: 14-08-11

Re: Flessenlammetje grootbrengen, hoeveel melk en hoevaak?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-03-12 13:54

Ze is maar alleen. Er zijn wel nog twee andere lammetjes. Overdag zetten we haar bij de andere schapen in de weide. Daar blijft ze ook de hele dag zodat ze aan schapen went. Nu voeren we 's morgens de schapen gewoon door wat brokken en hooi in de weide te gooien. We zetten haar dan ertussen zodat ze kan zien dat haar zusje wel de brokjes en het hooi eet. Maar zij heeft enkel oog voor de verzorger die erbij blijft staan. Ze gaat op de schoenen en de broek knabbelen in plaats van te kijken naar de anderen.
Als je probeert weg te sluipen rent ze je achterna en blijft ze gewoon de hele dag bij het hek staan. Daar voeren de kinderen ook brood, dus ze ziet meerdere malen per dag de andere schapen brood opeten.

justahorse

Berichten: 3017
Geregistreerd: 05-06-04
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-03-12 13:56

Toen wij vroeger lammeren hadden werden ze 3 maal daags met dE fles. Na een week of 5 kregen ze 1 maal daags 2 liter melk. Hier kon de lam de gehele dag mee doen. Daarnaast hadden ze ook hooi en brok ter beschikking.

Juut

Berichten: 7199
Geregistreerd: 10-01-04
Woonplaats: Vlakbij het vagevuur

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-03-12 13:57

Heel hard, maar negeer het aandacht trekken. Ze moet het toch echt leren